
Henry Ruggs halálos autóbalesetet okozott (Fotó: Getty Images)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokságban (NFL) szereplő Las Vegas Raiders felbontotta szerződését a 2020-ban első körben draftolt elkapójával, Henry Ruggsszal, mert a játékos rendőrség információi szerint alkoholos befolyásoltság alatt okozott halálos autóbalesetet.
A Las Vegas-i rendőrség beszámolója szerint az NFL leggyorsabb elkapói között rangsorolt Henry Ruggs nagy sebességgel hajtott Chevrolet Corvette-jével, majd belecsapódott az előtte haladó Toyota RAV4 típusú autó hátuljába.
A hatóság kiérkezésekor a Toyota már lángokban állt, és a benne utazó vétlen utast holtan találták. Nem sérült meg súlyosan Ruggs – aki az ittasság jeleit mutatta –, de őt és a vele tartó női utast egyaránt kórházba szállították.
A 22 éves játékos közel húsz év börtönbüntetést is kaphat, ha bűnösnek találják, s helyzetén az sem segít, hogy a Las Vegas Raiders szerdán bejelentette elbocsájtását.
Legfrissebb hírek

NHL: tovább menetel a ligaelső Colorado Avalanche
Amerikai sportok
2025.11.23. 10:40

Potyogtak a mesterhármasok az NHL-ben
Amerikai sportok
2025.11.19. 12:29
Ezek is érdekelhetik





