HIRDETÉS
HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2017.10.04 10:17 Frissítve: 2018.05.26 21:19

FÉRFI VÍZILABDA OB I, 2017–2018

A bajnokságot a Ferencváros nyerte meg, miután a döntőben 3–2-es összesítéssel legyőzte a Szolnokot. Ami az előzményeket illeti: nyolc-nyolc csapat oda-vissza játszott egymással az alapszakaszban (ez 14 mérkőzést jelentett), ezután az A-csoport első négy helyezettje játszott a B-csoport első négy csapatával oda-vissza alapon. A szakasz végén az első négy a bajnoki cím reményében folytatta az elődöntővel, s volt külön csata az 5–8., a 9–12., valamint a 13–16. helyért is. Az első párharcokba a csapatok magukkal vitték a bajnokság során játszott két mérkőzésükön szerzett pontok számát (ez legfeljebb hat), a párharcok az egyik fél hetedik pontjáig tartottak.

HIRDETÉS

 

A BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE
1. FTC-PQS (Gál Dávid, Gárdonyi András, Goschi Ádám Áron, Nikola Jaksics, Jansik Szilárd, Madaras Norbert, Manhercz Krisztián, Sztefan Mitrovics, Német Toni Josef, Szlobodan Nikics, Pohl Zoltán, Sedlmayer Tamás, Szirányi Balázs, Vámos Márton, Varga Dániel, Varga Dénes, Vogel Soma)
2. Szolnoki Dózsa, 3. ZF-Eger, 4. A-Híd-OSC-Újbuda, 5. MKB Euroleasing-BVSC-Zugló, 5. PannErgy-Miskolci VLC, 7. RacioNet-Honvéd, 8. Debreceni VSE, 9. Kaposvári VK, 10. Pécsi VSK-Mecsek Füszért, 11. Metalcom-Szentes, 12. VasasPlaket, 13. AVUS Szombathely, 14. Tatabányai Vízmű SE, 15. UVSE, 16. Contitech-Szeged
HELYOSZTÓK
DÖNTŐA végeredmény: 3–2
FTC-PQS Waterpolo–Szolnoki Dózsa12–9
Szolnoki Dózsa–FTC-PQS Waterpolo9–14
FTC-PQS Waterpolo–Szolnoki Dózsa6–14
Szolnoki Dózsa–FTC-PQS Waterpolo
8–7
FTC-PQS Waterpolo–Szolnoki Dózsa
8–7
  
A 3. HELYÉRT
A végeredmény: 2–0
ZF-Eger–A-Híd OSC-Újbuda 11–5
A-Híd OSC-Újbuda–ZF-Eger 7–9
  
AZ 5. HELYÉRT
A végeredmény: 2–1
BVSC-Zugló–PannErgy-Miskolci VLC  9–8
PannErgy-Miskolci VLC–BVSC-Zugló 12–10
BVSC-Zugló–PannErgy-Miskolci VLC 
8–8, ötméteresekkel 6–5
  
A 7. HELYÉRT
A végeredmény: 2–0
RacioNet-Honvéd–Debreceni VSE 10–9
Debreceni VSE–RacioNet-Honvéd12–13
  
A 9. HELYÉRT
A végeredmény: 1–2
PVSK-Mecsek Füszért–Kaposvári VK 13–9
Kaposvári VK–PVSK-Mecsek Füszért
7–6
PVSK-Mecsek Füszért–Kaposvári VK6–10
  
A 11. HELYÉRT
A végeredmény: 1–2
VasasPlaket–Metalcom Szentes 8–7
Metalcom Szentes–VasasPlaket 11–3
VasasPlaket–Metalcom Szentes 
9–10
  
A 13. HELYÉRT
A végeredmény: 2–0
AVUS Szombathely–Tatabánya 11–6
Tatabánya–AVUS Szombathely11–14
  
A 15. HELYÉRT
A végeredmény: 2–0
UVSE–Contitech Szeged11–5
Contitech Szeged–UVSE6–13
RÁJÁTSZÁS
A 16 csapat négy kasztban folytatja az 1–4., az 5–8., a 9–12. és a 13–16. helyért, a négyesek legjobbjai a negyedikekkel, a másodikok pedig a harmadikokkal játszanak. A csapatok magukkal viszik az egymás elleni eredményeiket (zárójelben a szerzett pontok), a párharc pedig az egyik fél hetedik pontjáig tart.
  
ELŐDÖNTŐ
Szolnoki Dózsa (3 pont)–ZF-Eger (3)

3–3, ötméteresekkel: 10–11

FTC-PQS Waterpolo (6)–A-Híd OSC-Újbuda8–4
ZF-Eger (6)–Szolnoki Dózsa (3)
6–12
Szolnoki Dózsa (6)–ZF-Eger (6)
9–4
  
AZ 5–8. HELYÉRT
PannErgy-Miskolci VLC (4)–RacioNet-Honvéd (1)
8–3
BVSC-Zugló (3)–Debreceni VSE (3)
10–4
Debreceni VSE (3)–BVSC-Zugló (6)
9–10
  
A 9–12. HELYÉRT 
PVSK-Mecsek Füszért (3)–Metalcom Szentes (3)
11–6
Kaposvári VK (3)–VasasPlaket (3)
14–13
Metalcom Szentes (3)–PVSK-Mecsek Füszért (6)
16–2
VasasPlaket (3)–Kaposvári VK (6)
8–7
PVSK-Mecsek Füszért (6)–Metalcom Szentes (3)7–5
Kaposvári VK (6)–VasasPlaket (3)11–4
  
A 13–16. HELYÉRT
 
Tatabánya (6)–UVSE (0)
7–6
AVUS Szombathely (6)–Contitech Szeged (0)
12–7
  
A párharcok az elöl álló csapatok otthonában kezdődtek.
A FELSŐHÁZ VÉGEREDMÉNYE
1. FTC-PQS Waterpolo 8 8 97–57 +40 63
2. Szolnoki Dózsa 8 7 1 111–58 +53 60
3. ZF-Eger 8 5 3 94–79 +15 55
4. A-Híd OSC Újbuda 8 4 4 67–74 –7 45
5. BVSC-Zugló 8 3 5 71–87 –16 34
6. PannErgy-Miskolci VLC 8 2 6 94–97 –3 32
7. RacioNet-Honvéd 8 2 6 58–95 –37 29
8. Debreceni VSE 8 1 7 66–111 –45 20
AZ ALSÓHÁZ ÁLLÁSA
9. PVSK-Mecsek Füszért 8 6 1 1 84–66 +18 36
10. Kaposvári VK 8 5 3 83–64 +19 34
11. Vasas Plaket 8 5 1 2 77–57 +20 31
12. Metalcom Szentes 8 3 2 3 63–62 +1 24
13. AVUS Szombathely 8 5 3 80–80 0 24
14. Tatabánya 8 2 1 5 72–78 –6 18
15. UVSE 8 2 6 62–69 –7 10
16. Contitech Szeged 8 8 51–96 –45 0

 

KÖZÉPSZAKASZ
1. FORDULÓ (február 24-26.)  
FELSŐHÁZ  
ZF-Eger–Debreceni VSE
16–8
Szolnoki Dózsa–Racionet Honvéd 14–7
A-Híd OSC Újbuda–MKB-Euroleasing-BVSC 11–6
FTC-PQS Waterpolo–PannErgy-Miskolci VC 14–10
ALSÓHÁZ  
Metalcom-Szentes–AVUS Szombathely 9–4
Vasas Plaket–EBP Tatabánya 12–7
Kaposvári VK–ContiTech Szeged-Diapolo 11–5
PVSK Mecsek-Füszért–UVSE 13–6
   
