NFL: véget ért egy korszak? Kiesett a címvédő Patriots!

2020.01.05. 05:23
Deshaun Watsonnak nehéz estéje volt, de győzelemre vezette a Texanst (Fotó: Getty Images)
A Houston Texans bejutott a konferencia-elődöntőbe, mivel a wild card körben ráadásban 22–19-re legyőzte a már 16–0-ra is vezető Buffalo Billst. A nap szenzációja pedig, hogy kiesett a címvédő New England Patriots, amelyet a Tennessee Titans 20–13-ra győzött le idegenben.

AMERIKAI FUTBALL
NFL, RÁJÁTSZÁS
Houston Texans–Buffalo Bills 22–19
(0–7, 0–6, 8–3, 11–3, 3–0) – h.u.
New England Patriots–Tennessee Titans 13–20 (3–7, 10–7, 0–0, 0–6)

HOUSTON TEXANS (4.)–BUFFALO BILLS (5.)

Már-már hagyományosan a Texans meccsével kezdődött a rájátszás, a legutóbbi négy meccséből hármat elbukó, így 10–6-tal végző Bills parádés támadósorozattal köszönt be, Josh Allen szinte csak passzolni nem passzolt (a végére azért összejött neki 264 yard): egy 42 yardos futás után 16 yardos TD-elkapással(!) zárta a drive-ot (0–7).

A J. J. Wattot visszakapó, de Will Fuller nélkül felálló Texans hiába tudott jól haladni, a mezőnygóltávhoz közeledve valami mindig közbejött, ezt pedig hamarosan újra büntette a Bills, Stephen Hauschka 40 yardos rúgásával (0–10).

A támadófal nem tudta megfelelően segíteni Deshaun Watsont, a houstoni irányító már az első félidőben négy sacket szenvedett el (247 yardja mellé 7 sack jött végül!). Sőt, a nagyszünet előtt még a saját négyeséről is eljutott a vendégcsapat a vörös zóna határáig, és bár Duke Williamsnek a TD nem jött össze, egy újabb Hauschka-rúgással 13–0-s előnnyel mehetett pihenőre a Buffalo.

A liga egyik legjobb elkapójának számító DeAndre Hopkins első elkapására a harmadik negyed derekáig kellett várni, akkor azonban a szenzációs idényt futó Tre'Davious White kiütötte a kezéből a labdát, így ismét kedvező helyzetbe került a Bills, de J. J. Watt brutális nagy sackje után újra jöhetett Hauschka (0–16).

Ez feltüzelte a támadókat is, Hopkins két szép elkapást mutatott be, Watson pedig óriásit küzdve előbb 20 yardos TD-t futott, majd a kétpontosnál hasonlóan nagy csatában volt eredményes, máris egy labdabirtokláson belüli volt különbség (8–16)!

A negyedik negyed elején Josh Allen első hibája is összejött, az elejtett labdáját csak egy 41 yardos Ka'imi Fairbairn-rúgással tudta büntetni a Texans (11–16), de a lendület megmaradt, Hopkins tarthatatlanná vált (a 0 yard után 4 elkapásból 70 jött a második félidőben!), és Carlos Hyde 5 yardos elkapott TD-jével és Hopkins kétpontosával már 19–16 volt az állás!

A Bills Devin Singletary 38 yardos elkapása után gyorsan mezőnygóltávba ért, de a fordítás vagy az egyenlítés helyett két játékból saját térfeléig szorult Josh Allen, és még a labda is az ellenfélé lett... Itt futásokkal elvette a Buffalo időkéréseit a házigazda, és nekiment 4. és centikre, hiába. Így megint jöhettek a Bölények, és bár Bradley Roby kezében volt a meccszáró interception lehetősége, átcsúszott a keze között a labda, így Cole Beasley elkapásával megint mezőnygóltávban volt a vendégcsapat, és Hauschka 47 yardos rúgásával hosszabbításra mentette a meccset (19–19)!

