A Chiefs és a Rams is szétfutotta ellenfelét, a Colts és a Cowboys bánta

2019.01.13. 01:45
A Kansas City Chiefs védelme három és fél negyeden át leradírozta Andrew Luckékat (Fotó: Getty Images)
Elsőként a Kansas City Chiefs jutott be az NFL konferenciadöntőjébe, mivel 31–13-ra legyőzte az Indianapolis Coltsot. Az Amerikai főcsoport fináléjában a Főnökök ellenfele a New England Patriots–Los Angeles Chargers csata győztese lesz. A Nemzeti konferenciában elsőként a Los Angeles Rams foglalta el döntős helyét, köszönhetően annak, hogy 30–22-re verte a Dallas Cowboyst.

CHIEFS (1.)–COLTS (6.)

Az alapszakasz legtöbb pontját megszerző gárda is elkezdte a rájátszás, a Kansas City Chiefs támadóarzenáljára az egész idényben nem volt ellenszer, meccsenként 35.3 pontot szereztek a Főnökök. A wild card körben a csoportrivális Texanst búcsúztató Indianapolis Colts sem zárt ugyanakkor rosszul, hiszen a 27.1 pontos átlag a liga ötödik legjobbja volt, így igazi pontháborúra volt kilátás. Már csak azért is, a hazaiakat vezető Patrick Mahomes 50, Andrew Luck 39 touchdownpasszal zárta az idényt, ezzel a ranglista első két helyén végeztek, ez a 89 TD-passz pedig a legtöbb, amelyet két, rájátszásban találkozó irányító fel tud mutatni.

Az alapszakaszban lényegesen jobb védelemmel bíró Colts számára aztán a lehető legrosszabbul kezdődött a mérkőzés, villámgyorsan leparancsolták Luckékat a védők, majd a Chiefs öt játékból letudta a 90 yardot, Damien Williams 10 yardos touchdownjával máris hazai előny volt (7–0).

Alig három és fél perccel később pedig már 14–0 volt az állás, az újabb rövidre zárt indianapolisi offenzívára egy 70 yardos TD-menetelés volt a válasz, Tyreek Hill 36 yardos futása jelentette a végső döfést.

A Colts pedig csak nem tudott megindulni, de legalább a védelem csak mezőnygólt engedett – Harrison Butker 39 yardos rúgása után már 17 pont volt közte. Az első jó vendégvédekezést követően egy blokkolt punt utáni TD-vel (Zach Pascal kaparintotta meg a labdát a célterületen) rögvest visszajött az esély a Csikók számára (17–7), csakhogy erre rögvest egy 75 yardos TD-drive-val válaszoltak Mahomesék, az irányító négyyardos futásával pedig visszaállt a közte 17 (24–7).

A félidő utolsó 100 másodpercéhez pedig úgy értünk el, hogy Luck két jó passzal, 15 yarddal állt, Marlon Mack 9 futott yarddal, a Colts pedig sikeres első kísérletet eredményező próbálkozás nélkül, miközben Mahomes 195 yarddal, a futásokból pedig 86 yard és 3 TD született a 21.5 perc támadóidő alatt...

No ekkor úgy tűnt, végre megindul valami, Luck öt passzából 61 yardot haladt a csapat, az ellenfél célzónája előtt azonban vészesen fogyott az idő, a TD nem jött össze, Adam Vinatieri pedig közelről kapufát lőtt, így még a mezőnygól sem...

A második félidő puntokkal, majd egy sikertelen negyedik kísérlettel indult (ez utóbbi a Chiefs részéről), majd a puntháború során előbb a Colts szerzett labdát kiváló helyzetben, de hiába Darius Leonard óriási játéka, Luckot is hamar megfosztották a tojástól.

Bár a Chiefs sem remekelt annyira, mint az első félidőben, erre szüksége sem volt, mert folyamatosan pörgött le az óra anélkül, hogy a Colts igazából bármit tudott volna kezdeni támadásban. Szűk hat perccel a vége előtt 4. és 9-re megcsinálta a fontos játékot a vendégcsapat, a következő játékból pedig T. Y. Hilton 29 yardos elkapásával csak megszületett az első támadó hatpontos is, de a 46 éves Vinatieri újra hibázott (24–13).

A vendégek szenvedését egy buta szabálytalanság súlyosbította, ami miatt mégsem akadt meg a Chiefs támadása, sőt végül ebből megszületett a második félidei egyetlen hazai TD is, Darrel Williams futott be (31–13).

Az AFC első kiemeltjének most az is bőven belefért, hogy Mahomes végül TD-passz nélkül zárt, Damien Williams (129 yard, TD) vezérletével 180 yardot és négy TD-t futott a Chiefs, amely végtelenül simán nyerte meg az összecsapást. Luck végül 203 yardig és egy TD-passzig jutott.

C. J. Anderson 123 yardot és két TD-t futott a Cowboys elleni siker során (Fotó: Getty Images)

RAMS (2.)–COWBOYS (4.)

Két, otthon remeklő gárda találkozott az NFC elődöntőjének első párharcában, a Rams 7–1-gyel állt Los Angelesben, a Dallas pedig 8–1-re saját pályáján – a texasiak pechére viszont erre az ütközetre a nyugati parton került sor.

A házigazda lendületesen is nyitott, a főleg futásokra alapozott első támadósorozat végén bő öt perc alatt az ellenfél célterületéhez ért, de csak mezőnygólt tudott szerezni (3–0). A Cowboys a félpályánál egy 4. kísérletet is sikeresen oldott meg, majd Amari Cooper 29 yardos TD-elkapásával fordított, és bár a Los Angeles-i csapat is abszolvált egy 4. és 1-et (még saját térfelén!), így is csak újabb Greg Zuerlein-tripla jött (6–7).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2018-as idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Ekkor azonban már bőven akadoztak a vendégakciók, cserébe C. J. Anderson és Todd Gurley már az első félidőben eljutott 78 és 80 futott yardig (a csapat 24 kísérletből 170-ig), és mindketten szereztek egy-egy TD-t, így a szünetre 20–7-es előnnyel mehetett a Rams.

A második félidő egy nem egészen egyperces dallasi akcióval indult, az ellentámadás végén újabb közeli mezőnygólt rúgott a Rams, ezzel már 23–7 volt az állás.

A második sikeres texasi negyedik kísérlet után Michael Gallup nagy elkapásával a célterülethez ért a vendégcsapat, Ezekiel Elliott pedig egy yardról beizmozta, Amari Cooper kétpontosával 23–15 lett.

Sőt, az első Rams-punt után az egyenlítésért jöhettek Dak Prescotték, de ezúttal a 4. és 1 nem jött össze (a Los Angeles-iek 35-ösén), az ellentámadásból pedig Anderson futásaival haladt a házigazda, ő pedig 4. kísérletre néhány centiről már bevitte a labdát (30–15).

A vendégek még egyszer nekiiramodtak és Aqib Talib szabálytalansága után Prescott futott TD-jével egy labdabirtokláson belülre kerültek (30–22), de nem tudták megállítani a Rams-futásokat, így Goffék lepörgették az órát.

Érdekesség, hogy Mahomeshoz hasonlóan tehát Goff is TD-passz nélkül zárt, és itt is szétfutotta ellenfelét a házigazda: Anderson 123 yardig és 2 TD-ig jutott, Gurley 115 yardot és egy TD-t tett a közösbe, a csapat pedig összesen 273 futott yarddal zárt. A túloldalon Prescott 266 passzolt és 3 futott yardig jutott, valamint egy-egy TD-ig.