NBA: Doncic 44 pontot szórt, LeBronék legyőzték Durantéket

D. S. B.D. S. B.
2023.11.11. 08:02
LeBron James Los Angeles Lakerse idegenben verte a Kevin Durant által vezetett Phoenix Sunst (Fotó: Getty Images)
Luka Doncic klasszisteljesítményének köszönhetően könnyedén nyert 144–126-ra a Dallas Mavericks a Los Angeles Clippers ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerint szombati játéknapján, melyen a dupla duplázó LeBron James szoros meccsen vezette győzelemre a Los Angeles Lakerst a Kevin Durant által vezérelt Phoenix Suns otthonában.

Az előzetesen várt kiélezett küzdelmet hozta a Phoenix Suns és a Los Angeles Lakers összecsapása, melynek elején hiába vezettek a vendégek, a tempót a találkozó nagy részében a hazaiak diktálták.

A 38 pontot szóró Kevin Durant által vezérelt Suns azonban nagyon elrontotta a negyedik negyedet, melyben szinte végig LeBron Jamesék vezettek, akik ezt kihasználva 122–119-re behúzták a meccset.

Kevin Durant a 38 pontja mellett kilenc lepattanóval és öt assziszttal, Bradley Beal 24–4–2-es mérleggel zárt, míg a Lakersből LeBron James 32–11–6-os, Anthony Davis pedig 18–11–4-es dupla duplát tett a közösbe.

A Dallas Mavericks a második negyedben eldöntötte a Los Angeles Clippers elleni meccset. A Kyrie Irving és Luka Doncic által vezetett hazaiak ezt a felvonást ugyanis 47–18-ra (!) nyerték meg, ígyKawhi Leonardék hiába hozták a negyedik negyedet nyolc ponttal, simán kikaptak 144–126-ra.

A Maverickstől Luka Doncic 44 ponttal, 6-6 lepattanóval és assziszttal, Kyrie Irving pedig 27–6–3-as mutatóval zárt, míg a vendégek legjobbja Kawhi Leonard volt 26 ponttal, három lepattanóval és négy assziszttal.

A Dallas szlovén sztárja elit társasághoz csatlakozott, hiszen az NBA és az ABA 1976–1977-es egyesülése óta neki van a harmadik legtöbb legalább 40 pontos meccse 25 évnél fiatalabban: 31. Nála csak két legendának, Michael Jordannek (52) és LeBron Jamesnek (36) van több ilyen mérkőzése.

A Boston Celticset sztárduója, Jalen Brown és Jayson Tatum vezette 121–107-es sikerre a Brooklyn Nets elleni hazai összecsapásán. Előbbi 28 pontig, három lepattanóig és öt asszisztig, utóbbi 23 pontig, tíz lepattanóig és három asszisztig jutott.

A San Antonio Spursben hiába termeltDarius Vassell és az idei 1/1-es Victor Wembanyama is 29 pontot, a második félidőben remeklő Minnesota Timberwolves a 29 pontig, 12 lepattanóig és két asszisztig jutó Karl-Anthony Towns vezérletével idegenben 117–110-re nyert.

Nyolcadik meccsén megszerezte idénybeli hetedik győzelmét a Keleti konferenciát vezető Philadelphia 76ers, amely a dupla duplázó Joel Embiid (33–16–3) és Tyrese Maxey (29–6–11), illetve Tobias Harris (24–5–2) kiváló teljesítményének köszönhetően győzött 114–106-ra a tizedik meccsén nyolcadik vereségét elszenvedő, így a főcsoportban utolsó Detroit Pistons otthonában.

A Memphis Grizzlies a 37 pontos Desmond Bane és a dupla duplázó Bismack Biyombo (15–14) remeklése ellenére hazai pályán 127–121-re alulmaradt a Utah Jazz-zel szemben, melyet Jordan Clarkson (26–4–4) és Lauri Markkanen (26–7–1) vezetett idegenbeli sikerre.

Az Oklahoma City Thunderben hiába szerzett 33 pontot, hét lepattanót és hat asszisztot Shai Gilgeous-Alexander, ez kevés volt a Sacramento Kings vendégeként, amely Keegan Murray dupla duplájával (24–11–1) és Domantas Sabonis tripla duplájával (17–13–13) győzött 105–98-ra.