Férfi vízi Eb: a szerbek ötméterespárbajra kényszerültek Hollandia ellen

D. S. B.D. S. B.
2022.09.06. 14:52
A németek Máltát legyőzve végeztek a 13. helyen (Fotó: LEN – European Aquatics/Fb)
Szlovénia legyőzésével Szlovákia a 15., Málta elleni sikerével Németország a 13. helyen zárta a Splitben zajló férfi vízilabda Európa-bajnokságot. A 9. helyért rendezett helyosztón a románok ötméteresekkel győzték le Izraelt, míg Szerbia megszenvedett Hollandiával, de ötméterespárbajban legyőzte a németalföldieket.

A mieink mögött a csoport második helyén végző szerbek bár a kvartettben simán legyőzték a két másik ellenfelet, Izraelt és Szlovéniát, a mieink elleni 16–7-es vereség után sem tudtak javítani, s a nyolcaddöntőben 10–9-es vereséget szenvedtek a franciáktól, így csak a 9–12. helyért rendezett osztályozón voltak érdekeltek.

Ennek első elődöntőjében a románok végig kiélezett mérkőzésen ötméterespárbajban győzték le Izraelt. A másik ágon Szerbia a nagyszünetben három góllal vezetett Hollandia ellen, de a németalföldiek a harmadik negyedben ledolgozták hátrányukat, a 6–6-os állást pedig a negyedik negyed végéig megtartották, így ebben az elődöntőben is ötméteresek döntöttek.

A párbajban a hollandok hibáztak többet, így a románok Szerbiával játszanak a 9. helyért, míg Izrael a hollandokkal csap össze a 11. helyért.