NFL: a Packers ráadásban verte meg a Patriotsot, Mahomesék legyőzték Bradyéket

2022.10.03. 09:33
Aaron Rodgers megszerezte 500. touchdown-passzát az NFL-ben (Fotó: AFP)
Kiélezett mérkőzéseket hozott az alapszakasz negyedik fordulója az amerikaifutball-ligában (NFL). A Buffalo Bills 20–3-as hátrányból győzte le a Baltimore Ravenst, a Green Bay Packers hosszabbításban múlta felül a New England Patriotsot, úgy, hogy Aaron Rodgers megszerezte karrierje 500. TD-passzát, míg a Patrick Mahomes vezette Kansas City Chiefs simán legyőzte a Tom Brady által irányított Tampa Bay Buccaneerst.

BALTIMORE RAVENS–BUFFALO BILLS

A Ravens kiválóan kezdte a meccset, a szünetben 20–3-as előnyben volt, azonban a Bills védelme feljavult a második félidőben, és pontot sem engedett a hazaiaknak. 20–20-nál a Ravens negyedik kísérletre is nekiment a touchdownnak a Bills kétyardosán, ahelyett, hogy egy mezőnygóllal hárompontos előnyre tegyen szert. A Baltimore-t irányító Lamar Jackson viszont eladta a labdát, így a Buffalo a 20 yardosról indulhatott a győzelem megszerzéséért, Tyler Bass pedig egy 21 yardos mezőnygóllal zárta le a mérkőzést. 20–23

PHILADELPHIA EAGLES–JACKSONVILLE JAGUARS

A kora esti meccsek másik érdekesnek ígérkező találkozója az Eagles–Jaguars volt. Doug Pederson, a vendégek főedzője először tért vissza Philadelphiába, a 2017-es Super Bowl-győzelem és tavaly januári távozása óta.

A Jaguars kiválóan kezdett, 14–0-ás előnyre tett szert, azonban az utolsó három negyedben csupán hét pontot szereztek a vendégek, míg az Eagles Miles Sanders vezetésével (156 yard, két touchdown) megfordította a mérkőzést és 29–21-es győzelmet aratott.

PITTSBURGH STEELERS–NEW YORK JETS

A New York Jets tízpontos hátrányból, 20–10-ről fordított Pittsburghben, ahol bemutatkozott az újonc irányító, Kenny Pickett. A szünetben lecserélte Mitchell Trubiskyt Mike Tomlin a Steelers főedzője, lehetőséget adva az újoncnak. Pickett két touchdownt futott és három interceptiont dobott, a Jets pedig a negyedik negyedben két touchdownnal megfordította a találkozót.

A mérkőzést eldöntő touchdown is hihetetlen körülmények között született, Breece Hall kilenc másodperccel a vége előtt szerzett hatpontost, szerencséjére éppen az előtt szelte át a labdával a gólvonalat, mielőtt elvesztette volna azt.

DETROIT LIONS–SEATTLE SEAHAWKS

A forduló legtöbb pontot hozó mérkőzését Detroitban játszották, ahol a Seattle Seahawks 48–45-re nyert. A házigazda Lions több alapemberét is nélkülözte sérülések miatt és az egész mérkőzésen futott az eredmény után. A mérkőzés egyik legérdekesebb jelenete DK Metcalfhoz, a Seattle sztárelkapójához kötődik, aki a sérültek öltözőbe szállítására használt kiskocsi segítségét vette igénybe, hogy az vigye őt az öltözőbe, ugyanis önerőből már nem jutott volna el a toalettig.

A Dallas 25–15-re verte a Washington Commanderst, ezzel zsinórban harmadik győzelmét aratta kezdő irányítója, Dak Prescott nélkül. Cooper Rush 223 passzolt yarddal és két touchdown-passzal zárta a találkozót. Az ESPN szerint Prescott jövő héten, a Los Angeles Rams ellen térhet vissza hüvelykujj-sérüléséből.

Az Atlanta egy hajrában szerzett mezőnygóllal nyert a Cleveland ellen. A Justin Herbert vezette LA Chargers 34–24-es győzelmet aratott Houstonban, a Tennessee csoportrangadón aratott győzelmet az Indianapolis ellen, Justin Fields szenvedései pedig folytatódtak a New York Giants ellen, amely 20–12-re győzte le a Chicago Bearst.

CAROLINA PANTHERS–ARIZONA CARDINALS

Megszenvedett egymással a Carolina Panthers és az Arizona Cardinals, hiszen a pont nélküli első negyed után Kyler Murray, a vendégek irányítójának eladott labdáját Frankie Luvu hordta vissza a Cardinals célterületére, a félidőig pedig még egy-egy mezőnygólt hoztak össze a felek.

