NBA: Morant „megőrült”, de így is a Lakers nyerte a 3. meccset – videók

CS. M.CS. M.
2023.04.23. 09:25
Morant elképesztő utolsó negyedet produkált, de nem sikerült fordítania a Grizzliesnek LeBronék ellen (Fotó: Getty Images)
A Los Angeles Lakers hetedik kiemeltként immár 2–1-re vezet a Memphis Grizzlies elleni párharcban. A Phoenix Suns mindkét idegenbeli meccset elhozva 3–1-re megy a Los Angeles Clippers ellen, míg a Miami Heat immár másodszor győzte le az alapszakaszelső Milwaukee Buckst, így 2–1-es előnyre tett szert – ez történt az NBA-rájátszás legutóbbi, magyar idő szerint vasárnap éjjeli játéknapján.

A második meccses memphisi fiaskó után hazai pályán ellenállhatatlanul kezdett a Lakers, s egy negyed után 35–9-re (!) vezetett. Ezt követően a Grizzlies összekapta magát, a negyedik negyed hajrájában viszonylag közel is került a Lakershez, de LeBron Jamesék így is nyerni tudtak 111–101-re, így 2–1-re vezetnek a párharcban.

Anthony Davis pazar meccset játszott: 31 pont, 17 lepattanó, 2 gólpassz, 5 blokk

LeBron James hozta a „kötelezőt”: 25 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz

Az egymeccses kihagyás után visszatérő Grizzlies-sztár, Ja Morant lassan kezdett, a negyedik negyedben azonban megőrült, már a szó pozitív értelmében, hiszen egymás után 22 pontot dobott. A végén 45 pontos, 9 lepattanós, 13 gólpasszos mutatóval zárt.

Nincs Janisz, nincs party? A Miami Heat az első meccs után a harmadikat is behúzta (121–99) a ligaelső Milwaukee Bucks ellen, ezúttal hazai pályán. Bár a Bucks kétszeres MVP-je, Janisz Adetokunbo továbbra sincs sérülés miatt, így is meglepetés az, amit a Heat csinál – még a továbbjutás is összejöhet?

Ismét Jimmy Butler volt a hős: 30 pont, 5, lepattanó 4 gólpassz, 4/4 tripla

Már 3–1-re vezet a Phoenix Suns, de van még izgulni valója? A Phoenix ezúttal is legyőzte idegenben a Los Angeles Clipperst (112–100-ra), ám mindezt úgy, hogy a LA-i klubban ezúttal sem lépett pályára Kawhi Leonard és Paul George sérülés miatt. Kérdéses még, hogy a két legnagyobb Clippers-sztár mikor térhet vissza, de igyekezniük kell, mert az 5. meccsen már lezárulhat a párharc.

A győzelemhez kevés volt, de zseniálisan játszott Westbrook: 37 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz