Férfi vízilabda ob I: az Eger győzött az UVSE vendégeként

2020.10.08. 19:55
Vigvári Bence három gólt szerzett, ezzel az UVSE legeredményesebbje volt (Fotó: Madar Dávid)
Az Eger három góllal nyert az előzőleg szintén 13 pontos UVSE vendégeként a férfi vízilabda ob I alapszakaszának csütörtöki játéknapján.

Továbbra is veretlen a ZF-Eger az élvonalbeli férfibajnokságban, ráadásul Petrovai Márton együttese az UVSE elleni győzelemmel a tabella élére állt. Kellett ehhez persze a jó sorsolás, valamint az is, hogy az élcsapatok neve mellett még meglehetősen kevés mérkőzés szerepeljen, de Lőrincz Bálinték eddigi teljesítménye nem szorul további magyarázatra.

Az UVSE elleni meccsen már az első negyedben magához ragadta a kezdeményezést a vendégcsapat, amely remekül védekezett azonos létszám ellen és emberhátrányban is. A becsülettel küzdő, de sokat hibázó UVSE ezúttal nem tudott igazán szoros mérkőzést játszani, a végére kiengedő egriek megérdemelten nyertek 11–8-ra.

A találkozó legeredményesebbje a hazaiakat erősítő Vigvári Vince, illetve az egri Török Béla volt 3-3 góllal.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ
8. FORDULÓ
UVSE-HUNGUETS HOTELS–ZF-EGER 8–11
(1–3, 1–1, 2–4, 4–3)
Komjádi uszoda, zárt kapuk mögött. V: Kovács S., Csizmadia Zs.
UVSE: Bisztritsányi – VIGVÁRI VINCE 3, Bencz  1,  Kardos A., Hegedűs Cs.  1,  Szieben. Csere:      MOLNÁR E.  2, Seeler  1, Aranyi M., Vámosi, Turcsányi, Lehoczky.  Edző: Vincze Balázs
EGER:  Krémer – Baksa B. 2, TÖRÖK B. 3, Kovács Gábor 1, MURISICS   2, LŐRINCZ B. 2,   Sántavy  1. Csere: Telegdy, Rádli, Sári, Szalai G., Szőke Á. Edző: Petrovai Márton
Gól – emberelőnyből: 13/5, ill. 8/3
Gól – ötméteresből: 3/3, ill. –
Kipontozódott: Sántavy (31. p.)
Vincze Balázs:  –
Rendkívül nagy terhet tettük magunkra, és ezt a Pécs ellen még valahogyan elviseltük, ezúttal viszont egyáltalán nem. A végeredmény csalóka, mert inkább hat gól volt a két csapat között. A támadásaink gyengék voltak, és nagyon kevés lövésünk ment kapura.
Petrovai Márton: – Három és fél negyeden át jól működött a védekezésünk, kemények és koncentráltak voltunk, rengeteg blokkal segítettük a kapusunkat. Ez volt a győzelem alapja, és ha a többi csapat ellen is ilyen elánnal megyünk bele a meccsbe, akkor bárki ellen lehet esélyünk.

1. ZF-Eger 6 5 1 72–46 +26 16
2. Szolnoki Dózsa 5 5 75–41 +34 15
3. UVSE Hunguest Hotels 7 4 1 2 66–65 +1 13
4. FTC-Telekom 4 4 69–31 +38 12
5. A-Híd VasasPlaket 5 4 1 56–37 +19 12
6. PVSK-Mecsek Füszért 7 3 2 2 72–66 +6 11
7. Budapesti Honvéd SE 5 3 2 55–43 +12 9
8. BVSC Zugló 5 2 1 2 72–57 +15 7