K. Zs.
2022.12.09 21:30 Frissítve: 2022.12.09 23:41

Férfi vízi MK: az OSC és az FTC jutott be a döntőbe

Elsőként az OSC jutott be a BENU férfi vízilabda Magyar Kupa fináléjába, miután péntek este a Komjádi uszodában zajló négyes döntő első elődöntőjében 12–10-re nyert a Honvéd ellen. Az OSC ellenfele az FTC lesz, amely a második elődöntőben 13–9-re legyőzte a Vasast.

A fehér sapkában játszó OSC a harmadik negyedben fordított (Fotó: Török Attila)

Az első elődöntőben némi meglepetésre a Honvéd – amely a 2011–12-es idényben jutott legutóbb döntőbe a kupában – megnyerte az első két negyedet, azonban az újbudaiak a harmadik felvonásban néhány perc alatt ledolgozták háromgólos hátrányukat, majd fordítottak is.

A záró játékrészben új erőre kapott a Honvéd, Manhercz Ádám révén egyenlített, de az utolsó percekben újra kijött a két csapat közti különbség, így az OSC diadalmaskodott – írja a Magyar Távirati Iroda.

A másik elődöntő első negyedében az FTC 1–1 után meglépett (4–1), majd a második negyed végére jelentős, szinte döntő különbséget alakított ki (9–4). A folytatásban kiegyenlített küzdelem zajlott a medencében, a Vasas nem tudott érdemben közelebb kerülni.

FÉRFI VÍZILABDA MAGYAR KUPA, NÉGYES DÖNTŐ, KOMJÁDI USZODA
ELŐDÖNTŐ
GENESYS OSC ÚJBUDA–ENDO PLUS SERVICE-HONVÉD 12–10 (3–4, 1–3, 4–0, 4–3)
Komjádi uszoda, 700
néző. V: Petik, Fodor R.
OSC: LÉVAI – MANHERCZ K. 3, Angyal 1, Csacsovszky E., Tóth M. 1, Bundschuh 1, BURIÁN 2. Csere: Várnai, Salamon F. 1, DALA D. 2, Vigvári Vince 1, Aranyi. Edző: Varga Dániel
HONVÉD: DECKER A. – Ekler B. 1, Ekler Zs., Manhercz Á. 1, Fejős R., HESSELS B. 2, Nyíri B. Csere: Hessels S. 1, Simon H. 1, Kiss B., HOSNYÁNSZKY 3, Baksa J., Sugár 1. Edző: Szivós Márton
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 8/5
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. –
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Aranyi (14. p.), Bundschuh (30. p.)
Varga Dániel:
– Nagyon jól játszott a Honvéd, amely az első félidőben élesebb volt, míg nálunk sokáig hiányzott a sebesség és az agresszivitás. Esélyesként nem a dicsőségért, hanem a kudarc elkerüléséért játszottunk, ami mindig nehezebb feladat, de megoldottuk.
Szivós Márton: – Hatalmas fegyverténynek tartom, hogy végig meccsben voltunk az OSC-vel, és megmutattuk, nem véletlenül jutottunk be a négyes döntőbe. A hajrában könnyű gólokat engedtünk ellenfelünknek, ám így is mérhetetlenül büszke vagyok a srácokra.

FTC-TELEKOM–A-HÍD VASASPLAKET 13–9 (4–2, 5–2, 2–3, 2–2)
Komjádi uszoda, 1300
néző. V: Tóth I., Rubos
FTC: SZAKONYI – ARGIROPULOSZ 3, VIGVÁRI VENDEL 2, VARGA DÉNES 3, MOLNÁR E. 2, JANSIK SZ. 2, Pohl. Csere: Merkulov, Német T., Damonte 1, Nagy Ádám, Fekete G., Varga V. Edző: Varga Zsolt
VASAS: B. Mitrovics – BÁTORI 3, Konarik 1, Erdélyi, BEDŐ 1, Nagajev 1, Simon R. Csere: Mizsei (kapus), RANDJELOVICS 2, Sélley-Rauscher 1, Zerinváry, Herczeg G., Sedlmayer, Mezei T. Edző: Szlobodan Nikics
Gól – emberelőnyből: 9/7, ill. 13/6
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 2/1
Varga Zsolt:
– Szilárd védekezéssel és jó ritmusú támadójátékkal győztük le a Vasast, örülök, hogy végre négy negyeden át kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottunk. Arra számítottunk, hogy a nagyszünet után dől el a mérkőzés, de a határozott kezdéssel megalapoztuk a sikerünket.
Szlobodan Nikics: – A védekezésünk nem állt össze, s bár a harmadik negyedben próbáltunk váltani, nem sikerült felzárkóznunk. A Ferencváros emberelőnyös játékával nem tudtunk mit kezdeni, a blokkok sem álltak össze, ellenfelünk megérdemelt győzelmet aratott.

(MTI)

2022.11.29 23:54:35

Vízilabda nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Csapó Dudi érett felnőttként futballban, teniszben, politikában, bármiben képes volt zavarba ejtő módon megközelíteni témákat, látványos, új magyarázattal, ötlettel, és mindehhez sztentori hangján olyan kedélyesen előadott, mégis határozott érvrendszerrel szolgált, hogy az ember csupán biccentett: végül is, miért ne?

2022.11.07 00:04:20

NS-VÉLEMÉNY. A negyedik negyedben gyalázatos volt a bíráskodás.

2022.11.07 00:09:42

ALAPVONAL. Amelyhez hozzátartozik – persze most már könnyű a fülbesúgás –, hogy a sportágban nem igazán pártolták az elnök vezetési módszerét, a pénzügyi helyzet még az elnökségi tagok előtt sem volt teljesen tiszta, átlátható – ahogy összefoglalták, persze már Vári lemondása után.

2022.11.06 14:03:30

Gurisatti az utolsó másodpercben mentette szétlövésre a finálét, aztán a 20. (!) ötöst ő rontotta el...