NFL: semmi meglepetés, a Tampa Bay átgázolt a Giantsen

K. T. I.K. T. I.
2021.11.23. 07:24
A Tampa Bay 20 pontos különbséggel verte meg a Giantset (Fotó: Getty Images)
A Tampa Bay Buccaneers 30–10-re legyőzte a New York Giantset a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) alapszakaszának 11. fordulójában.

Az már a konferenciacsoportban elfoglalt helyezésük alapján is egyértelmű volt, hogy a mérkőzésen a Buccaneers az esélyesebb, arra azonban talán kevesen számítottak, hogy a végén ilyen sima lesz a Tampa Bay sikere.

Chris Godwin passzjátékból jegyezte a meccs első TD-jét, majd az extra pont is összejött a Tampának, az első negyed végén egy mezőnygóllal szépített a Giants, amely a második negyed elején egy újabb, ezúttal a Tampa által szerzett mezőnygól után egyenlített (10–10). Csakhogy a folytatásban már csak a Buccaneers játékosainak termett babér: a nagyszünetre ismét hétpontos hazai vezetéssel fordultak a felek, a mérkőzés második szakaszában pedig a New York-iak képtelenek voltak a pontszerzésre is, nemhogy esélyük lett volna az egyenlítésre, fordításra.

A Tampa Bay Buccaneers 30–10-re nyert, ezzel harmadik a Nemzeti főcsoportban és élen áll a déli divízióban.