NBA: Adetokunbo 50 pontig meg sem állt, a Bucks kiütötte a Pelicanst

D. S. B.D. S. B.
2023.01.30. 07:14
Janisz Adetokunbo megint megállíthatatlan volt, 50 pontot szórt a Pelicans elleni Bucks-győzelem alkalmával (Fotó: Getty Images)
Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) ismét kiváló teljesítményt nyújtott, 50 ponttal, 13 lepattanóval és négy assziszttal vezette 135–110-es győzelemre a Milwaukee Bucksot a New Orleans Pelicans ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti hétfői játéknapján.

A Bucks görög sztárjának Janisz Adetokunbónak a vezérletével már az első negyedben eldöntötte a lényegi kérdéseket, hiszen 37–19-re nyerte a játékrészt, s bár a folytatás kiegyenlített felvonásokat hozott, a Pelicans nem tudott felzárkózni, így a Milwaukee könnyedén nyert 135–110-re.

A Charlotte Hornets végig szoros mérkőzést vívott a Miami Heattel, a floridaiak a harmadik negyedben 11 ponttal is elléptek, de a záró játékrész elején már a hazaiak vezettek ugyanennyivel, s Terry Rozier (31 pont, hat lepattanó, hét assziszt), P. J. Washington (27–6–5) és Gordon Hayward (20–5–2) remeklésének köszönhetően legyőzték 122–117-re a Jimmy Butler (28–7–2) vezette Heatet.

A Memphis Grizzlies nem jó előjelekkel várta az Indiana Pacers elleni hazai mérkőzést, hiszen tizenegy meccsből álló győzelmi sorozata után legutóbbi öt meccsét elveszítette. A vendégek pedig jól is kezdtek, a nagyszünetben úgy vezettek „csak” 12 ponttal, hogy volt 19 is a különbség. A térfélcsere után viszont nagyon belejött a házigazda, amely Jaren Jackson (28–8–1) és a tripladuplázó Ja Morant (27–10–15) vezérletével megtörte rossz sorozatát és 112–100-ra nyert.

A Los Angeles Clippersnek Clevelandben tört meg a szériája, a legutóbbi öt meccsüket megnyerő kaliforniaiak ugyanis az első negyedet 31–15-re, a másodikat 33–19-re bukták el, a Cavaliers pedig Cedi Osman (29–2–2), Darius Garland (16–2–10) és Jarrett Allen (15–8–3) kiváló teljesítményeinek köszönhetően győzött 122–99-re.