2. FORDULÓ (március 3., szombat)  
FELSŐHÁZ  
Szolnoki Dózsa–A-Híd OSC-Újbuda 11–4
ZF-Eger–FTC PQS Waterpolo 10–11
Debreceni VSE–PannErgy-Miskolci VC 10-21
Racionet-Honvéd–MKB-Euroleasing-BVSC 10–9
ALSÓHÁZ  
ContiTech Szeged-Diapolo–AVUS Szombathely 8–13
PVSK Mecsek-Füszért–Vasas Plaket 8–7
UVSE–EBP Tatabánya 4–9
Kaposvári VK–Metalcom-Szentes 9–9
   
3. FORDULÓ (március 7., szerda)  
FELSŐHÁZ  
Pannergy Miskolc VLC–Szolnoki Dózsa 8–16
FTC-PQS–Racionet Honvéd 14–3
MKB Euroleasing-BVSC-Zugló–ZF-Eger 7–13
A-Híd-OSC-Újbuda–Debreceni VSE 12–4
ALSÓHÁZ  
Vasas Plaket–ContiTech Szeged-Diapolo 9–2
AVUS Szombathely–PVSK-Mecsek-Füszért 6–14
Metalcom-Szentes–UVSE 9–7
EBP Tatabánya–Kaposvári VK 10–10
   
4. FORDULÓ (március 10-11.)  
FELSŐHÁZ  
Szolnoki Dózsa–ZF-Eger 16–7
Racionet-Honvéd–Debreceni VSE 12–3
FTC-PQS Waterpolo–A-Híd OSC-Újbuda 12–5
PannErgy-Miskolci VC–MKB-Euroleasing-BVSC 11–12
ALSÓHÁZ  
Kaposvári VK–PVSK Mecsek-Füszért 11–9
EBP Tatabánya–AVUS Szombathely 7–9
VasasPlaket–Metalcom-Szentes 9–5
ContiTech Szeged-Diapolo–UVSE 7–11
   
5. FORDULÓ (március 17., szombat)  
FELSŐHÁZ  
Racionet Honvéd–Szolnoki Dózsa 3–16
MKB-Euroleasing-BVSC–A-Híd OSC Újbuda 7–11
Debrecen–ZF Eger 10–16
PannErgy Miskolci VLC–FTC PQS Waterpolo 7–9
ALSÓHÁZ  
ContiTech Szeged-Diapolo–Kaposvári VK 11–15
AVUS Szombathely–Metalcom-Szentes 11–6
EBP Tatabánya–VasasPlaket 8–9
UVSE–PVSK 11–12
   
6. FORDULÓ (március 23-25.)  
FELSŐHÁZ  
FTC-PQS Waterpolo–ZF-Eger 10–9
MKB-Euroleasing-BVSC–RacioNet-Honvéd 10–7
PannErgy-Miskolci VC–Debreceni VE 15–10
A-Híd OSC-Újbuda–Szolnoki Dózsa 8–15
ALSÓHÁZ  
EBP Tatabánya–UVSE 9–6
AVUS Szombathely–ContiTech Szeged-Diapolo 13–11
Metalcom-Szentes–Kaposvári VK 7–9
VasasPlaket–PVSK Mecsek-Füszért 11–12
   
7. FORDULÓ (április 13-14.)  
FELSŐHÁZ  
Debreceni VE–A-Híd OSC-Újbuda 9–10
Szolnoki Dózsa–PannErgy-Miskolci VC 15–12
ZF-Eger–MKB-Euroleasing-BVSC 14–9
RacioNet-Honvéd–FTC-PQS Waterpolo 7–17
ALSÓHÁZ  
Kaposvári VK–EBP Tatabánya 13–8
PVSK Mecsek-Füszért–AVUS Szombathely 11–9
ContiTech Szeged-Diapolo–VasasPlaket 5–10
UVSE–Metalcom-Szentes 3–8
   
