nemzetisport.hu
2018.02.22 20:41 Frissítve: 2018.02.22 22:02

Férfi vízi ob I: az FTC negyedjére legyőzte a Szolnokot

A Ferencváros 13–11-re győzött Szolnokon a férfi vízilabda ob I alapszakaszának zárómérkőzésén. Az eredmény ellenére a címvédő maradt az A-csoport élén, míg a Fradi a második helyen zárt.

Nem működött a fehér sapkás szolnokiak védekezése (Fotó: Török Attila)

Az FTC-nek hárommal kellett volna nyernie ahhoz, hogy a csoport élén végezzen, ennek ellenére mindkét tréner inkább felkészülési meccsként tekintett a mérkőzésre. Hozzá kell tenni, a Szolnokra az elmúlt hetek gyengébb játéka után ráfért volna egy győzelem, míg a Ferencváros ebben a szezonban a bajnokságban, a Magyar Kupában és a Ligakupában is elszenvedett egy-egy vereséget a Tisza-parti riválistól, így a visszavágás vágya fűthette.

A hazaiak hamar kétgólos előnybe kerültek, ám a fővárosiak előbb 2–2-nél, majd 3–3-nál is utolérték ellenfelüket – az első negyed gólgazdag 5–3-mal végződött. A második játékrészben elképesztően összeállt a vendégek védekezése, miközben a támadásból sem vettek vissza, 4–0-ra megnyerték a negyedet.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: már 10–7-re is vezetett az FTC. A záró nyolc percre 9–11-es állással fordultak a felek, a címvédő pedig csak egy gólra tudta megközelíteni a Ferencvárost: egy perccel a vége előtt 10–11-nél labdája volt az egyenlítéshez, de lövésig sem jutott, míg az ellentámadásból újabb gólt szerzett a Fradi, eldöntve ezzel a mérkőzést. 11–13

Az alapszakaszt követően a két csoport 1–4. helyezettjei a középszakasz felső-, az 5–8. helyezettjei pedig az alsóházában folytatják. Az együttesek az alapszakasz mérkőzésein szerzett összes pontjukat magukkal viszik, a lőtt és kapott gólokat viszont törlik.

A középszakaszban nyolc fordulót rendeznek, s a végeredmény alapján következhet majd a bajnoki rájátszás, amelyben a legjobb négy folytatja az érmekért. A középszakasz legjobbja a negyedikkel, a második a harmadikkal játszik.

E.ON férfi vízilabda ob I
Alapszakasz, 14. (utolsó) forduló
A-csoport
SZOLNOKI DÓZSA–FTC-PQS WATERPOLO 11–13 (5–3, 0–4, 4–4, 2–2)
Szolnok, 900
néző. V: Marosvári, Németh A.
SZOLNOK: Nagy V. – Prlainovics 1, YOUNGER 4, Mezei, Jansik D., Zalánki 1, GOCICS 2. Csere: Kardos G. (kapus), Bátori, Hangay, M. Alekszics 2, Milos Csuk 1, Kis G., Fülöp B. Edző: Cseh Sándor
FTC: Vogel S. – Mitrovics 2, VARGA DÉNES 2, NIKICS 2, Varga Dániel 1, JAKSICS 2, Vámos. Csere: MADARAS 3, Sedlmayer, Manhercz K., Szirányi, Jansik Sz. 1, Pohl. Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 12/1, ill. 11/6
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Jansik Sz. (12. p.), Jaksics, Madaras, Jansik D. (mindhárman a 32. p.)
Cseh Sándor: – Jól játszott a Ferencváros, több játékosuk játszott jobban, mint nálunk, ezáltal mindig bennük volt a gól, s a védekezésük is határozottabb volt. A meccs képe alapján a szívünknek köszönhettük, hogy végig maradt esély a döntetlenre. Rossz kikapni, de az egri Waterloo után nem várhattunk csodát, dolgozunk tovább.
Varga Zsolt: – Nem jól kezdtük a mérkőzést, az elején sokszor lefordult a Szolnok. Öt ötnél volt a fordulópont, sokáig nem esett gól, utána vettük át az irányítást, s végig tudtuk vinni az előnyt. Összességében inkább lélektanilag van előnye a sikernek, a bajnokság szempontjából talán kevesebb.

Vízilabda nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Csapó Dudi érett felnőttként futballban, teniszben, politikában, bármiben képes volt zavarba ejtő módon megközelíteni témákat, látványos, új magyarázattal, ötlettel, és mindehhez sztentori hangján olyan kedélyesen előadott, mégis határozott érvrendszerrel szolgált, hogy az ember csupán biccentett: végül is, miért ne?

2022.11.07 00:04:20

NS-VÉLEMÉNY. A negyedik negyedben gyalázatos volt a bíráskodás.

2022.11.07 00:09:42

ALAPVONAL. Amelyhez hozzátartozik – persze most már könnyű a fülbesúgás –, hogy a sportágban nem igazán pártolták az elnök vezetési módszerét, a pénzügyi helyzet még az elnökségi tagok előtt sem volt teljesen tiszta, átlátható – ahogy összefoglalták, persze már Vári lemondása után.

2022.11.06 14:03:30

Gurisatti az utolsó másodpercben mentette szétlövésre a finálét, aztán a 20. (!) ötöst ő rontotta el...