MTI
2017.08.27 16:00 Frissítve: 2017.08.27 16:19

Universiade: döntős a magyar női vízilabda-válogatott!

A magyar női vízilabda-válogatott az elődöntőben 11–7-re legyőzte Oroszországot a Tajvanon zajló universiadén, így készülhet a keddi fináléra.

A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint Bíró Attila együttese az első negyedben 4–0-val „sokkolta” ellenfelét, majd 6–0-ra ellépett. A folytatás kiegyenlített játékot hozott, de a tetemes előny bőven kitartott a meccs végéig. A magyar csapatból Gurisatti Gréta és Szilágyi Dorottya is háromszor volt eredményes. A magyarok ellenfele az Egyesült Államok lesz a fináléban.

A férfi vízilabdázók tizenhét góllal nyertek Nagy-Britannia ellen, a magyarok legjobbja Gyárfás Tamás volt hat találattal. Märcz Tamás csapata szerdán az 5. helyért Japánnal mérkőzik.

A férfi kosárlabdázók az alsóházi rájátszás első mérkőzésén hosszabbítást követően tíz ponttal legyőzték Hongkongot, így hétfőn a 17–20. helyért lépnek pályára Románia ellen.

UNIVERSIADE
NŐI VÍZILABDA, ELŐDÖNTŐ
Magyarország–Oroszország 11–7
(4–0, 3–3, 3–3, 1–1)
A magyar gólszerzők: Szilágyi D. 3, Gurisatti 3, Garda 2, Leimeter 1, Máté 1, Parkes 1

FÉRFI VÍZILABDA, AZ 5–8. HELYÉRT
Magyarország–Nagy-Britannia 19–2
(7–0, 5–1, 3–1, 4–0)
A magyar gólszerzők: Gyárfás 6, Lőrincz 3, Angyal 2, Kovács G. 2, Pohl 2, Sedlmayer 2, Bundschuh 1, Német 1

Vízilabda nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Csapó Dudi érett felnőttként futballban, teniszben, politikában, bármiben képes volt zavarba ejtő módon megközelíteni témákat, látványos, új magyarázattal, ötlettel, és mindehhez sztentori hangján olyan kedélyesen előadott, mégis határozott érvrendszerrel szolgált, hogy az ember csupán biccentett: végül is, miért ne?

2022.11.07 00:04:20

NS-VÉLEMÉNY. A negyedik negyedben gyalázatos volt a bíráskodás.

2022.11.07 00:09:42

ALAPVONAL. Amelyhez hozzátartozik – persze most már könnyű a fülbesúgás –, hogy a sportágban nem igazán pártolták az elnök vezetési módszerét, a pénzügyi helyzet még az elnökségi tagok előtt sem volt teljesen tiszta, átlátható – ahogy összefoglalták, persze már Vári lemondása után.

2022.11.06 14:03:30

Gurisatti az utolsó másodpercben mentette szétlövésre a finálét, aztán a 20. (!) ötöst ő rontotta el...