Férfi vízi BL: az Eger a végére darálta be a bukarestieket

2018.05.09. 19:49
A ZF Eger végzett a férfi vízilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 2. helyén, mivel az utolsó fordulóban – ha nem is tükörsima meccsen – legyőzte a bukaresti Steauát, így a címvédő Szolnok harmadikként jutott a nyolcas döntőbe.

EGER–STEAUA BUCURESTI (román)

Murisics látványos csavarjával a bukarestiek kezdték jobban a mérkőzést, és hamar elléptek két góllal (0–2). A magyar csapat a negyed második részére tudta felvenni a ritmust, és kicsivel az első szünet után már vezetett is (3–2).

A harmadik negyed elején már az egriek vezettek kettővel (6–4), ekkor azonban Murisics újabb csavarral indított hadjáratot, és csakhamar újra a bukarestieknél volt az előny (6–7).

Az elképesztő gólzáport hozó harmadik felvonásban volt még egy fordulat, ezúttal az egriek produkáltak egy 3–0-s szériát (9–7), és egy gólos előnnyel várhatták a végjátékot (9–8).

Itt pedig már nem volt kérdés, Hosnyánszkyék bedarálták ellenfelüket (12–9), így a csoport másodikjaként zárva várják negyeddöntős ellenfelüket.

A TÖBBI MECCSEN

Az OSC a sima (3–0) első negyed után egy kicsit meginogott a másodikban, de a második félidő elején újra felvette a ritmust, és már a harmadik nyolc perc közepére (9–4) eldöntötte a mérkőzést a nyeretlenül záró Partizan ellen (14–6).

A címvédő Szolnok esélyt sem adott a Sabadellnek, Milan Alekszics találata az első negyed hajrájában már 3–0-s előnyt jelentett, a nagy szünet előtt szépítő spanyolok (5–2) pedig a harmadik felvonásban ötször is kapituláltak (10–2). A magyar együttes végül 14–4-re nyert, és a harmadik helyen jutott tovább a csoportjából a nyolcas döntőbe, és így az A-csoport 2. helyezettjével csap össze a negyeddöntőben.

VÍZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 14. FORDULÓ
A-CSOPORT
A-HÍD-OSC-ÚJBUDA
PARTIZAN BEOGRAD (szerb) 14–6 (3–0, 2–3, 5–3, 4–0)
Nyéki uszoda, 150 néző. V: Ohme (német), Manea (román)
OSC:
BISZTRITSÁNYI – Erdélyi 1, Salamon, Randjelovics, SEMAN 2, Drasko Brguljan 1, Burián 1. Csere: UBOVICS 3, Tóth M. 1, Kovács Gábor 2, Bundschuh 2, Hegedüs 1. Edző: Tóth László
PARTIZAN: Riszticsevics – Vucsinics 1, Radonjics, Lukics, Lazics 1, Radanovics, AKSZENTIJEVICS 2. Csere: Andrejevics 2, Jankovics, Manojlovics, Kasum, Tomics. Edző: Sztefan Csirics
Gól – emberelőnyből: 9/6, ill. 8/3
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 2/1
Kipontozódott: Tomics (29. p.)
Tóth László:
– Az volt a legfontosabb, hogy nyerjünk. Jó, hogy nagy különbséggel sikerült, de ha eggyel győzünk volna, annak is örülnénk, hiszen az volt a célunk, hogy pozitív élménnyel kezdhessük el a bajnoki bronzcsatát. Helyén kell kezelni a sikert, hiszen szombaton már fontos mérkőzés vár ránk. Volt összjáték, voltak szép megoldások elöl és hátul is, remélem, tudunk ezekből építkezni. Ha egyszer működik valami, annak máskor is mennie kell.
Sztefan Csirics: – Nem tudom, miért játszottunk ilyen rosszul, négy gólt kaptunk két méterről, így nem lehet vízilabdázni olyan csapat ellen, mint az OSC.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN
Olympiakosz Pireusz (görög)CNA Barceloneta (spanyol) 14–10 (4–2, 2–3, 5–3, 3–2)
AN Brescia (olasz)Waspo Hannover (német) 11–9 (4–1, 2–3, 3–3, 2–2)
Jug Dubrovnik (horvát)–Dinamo Moszkva (orosz) 15–10 (2–2, 4–2, 6–5, 3–1)EGER–STEAUA BUCURESTI (román)

VÍZILABDA
A-CSOPORT
OSC:

Jug Dubrovnik (horvát)–Dinamo Moszkva (orosz) 15–10 (2–2, 4–2, 6–5, 3–1)

(3–1, 2–1, 5–0, 4–2)
Szolnok, 400 néző. V: Dervieux (francia), Castagnola (olasz)
SZOLNOK: KARDOS G. – YOUNGER 3, Prlainovics 1, Mezei T. 2, Jansik D. 1, ZALÁNKI 2, Gocics. Csere: Bátori, M. ALEKSZICS 3, Milos Csuk 1, Kis G., Fülöp B. 1. Edző: Cseh Sándor
SABADELL: Mardones – Gorría 1, Muller, S. Cabanas, BUSTOS 1, López-Escribano, Carrasco 1
Csere: Carillo, Mataso, Fenoy 1, Gallego, V. Cabanas. Edző: Salvador Gómez
Gól – emberelőnyből: 5/5, ill. 7/3
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Cseh Sándor: –
Úgy alakult a mérkőzés, ahogy reméltük. Voltak pontatlanságaink, de végig jó hozzáállással játszottunk. Azt kértem a csapattól, hogy fegyelmezetten védekezzünk és így is tettünk.
Salvador Gómez: – Puhán védekeztünk, lassan, nem kellő intenzitással játszottunk. Ám azt figyelembe kell vennünk, hogy Európa egyik legjobb csapatával találkoztunk.

ZF-EGER–STEAUA BUCURESTI (romániai) 12–9 (2–2, 3–2, 4–4, 3–1)
Eger, 400 néző. V: Carlos Ortega (spanyol), Luca Bianco (olasz)
EGER: B. Mitrovics – Csucskovics 1, HOSNYÁNSZKY 4, VLAHOPULOSZ 5, BEDŐ 1, Rasovics, Kovács G. Csere: Decker, Angyal, Avramovics, HÁRAI 1, Biros B. Edző: Dabrowski Norbert
STEAUA: DIAKONOW – Ghiban 1, D. Filipovics, BULJUBASICS 2, MURISICS 2, Delgado 2, Gheorghe 1. Csere: Chiovenau, Radoi, Popescu, Teohari 1, Goanta. Edző: Andrei Iosep
Gól – emberelőnyből: 8/5, ill. 8/2
Kipontozódott: Goanta (31.)
Dabrowski Norbert: –
Sorozatban elszenvedett három vereség után fontos volt számunkra , hogy végre győzelemnek tudjunk örülni. A célkitűzésünket teljesítettük, megszereztük a csoportban a második helyezést. A bukarestiek ellen ilyen meccsre számítottam, Küzdenünk kellett a sikerért, amely a végén jó játékkal is párosult.
Andrei Iosep: –
A találkozó első felében sikerült megvalósítani amit elterveztünk. Jól játszottunk, rendben volt a védekezésünk, szoros volt az eredmény. A hajrában az egriek minőségi játékosai eldöntötték a mérkőzés sorsát. Összességében elégedett vagyok, a BL-ben mutatott szereplésünkkel.

Spandau 04 Berlin (német)–Jadran Herceg Novi (montenegrói) 13–13 (3–3, 2–1, 2–2, 6–7)
AZC Alphen (holland)–Pro Recco (olasz) 5–24 (1–6, 1–6, 2–6, 1–6)