Nincs újabb Eagles-csoda, a Saints búcsúztatta a címvédőt!

2019.01.13. 22:56
Philipp Rivers nyolcadszor is gratulálni kényszerült Tom Bradynek (Fotó: Getty Images)
A New England Patriots lesz a Kansas City Chiefs ellenfele az észak-amerikai amerikaifutball-liga (NFL) Amerikai Főcsoportjának (AFC) döntőjében, mivel a vasárnapi elődöntőben 41–28-ra legyőzte a vendég Los Angeles Chargerst. Végül, de nem utolsó sorban a New Orleans Saints is bejutott az NFL legjobb négy csapata közé, mivel a konferencia elődöntőjében 20–14-re legyőzte a már 14 ponttal is vezető, meccs végén a fordításért támadó, címvédő Philadelphia Eaglest.

PATRIOTS (2.)–CHARGERS (5.)

Philip Rivers korunk egyik legjobb irányítója, minden fontosabb örökranglistán igencsak előkelő helyen áll a neve, de a Tom Brady vezette Patriots ellen a nyolcadik nekifutásra is elvérzett. Érdekesség, hogy a Patriots volt az egyetlen csapat, amely mindegyik meccsét megnyerte eddig otthon (8–0), míg a Chargersé Los Angelesen kívül 9–0-val állt, mondhatni a legjobb hazai és a legjobb vendégcsapat találkozott.

A Hazafiak egy parádés, bő 7 perces támadással kezdtek (James White sorra hozta az elkapásokat), amelyet Sony Michel egyyardos futása zárt le (7–0).

A Chargers rögvest felelt, egy 3. és hosszút is megoldva Keenan Allen 43 yardos TD-elkapásával, az amúgy kiváló szezont teljesítő Stephon Gilmore eléggé elnézte a játékot (7–7).

No, nagyjából eddig volt kérdéses a meccs, a Patriots ugyanis valami káprázatos első félidőt produkált, Michel még két TD-t futott, az első félidőt 106 yarddal és három hatpontossal zárta, rajta kívül Phillip Dorsett elkapott, Rex Burkhead pedig futott egy TD-t, így a szünetre eldőlt a meccs (35–7) – a Patriotsnak több ikeres első kísérlete volt, mint ahány játékos a Chargers elindított (24–23).

A nagyszünet utána a Hazafiaknak az is bőven belefért, hogy csak két Stephen Gostkowski-mezőnygólt szereztek, a Los Angeles-i csapat a végén még kozmetikázott kicsit, de így is nagyon sima vereséget szenvedett (41–28).

Tom Brady 343 yardot és egy TD-t passzolt, a Chargers védelme Michellel (129 yard, 3 TD), Julian Edelmannel (151 elkapott yard) és a futós James White-tal (15! elkapás, 97 yard) sem tudott mit kezdeni, miközben a New England védelme folyamatosan megnehezítette a végül 331 yardig csak eljutó Rivers életét (akinek volt egy labdaeladása is), így a Patriots sorozatban nyolcadszor is készülhet a konferenciadöntőre, a Brady-érában pedig már a 13. AFC-fináléját játszhatja a gárda!

A Saints fordított 0–14-ről, majd kivédekezte az utolsó Eagles-támadást (Fotó: Getty Images)

SAINTS (1.)–EAGLES (6.)

A liga holtversenyben legjobb mérlegével (13–3)alapszakaszba jutó New Orleans Saints az első fordulóban elszenvedett sokkoló vereség (40–48 a Tampa Bay ellen) után nagyon összekapta magát és sorozatban tíz meccset nyert. Az alapszakasz végére alaposan visszaesett Drew Brees játéka, pedig korábban a címvédő Eagles ellen például 48–7-re is nyert a Saints.

Az elmúlt két évben mindkétszer megsérülő Carson Wentz helyére beugró Nick Foles vezérletével az Eagles viszont egyhuzamban négy rájátszásmeccset nyert meg, és most is szenzációsan kezdett, hiszen Brees rögvest eladta a labdát, Cre'Von LeBlanc interceptionje után pedig az irányító tökéletes támadást vezetett: mind az öt passza sikeres volt, közte Jordan Matthews 37 yardos touchdownjával (0–7).

Még fel sem ocsúdhattak a hazaiak, amikor rögvest jöhettek le ismét Breesék, majd Sheldon Rankins súlyos sérülést szenvedett, Foles pedig egyyardos futással növelte az előnyt (0–14).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2018-as idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az újabb rövidre zárt Saints-offenzíva után Foles is eladta a labdát, Marshon Lattimore szerzett interceptiont, majd egy negyedik kísérletet is megoldva megtört a jég: Keith Kirkwood kétyardos elkapásával szépített a New Orleans, majd a szünet előtt Wil Lutz 45 yardos mezőnygóljával kozmetikázott a házigazda (10–14).

Az ellentétes negyedek az irányító-teljesítményeken is meglátszottak, az időközben Brandon Brooks támadófalembert elveszítő Nick Foles 156 yarddal, egy-egy TD-vel és interceptionnel és 94.2-es irányítómutatóval állt, Brees pedig 171 yarddal, szintén egy-egy TD-vel és interceptionnel, valamint 92.2-es mutatóval.

A nagyszünet után viszont lendületben maradtak a Szentek, a gyorsan lezárt Eagles-támadásra egy 11 és fél perces drive volt a válasz, amely végén Michael Thomas szerzett touchdownt, majd a negyedik negyed elején az újabb hosszú offenzíva végén Lutz 39 yardos rúgásával növelte előnyét a házigazda (20–14).

A negyedik negyed hajrájában Lutz 52 yardos mezőnygólja mellé szállt, így az Eagles kapott még egy esélyt az újabb csodás fordításra, de hiába haladtak jól Folesék, Alshon Jeffery kezéből felpattant a labda, amelyet újra Lattimore kaparintott meg, eldöntve a meccset.

Foles végül 201 yardig jutott, Brees 301-ig, és ő eggyel több TD-t is passzolt, illetve ki kell még emelni Michael Thomast, aki 171 elkapott yardot szerzett.

A konferencia elődöntőjében mindegyik hazai csapat nyert, így a négy legjobb támadócsapat, a Chiefs (35.3 pont meccsenként), a Rams (32.9), a Saints (31.5) és a Patriots (27.2) jutott be a főcsoportdöntőkbe.