Vizes vb: bomba meglepetés, kiestek az amerikaiak a női pólótornán!

R. P.R. P.
2023.07.24. 09:21
Nagy meglepetés az olaszok sikere (Fotó: Getty Images)
Óriási meglepetés a vizes világbajnokság női vízilabdatornáján: a negyeddöntőben az olasz válogatott 8–7-re megverte a négyszeres vb-elsőt, a legutóbbi három olimpia győztesét, az Egyesült Államokat.

A 2013-as vb-n fordult elő legutóbb, hogy nem jutottak négy közé bármilyen világversenyen. Az amerikai csapat legutóbb a 2015-ös, kazanyi világbajnokság csoportküzdelmei során szenvedett vereséget világbajnokságon, akkor ugyancsak az olaszokkal szemben maradt alul (10–9).

Az olaszok a Kanadát hét góllal legyőző hollandokkal találkoznak a négy között.

Az ausztrál válogatott 9–8-ra nyert a görögök ellen. A rendkívül kiélezett, de sok hibával tarkított összecsapáson az ausztrálok a harmadik negyed közepén már három góllal vezettek (9–6), innentől kezdve viszont nem találtak a kapuba, de így is nyerni tudtak. Az ausztrálok a magyarokat legyőző spanyolok ellen folytatják