8. FORDULÓ (április 21-22.)  
FELSŐHÁZ  
MKB-Euroleasing-BVSC–PannErgy-Miskolci VC 11–10
A-Híd OSC-Újbuda–FTC-PQS Waterpolo 6–10
ZF-Eger–Szolnoki Dózsa 8–7
Debreceni VE–RacioNet-Honvéd 12–9
ALSÓHÁZ  
AVUS Szombathely–EBP Tatabánya 15–14
Metalcom-Szentes–VasasPlaket 10–10
PVSK Mecsek-Füszért–Kaposvári VK 5–5
UVSE–ContiTech Szeged 14–2

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Szolnoki Dózsa 14 13 1 225–89 +136 39
2. FTC-PQS Waterpolo 14 13 1 234–91 +143 39
3. BVSC-Zugló 14 8 1 5 146–123 +23 25
4. Debreceni VSE 14 5 2 7 135–159 –24 17
5. Kaposvári VK 14 5 1 8 105–157 –52 16
6. VasasPlaket 14 4 3 7 107–152 –45 15
7. AVUS Szombathely 14 3 11 114–192 –78 9
8. UVSE 14 1 1 12 86–189 –103 4

A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. ZF-Eger 14 13 1 175–77 +98 40
2. A-Híd OSC-Újbuda 14 11 3 153–83 +70 33
3. PannErgy-Miskolci VLC 14 8 2 4 139–97 +42 26
4. RacioNet-Honvéd 14 7 2 5 125–117 +8 23
5. PVSK-Mecsek Füszért 14 5 2 7 114–118 –4 17
6. Metalcom-Szentes 14 4 1 9 105–141 –36 13
7. Tatabánya 14 3 2 9 93–134 –41 11
8. Contitech Szeged 14 14 60–197 –137 0

ALAPSZAKASZ
1. FORDULÓ (2017. október 4.)  
A-CSOPORT  
AVUS–Szolnoki Dózsa 3–23
Kaposvári VK–FTC-PQS Waterpolo 7–17
Debrecen–BVSC-Zugló 8–12
UVSE Kft.–VasasPlaket
10–10
B-CSOPORT  
Metalcom-Szentes–ZF-Eger 4–6
PVSK Mecsek-Füszért–PannErgy-Miskolci VC 8–9
Tatabánya–ContiTech Szeged 9–6
RacioNet-Honvéd–A-Híd OSC-Újbuda 12–6
  
2. FORDULÓ (2017. október 7.)  
A-CSOPORT  
Szolnoki Dózsa–UVSE Kft. 17–6
VasasPlaket–Debrecen 7–6
BVSC-Zugló–Kaposvári VK 10–6
FTC-PQS Waterpolo–AVUS 18–5
B-CSOPORT
ZF-Eger–Tatabánya 15–5
A-Híd OSC-Újbuda–Metalcom-Szentes 13–4
PVSK Mecsek-Füszért–ContiTech Szeged 11–5
PannErgy-Miskolci VC–RacioNet-Honvéd 11–6
  
3. FORDULÓ (2017. október 11.)  
A-CSOPORT  
Szolnoki Dózsa–Debrecen 19–7
VasasPlaket–Kaposvári VK
10–3
FTC-PQS Waterpolo–UVSE Kft. 19–7
BVSC-Zugló–AVUS 10–8
B-CSOPORT
ZF-Eger–PVSK Mecsek-Füszért 14–7
A-Híd OSC-Újbuda–Tatabánya 15–3
RacioNet-Honvéd–ContiTech Szeged 15–5
PannErgy-Miskolci VC–Metalcom-Szentes 12–5
  
4. FORDULÓ (2017. október 21.)  
A-CSOPORT  
Kaposvári VK–Szolnoki Dózsa
5–15
Deberecen–FTC-PQS Waterpolo 6–22
UVSE Kft.–BVSC-Zugló 8–20
AVUS–VasasPlaket 10–12
B-CSOPORT
PVSK Mecsek-Füszért–A-Híd OSC-Újbuda 6–13
Tatabánya–PannErgy-Miskolci VC 6–3
Metalcom-Szentes–ContiTech Szeged 12–7
RacioNet-Honvéd–ZF-Eger 3–12
  
