
Besenyei Áron három góllal járult hozzá a sikerhez, a házigazdáknál Szőke Benedek ugyancsak háromszor volt eredményes. A következő idényben 12 együttes alkotja majd az ob I mezőnyét, ezért a mostani évadban az alsóházi csapatokhoz csatlakozott a másodosztály első két helyezettje – a Pécs és az ELTE-BEAC –, és velük kiegészülve, oda-vissza vágós rendszerben, 14 fordulóban dől el, melyik négy csapat lesz majd az élvonal tagja a következő idényben is.
FÉRFI VÍZILABDA OB I
Alsóház
ELTE-BEAC–UVSE 6–12 (0–2, 3–2, 0–2, 3–6)
G: Szőke 3, Goschi, Herczeg, Vincze N., ill. Besenyei 3, Hegedűs Cs., Korbács 2-2, Busch, Fülöp, Gál M., Hegedűs Z., Makarenkó
Kaposvári VK–Debreceni VSE-Master Good 18–15 (2–2, 4–1, 5–5, 7–7)
G: Berta, Dőry, Juhász-Szelei 3-3, Gaszt, Takács K. 2-2, Bede, Hárai, Szabó Gergő, Vadas, Vindisch, ill. Tőzsér 4, Gluhaic, Macsi P. 3-3, Gagulic, Macsi M. 2-2, Mihov
PannErgy-Miskolci VLC–KSI SE 15–13 (1–5, 5–2, 5–5, 4–1)
G: Guszakov 5, Várkonyi Á. 3, Almási, Szabó Bence 2-2, Dubinák, Molnár G., Regős, ill. Csendes 4, Kiss Cs. 3, Fiedler 2, Irmes M., Kósi-Kelly, Rabb, Szűcs L.
Az állás: 1. Debrecen 23, 2. Szentes 22, 3. Kaposvár 22, 4. UVSE 18, 5. Miskolc 15, 6. KSI 10, 7. Pécs 5, 8. BEAC 5
Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény dönt.

Batizi Benedek: Sikerként élhetjük meg a bronzot is

Fekete Gergő: Teljesíteni kell, vagy más lép a helyünkre