A ráadásban maradt a hullámzó meccs, a Bills ígéretes támadása egy szabálytalanság miatt ért véget, Watson pedig hatalmas menekülésből adott Taiwan Jonesnak 34 yardos passzt, Fairbairn pedig 28 yardról belőtte (22–19).

Véget ért a Brady-éra New Englandben? (Fotó: Getty Images)

NEW ENGLAND PATRIOTS (3.)–TENNESSEE TITANS (6.)

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri meg az 54. Super Bowlt?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Patriots tíz éve volt legutóbb érdekelt a wild card körben, akkor nagyon csúnyán kikapott (–Ravens 14–33), azóta viszont végig megvolt a csapat pihenőhete. Ezúttal az utolsó fordulóban ezt elszórakozta a csapat, amely aztán ezúttal Ben Watson és James White nagy játékával mezőnygóltávba ért és Nick Folk 36 yardos mezőnygóljával vezetést szerzett, de az alapszakasz futókirályával, Derrick Henryvel nem bírt, és Ryan Tannehill Anthony Firksernek adott 12 yardos TD-passzával fordított a Titans (3–7).

Ezt követően összeszedte magát a címvédő, és a következő időszak a New Englandről szólt, előbb Julian Edelman ötyardos TD-futásával fordított, majd két rövidre zárt Titans-támadást követően az egyyardosig jutott, de onnan három kísérletből sem tudott TD-t szerezni (13–7), ezt pedig Henry büntette: az erőfutó az első félidőbe 106 yardot és egy TD-t futott, emellett volt egy 22 yardos elkapása, és a köztes időben keveset mutató Tennessee mégiscsak előnnyel mehetett a nagyszünetre (13–14).

A második félidő elképesztő puntáradatot hozott, amikor pedig a negyedik negyedbe fordulva nem így ért véget egy támadás, akkor Ryan Tannehill dobott borzalmas interceptiont Duron Harmon kezébe. Hogy folytatódjon a sorozat, újabb nagyon rossz Jake Bailey-rúgás jött a Patstől, így az idő telt folyamatosan az eredmény változása nélkül.

A hajrához közeledve a Titans a Patriots 36-osán megrekedve a büntetésekkel lepörgette az időt, Julian Edelman könnyű labdát ejtett el, a New England pedig nem ment neki 4. és 6-ra, átadva ezzel a lehetőséget a Tennessee-nek, és ahogyan a meccs során végig, ezúttal sem sikerült megfogni a futást, sőt, az utolsó próbálkozásból Brady felpattanó labdájából korábbi csapattársa, Logan Ryan interceptiont utáni TD-t szerzett, így kiesett a címvédő (13–20)!

NFL 2019, RÁJÁTSZÁS
WILD CARD MÉRKŐZÉSEK (2020. január 4. – január 5.)
AFC
New England Patriots (3.)–Tennessee Titans (6.)
13–20
Houston Texans (4.)–Buffalo Bills (5.) 22–19 – h.u.
NFC
New Orleans Saints (3.)–Minnesota Vikings (6.) 2020. 1. 5., 19.05
Philadelphia Eagles (4.)–Seattle Seahawks (5.) 2020. 1. 5., 22.40
KONFERENCIA-ELŐDÖNTŐK (2020. január 11. – január 13.)
AFC
Baltimore Ravens (1.)–Tennessee Titans (6.)
2020. 1. 12., 2.15
Kansas City Chiefs (2.)–Houston Texans (4.) 2020. 1. 12., 21.05
NFC
San Francisco 49ers (1.)–A wild card kör alacsonyabban rangsorolt továbbjutója (4./5./6.) 2020. 1. 11., 22.35
Green Bay Packers (2.)–A wild card kör magasabban rangsorolt továbbjutója (3./4./5.) 2020. 1. 13., 0.40
KONFERENCIADÖNTŐK (2020. január 19. – január 20.)