5. FORDULÓ (2017. október 28.)  
A-CSOPORT  
VasasPlaket–Szolnoki Dózsa 8–19
BVSC-Zugló–FTC-PQS Waterpolo 3–13
AVUS–Kaposvári VK 10–8
UVSE Kft.–Debrecen
4–13
B-CSOPORT  
ZF-Eger–ContiTech Szeged 20–4
Metalcom-Szentes–RacioNet-Honvéd 8–9
Tatabánya–PVSK Mecsek-Füszért 9–9
PannErgy-Miskolci VC–A-Híd OSC-Újbuda 7–10
  
6. FORDULÓ (2017. november 4.)  
A-CSOPORT  
Szolnoki Dózsa–BVSC-Zugló 13–9
Kaposvári VK–UVSE Kft. 13–5
Debrecen–AVUS 16–10
FTC-PQS Waterpolo–VasasPlaket
18–3
B-CSOPORT  
ZF-Eger–PannErgy-Miskolci VC 8–4
A-Híd OSC-Újbuda–ContiTech Szeged 15–1
PVSK Mecsek-Füszért–Metalcom-Szentes 8–3

RacioNet-Honvéd–Tatabánya

9–5
  
7. FORDULÓ (2017. november 18.)  
A-CSOPORT  
VasasPlaket–BVSC-Zugló 6–6
Debrecen–Kaposvári VK 7–9
UVSE Kft.–AVUS 9–11
FTC-PQS Waterpolo–Szolnoki Dózsa 8–11
B-CSOPORT  
A-Híd OSC-Újbuda–ZF-Eger 8–9
PVSK Mecsek-Füszért–RacioNet-Honvéd 9–5
Tatabánya–Metalcom-Szentes 9–10
PannErgy-Miskolci VC–ContiTech Szeged 18–2
  
8. FORDULÓ (2017. november 22.)  
A-CSOPORT  
Szolnoki Dózsa–AVUS 20–8
BVSC-Zugló–Debrecen 10–11
VasasPlaket–UVSE Kft. 6–8
FTC-PQS Waterpolo–Kaposvári VK 23–6
B-CSOPORT  
ZF-Eger–Metalcom-Szentes 17–8
A-Híd OSC-Újbuda–RacioNet-Honvéd 9–4
ContiTech Szeged–Tatabánya 5–7
PannErgy-Miskolci VC–PVSK Mecsek-Füszért 10–6
  
9. FORDULÓ (2018. január 20.)
 
A-CSOPORT  
UVSE Kft.–Szolnoki Dózsa 1–13
AVUS–FTC-PQS Waterpolo 8–21
Kaposvári VK–BVSC-Zugló 7–13
Debrecen–VasasPlaket
HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.09.22 23:58:20

Vízilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Az ezernyi bizonytalanság mellett én most csak abban az egyben vagyok biztos, hogy a nevek kiszivárogtatása hibás, vétkes, bűnös, így legalább erkölcsi értelemben büntetendő lépés volt.

2018.09.21 12:17:06

Vízilabda LAKNER GÁBOR

„Sokkal jobbnak kell lenniük a jelenlegi önmaguknál, mert a szint elképesztően magas.”

2018.09.21 10:59:50

Vízilabda nemzetisport.hu

Az alapszakasz október 3-tól 2019. február 23-ig tart.

2018.09.20 09:30:17

Vízilabda LAKNER GÁBOR

„Az Európa-bajnoki nyolcadik helyet nem szabad elfelejtenünk, annak ott kell élnie a fejekben.”

2018.09.15 23:39:08

Vízilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. A férfipóló ősidők óta olimpiai sportág, a női szakág ellenben 2000-ben csatlakozott az ötkarikás programhoz, kezdetben hat, majd 2004-től nyolc csapattal. Ami a „píszí” sportdiplomácia szerint tarthatatlan, hiszen a férfiak mezőnye tizenkettes.

HIRDETÉS
HIRDETÉS