A fordulás után viszont nagyon beindult a Cardinals, hiszen Murray a saját maga által futott TD mellett Zack Ertznek és Marquise Brownnak is kiosztott egy-egy TD-passzt, s a vendégeknek még az is belefért, hogy utóbbi esetében elrontották a kétpontos kísérletet, hiszen erre csak Christian McCaffrey elkapásával tudott válaszolni a Panthers, amely 26–16-os vereséget szenvedett.

GREEN BAY PACKERS–NEW ENGLAND PATRIOTS

Alaposan megszenvedett a New England Patriotsszal a Lambeau Fielden a Green Bay Packers. A félidőig a „sajtfejűek” által futott TD mellett egy mezőnygóllal és Aaron Rodgers eladott labdájából az újonc Jack Jones által szerzett pick-sixszel a Hazafiak vezettek 10–7-re.

A fordulás után Mason Crosby mezőnygólja mellett a Green Bay irányítója két, hat pontot érő átadást is kiosztott, megszerezve ezzel pályafutása 500. TD-passzát, de a Patriots a harmadik számú irányító, Bailey Zappe irányításával egy-egy futott és passzolt touchdownnal tartotta a lépést és a rendes játékidő 24–24-gyel zárult.

A hosszabbításban viszont Mason Crosby 31 yardos mezőnygóljával végül a Green Bay örülhetett a sikernek.

LAS VEGAS RAIDERS–DENVER BRONCOS

Az AFC Nyugati divíziójának rangadóján bár a vendég Denver irányítója, Russell Wilson az első félidőben két gyönyörű TD-passzt is adott előbb Courtland Suttonnek, majd Jerry Jeudynak, de közben a Raiders futóját, Josh Jacobsot nehezen tartották a vendég védők, s az általa futott TD mellett a Broncos által elveszített labdát Amik Robertson hordta vissza a vendégek célterületére.

Bár Daniel Carlson ebben az esetben kihagyta az extra pontot, de két mezőnygóljának is köszönhetően a félidőben a Las Vegas vezetett 19–16-ra.

Carlson két újabb hárompontosa után a negyedik negyed közepén a Russell Wilson által futott TD-vel visszajött két pontra is a Denver, de a mérkőzést 134 yarddal záró hazai futó, Josh Jacobs második TD-jével a Raiders 32–23–ra megnyerte a csoportrangadót.

TAMPA BAY BUCCANEERS–KANSAS CITY CHIEFS

A Kansas Patrick Mahomes passza után Travis Kelce TD-jével már 46 (!) másodperc után vezetett Tampában, majd a hazaiak mezőnygólja után Clyde Edwards-Helaire az első negyed végén egy futással, a második elején egy elkapás után szerzett hatpontossal növelte a Chiefs előnyét.

Tom Brady viszont két átadással is megtalálta a célterületen Mike Evanst, a kettő között viszont Noah Gray trükkös játék után szerzett TD-jével tartotta a különbséget a Kansas és 28–17-es előnyről fordulhatott.

A második félidőben pedig egy újabb TD-vel és egy mezőnygóllal tovább hízott a vendégek előnye. A Tampa ugyan a karrierje első TD-jét szerző Rachaad White futásával, majd Leonard Fournette elkapás után szerzett hatpontosával bár kozmetikázott az eredményen, a Chiefs így is simán legyőzte Tom Bradyéket.

Ráadásul a mérkőzést egy eladott labda mellett három TD-passzal záró Patrick Mahomes a most összehozott 249 yardjával átlépte a 20 ezer yardot karrierje során az NFL-ben.

NFC Észak Gy-V-D % SZ–K PK
1. Minnesota Vikings 3 – 1 – 0 0.750 86–80 +6
NFC Gy-V-D % SZ–K PK
2. Minnesota Vikings 3 – 1 – 0 0.750 86–80 +6
3. Los Angeles Rams 2 – 1 – 0 0.667 61–70 –9
4. Tampa Bay Buccaneers 2 – 2 – 0 0.500 82–68 +14
5. Green Bay Packers 3 – 1 – 0 0.750 75–69 +6
5. New York Giants 3 – 1 – 0 0.750 76–71 +5
5. Dallas Cowboys 3 – 1 – 0 0.750 71–62 +9
8. Seattle Seahawks 2 – 2 – 0 0.500 95–115 –20
8. Arizona Cardinals 2 – 2 – 0 0.500 88–103 –15
8. Atlanta Falcons 2 – 2 – 0 0.500 103–101 +2