NBA: hiába LeBron 46 pontja és karriercsúcsa, a Clippers simán nyerte a városi derbit

2023.01.25. 08:04
Hiába nyújtott extrát és szerzett 46 pontot – közte karriercsúcsot jelentő kilenc triplával – LeBron James, a Los Angeles Lakers már az első félidőben elvesztette a városi rivális Clippers elleni derbit az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti szerdai játéknapján, hiszen a hazaiak két negyed után 77–54-es hátrányban voltak, végül 133–115-re kaptak ki.

Négy mérkőzés is minimális különbséggel dőlt el. A Miami Heat hazai pályán Bam Adebayo (30 pont, 15 lepattanó, egy assziszt) és Haywood Highsmith (15–10–1) vezérletével három ponttal győzte le a Keleti konferenciát vezető, Boston Celticset (98–95), melynél Jayson Tatum 31 pontig, 14 lepattanóig és hét gólpasszig jutott.

A New York Knicks Julius Randle 36 pontjának (közte nyolc sikeres triplájának) és 13 lepattanójának köszönhetően két ponttal verte meg a Cleveland Cavalierst (105–103). Az ohióiakhoz visszatért ágyéksérüléséből Donovan Mitchell, aki 24 pontot, illetve nyolc-nyolc asszisztot és lepattanót tett a közösbe, míg Jarrett Allen 24–12–1-es mutatóval zárt.

A Denver Nuggets Nikola Jokics újabb tripla duplájának (25–11–10) köszönhetően 99–98-ra győzött a New Orleans Pelicans otthonában, míg Luka Doncic 41 pontja és 15 lepattanója ellenére a Dallas Mavericks 127–126-os vereséget szenvedett a Kyle Kuzma által vezérelt (30–5–2) Washington Wizardstól.