NFL: a sportág korábbi sztárjai curlingcsapatot alapítottak

2019.01.04. 16:24
null
Jared Allen (balról a második) vezetésével curlingcsapatot alapítottak a korábbi NFL-sztárok (Fotó: Twitter)
A tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) négy, már visszavonult sztárja curlingcsapatot alapított azzal a céllal, hogy kijussanak az olimpiára.

 

Jared Allen, a Kansas City Chiefs és a Minnesota Vikings passzsiettetője; Marc Bulger, a St. Louis Rams irányítója; Keith Bulluck, a Tennessee Titans védője és Michael Roos, a Titans támadófal embere egyaránt Nashville-ben él, s valamennyien Pro Bowlon szerepelhettek NFL-pályafutásuk során. Márciusban alakított együttesüknek stílusosan az All-Pro nevet adták, de tervüket mostanáig titokban tartották.

„Az NFL-ben minden augusztusban minden csapat minden játékosa és edzője, a legutolsótól a címvédőig, azzal a céllal érkezik az edzőtáborba, hogy februárban megnyerjék a Super Bowlt. Mi is ezzel a mentalitással készülünk” – mondta Jared Allen arra reagálva, hogy olyanokkal kell felvenniük a versenyt, akik egész életükben ezt a sportot űzték.

Az egykori kiváló védő a rövidtávú terveikről úgy szólt, hogy jelenleg csak egyre jobbak és jobbak akarnak lenni, elsajátítani az alapokat, a stratégiát, a söprést, de tudják, hogy ez hosszú út lesz.

A négyes első próbatétele novemberben egy minnesotai versenyen volt, amelyen éppen az olimpiai bajnok amerikai válogatottal vívta első meccsét, s 11–3-ra maradt alul.

„Őszintén szólva kicsit jobbak voltak, mint vártam. Remélem, még találkozunk, s akkor már jobbak leszünk” – mondta a meccsről a 36 éves Allen, aki viszont leszögezte, szándékaik komolyak, nem azért csinálják, hogy a rivaldafényben maradjanak.

Arról, hogy miért éppen a curlinget választották, Jared Allen viccesen úgy nyilatkozott: kipróbálta a tollaslabdát, de a curlingben a győzteseknek kell fizetniük a vesztesek sörét, így ők már mindenképpen nyertek.

Legfrissebb hírek

325 ezer forintos curlingköveket loptak el a cortinai paralimpiáról

Téli olimpia 2026
2026.03.05. 12:57

A svéd női curlingcsapat szerezte meg az utolsó előtti aranyérmet a téli olimpián

Téli olimpia 2026
2026.02.22. 13:59

Téli olimpia: kanadai aranyérem a férfi curlingtornán

Téli olimpia 2026
2026.02.21. 22:04

Téli olimpia: Kanadai bronz a női curlingtornán

Téli olimpia 2026
2026.02.21. 17:17

Téli olimpia: Svájc a bronzérmes a férfi curlingeseknél

Téli olimpia 2026
2026.02.20. 21:46

Svédország–Svájc döntő lesz a női curlingeseknél a téli olimpián

Téli olimpia 2026
2026.02.20. 17:45

Téli olimpia: brit–kanadai finálé lesz a férfi curlingeseknél

Téli olimpia 2026
2026.02.19. 22:41

Téli olimpia: Kanada és az Egyesült Államok is elődöntős a női curlingtornán

Téli olimpia 2026
2026.02.19. 17:58
Ezek is érdekelhetik