A 49ers szétfutotta a Packerst, így bejutott az 54. Super Bowlba!

B. L.B. L.
2020.01.20. 00:20
Raheem Mostert 220 yardot és 4 TD-t szaladt a Packers legyőzése során (Fotó: Getty Images)
A San Francisco 49ers lesz a Kansas City Chiefs ellenfele az NFL 2019-es idényének nagydöntőjében, az 54. Super Bowlon, mivel a Nemzeti konferencia döntőjében a 220 yardot és 4 TD-t futó Raheem Mostert vezérletével 27–0-s első félidő után 37–20-ra legyőzte a későn ébredő Green Bay Packerst.

AMERIKAI FUTBALL
NFL, FŐCSOPORTDÖNTŐK
Kansas City Chiefs–Tennessee Titans 35–24
San Fransisco 49ers–Green Bay Packers 37–20 (7–0, 20–0, 7–7, 3–13)

Az alapszakaszban a 49ers lehengerlő védelmének köszönhetően könnyedén, 37–8-ra legyőzte a Packerst, de azóta Aaron Rodgersék remek formába lendültek, így semmi sem utalt újabb hasonló forgatókönyvre.

Ehhez képest gyakorlatilag az első hazai támadást sikerült megfogni 3. és 1-nél, ezután a 49ers futójátákával, és főleg Raheem Mosterttel nem lehetett mit kezdeni. A remek running back 14 futásból 160 yardot és 3 TD-t szerzett az első félidőben, ehhez pedig Robbie Gould egy 54 és egy 27 yardos mezőnygólt is hozzátett.

Aaron Rodgers hiába kezdett hét jó passzal, előre nem nagyon haladta a Packers, a félidő hajrájában pedig előbb fumble, majd interception formájában is eladta a labdát, így Jimmy Garoppolótól sem kellett sok, csupán hat passzkísérlete volt, ebből csak négy jó, ebből 48 yardot haladt a csapat, és így is 27–0 volt a szünetben!

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri meg az 54. Super Bowlt?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A folytatásban feljavultak Aaron Rodgersék, az irányító végül 326 yardig és két TD-ig eljutott, ezzel egyrészt a Packers csúcstartója lett a playoffban (neki 40 van, Brett Favre-nak 39 volt), másrészt beérte Peyton Manninget (40) az örökranglista 4. helyén. A Green Bay összehozott három TD-t a szünet után, és 34–20-nál még egy minimális sansza volt a feltámadásra is, de a 220 yardot és 4 TD-t futó Mostert kibrusztolta a szükséges yardokat, Gould is hozzárakott még egy mezőnygólt, Garoppolónak elég volt 8 passzkísérletből 6 jó átadás és 77 yard, a 49ers így is simán, 37–20-ra nyert, a meccs lezárásaként Richard Sherman interceptionnel jelentkezett.