NBA: Doncic nélkül is megtörte a Mavs a Suns jó sorozatát

2023.01.27. 08:01
Spencer Dinwiddie vette át a vezérszerepet a Luka Doncicot nélkülöző Mavericksnél a Suns ellen (Fotó: Getty Images)
A legutóbbi négy mérkőzését megnyerő Phoenix Suns hazai pályán 99–95-re kikapott a Luka Doncicot a harmadik perctől nélkülöző Dallas Maverickstől az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti pénteki játéknapján. A Keleti főcsoportot vezető Boston Celtics hosszabbításban kapott ki hazai pályán 120–117-re a New York Knickstől, így az éllovas sorozatban harmadik vereségét szenvedte el. A Los Angeles Clippers Paul George vezérletével ütötte ki a San Antonio Spurst, ugyanis a kaliforniaiak könnyedén nyertek 138–100-ra.

A Knicksnél Julius Randle volt a nyerőember, aki 37 pontot, kilenc lepattanót és két asszisztot tett a közösbe a Jayson Tatum (35–14–4) vezette Boston Celtics elleni idegenbeli, hosszabbításos 120–117-es győzelem során.

Kyrie Irving 40 pontja, öt lepattanója és hat gólpassza is kevés volt a Kevin Durantet továbbra is nélkülöző Brooklyn Netsnek, amely 130–122-re kapott ki hazai pályán a Detroit Pistonstól.

A Charlotte Hornets két dupla duplázója, Mason Plumlee (21–12–4) és LaMelo Ball (15–11–8), illetve a 28 pontig jutó Terry Rozier remeklésének köszönhetően győzte le 111–96-ra a Chicago Bullst.

A Donovan Mitchellt nélkülöző Cleveland Cavaliers Darius Garland (26–4–9) és Evan Mobley (21–10–3) vezérletével nyert 113–95-re a Houston Rockets vendégeként, míg a Los Angeles Clippers Paul George (35–4–7) és Kawhi Leonard (27–3–7) kiváló teljesítményével ütötte ki 138–100-ra a San Antonio Spurst.

A nap rangadóján Luka Doncic három perc után megsérült, így nélkülöznie kellett őt ő Dallas Mavericksnek, és ez sikerült, hiszen Spencer Dinwiddie vette át a vezérszerepet a Phoenix Suns otthonában. A hazaiaknál bár Chris Paul (22–6–10) és Deandre Ayton (19–20–2) is dupla duplázott, a texasiak Dinwiddie 36 pontjának, hat lepattanójának és kilenc asszisztjának, valamint Dorian Finney-Smith (18–12–3) remek teljesítményének köszönhetően nyertek 99–95-re.