Férfi vízilabda ob I: 17 góllal nyert a Ferencváros az UVSE ellen

2023.10.04. 21:25
A Ferencváros ezúttal is hengerelt (Fotó: Balogh László)
A címvédő Ferencváros kiütéses, 20–3-as győzelmet aratott az UVSE vendégeként a férfi vízilabda ob I szerdai játéknapján.

Ritkán látható góllal kezdődött a szerda esti UVSE–FTC mérkőzés a férfi vízilabda ob I-ben: Korom Dániel pontatlan indítása után Varga Dénes a saját térfelérőlt talált be – a helyzetfelismerés és a kivitelezés is zseniális volt. Erre még gyorsan válaszoltak a vendéglátók, a következő góljukra viszont a harmadik negyed közepéig kellett várni, a Ferencváros ugyanis a védekezés magasiskoláját mutatta be, Vincze Balázs együttesének maradtak a távoli átlövések.

Az edzőnél csak a ferencvárosi szurkolók voltak hangosabbak, akik már az első hazai ötméteres előtt Vogel Soma nevét skandálták, és miután kedvencük kivédte a büntetőt, az „ötösölő” jelző is elhangzott a lelátón.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
ALAPSZAKASZ, 5. FORDULÓ

Tigra-ZF-Eger–A-Híd VasasPlaket 14–15 (1–5, 3–4, 6–4, 4–2)
G:
Krijestorac 5, Gólya, Murisics, Spitz 2-2, Dóczi, Rusztanov, Sudár, ill. Burián 5, Sz. Rasovics 3, Batizi, Bátori, Dala D., Dedovics, Konarik, Randjelovics, Sélley-Rausche
UVSE–FTC-Telekom Waterpolo 3–20
(1–5, 0–5, 1–7, 1–3)
G: Alekszejev 3, ill. Argiropulosz, Vigvári Vendel 4-4, Varga Dénes 3, Jansik Sz., Nagy Ádám, Szabó II Bence 2-2, Mandics, Pohl, Varga Vince