Férfi vízilabda ob I: továbbra is veretlen a BVSC, a Vasas és a Szolnok is

2023.09.30. 18:19
Tizenegy gólos sikert ért el a Szolnoki Dózsa (Fotó: Új Néplap/Mészáros János)
A veretlen Szolnok magabiztos, 11 gólos győzelmet aratott a nyeretlen KSI felett, míg a Vasas házigazdaként 16–8-ra verte a Miskolcot a férfi vízilabda ob I alapszakaszának szombati játéknapján. Az Eger az első félidőben meglepte a BVSC-t, azonban a hazaiak a második félidőben nagyszerű játékkal fordítottak és megnyerték a meccset. A Honvéd a Szeged legyőzésével továbbra is veretlen.

Schmölcz Norman és Szeghalmi Zsombor Levente 4-4 találattal vette ki a részét a 16–5-ös Szolnok-sikerből.

A Vasasban Sztrahinja Raszovics, Nikola Dedovics és Bátori Bence is három gólt szerzett.

Az eddig nyeretlen Szeged Danka Benedek remek védéseinek köszönhetően közel állt első pontjaihoz, azonban a hibátlan mérlegű Honvéd a három gólig jutó Ekler Zsombor vezetésével győzelmet arattak.

Az Eger az első félidőben két góllal is vezetett, azonban a BVSC kilenc gólt is lőtt a második játékrészben, amire a vendégek csak háromszor tudtak válaszolni, így a BVSC is megőrizte veretlenségét.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
ALAPSZAKASZ, 4. FORDULÓ
Szolnoki Dózsa Praktiker–KSI 16–5 (3–0, 5–2, 4–2, 4–1). G: Szeghalmi, Schmölcz 4-4, Ágh, Pető A. 2-2, Kovács Gergő, Teleki, Böröczky, Pásztor, ill. Mihov 2, Irmes M., Petrák, Niklász
A-Híd VasasPlaket–PannErgy-Miskolci VLC 16–8 (4–1, 3–3, 5–2, 4–2). G: Dedovics, Sz. Rasovics, Bátori 3-3, Batizi 2, Randjelovics, Sélley-Rauscher, Lakatos, Konarik, Dala D., ill. Krasznai, Oltean 2-2, Szalai G., Varga B., Dubinák, Hok
Endo Plus Service-Honvéd–Szegedi VE 9–7 (2–2, 2–2, 3–2, 2–1). G: Ekler Zs. 3, Nyíri B., Hessels S. 2-2, Gregor, Kevi, ill. Kürti 2, Klár, Nagy M., Bóbis B., Sziládi, Leinweber
BVSC-Zugló–Tigra-ZF-Eger 13–9 (1–1, 3–5, 4–2, 5–1). G: Tátrai D., Csacsovszky E. 3-3, Mészáros M. 2, Csacsovszky A., Kovács P., Gál D., Bundschuh, Horváth Á., ill. Krijestorac 4, Rádli 3, Sudár, Dóczi
Metalcom-Szentes–Kaposvári VK 11–13 (3–3, 3–4, 2–3, 3–3). G: Szatmári 3, Bozó, Biros B., Hajdú A. 2-2, Vékony, Csorba, ill. Berta 4, Dőry 3, Aranyi A. 2, Pellei F., Fülöp B., Vindisch, Takács J
Genesys OSC Újbuda–UVSE 15–6 (1–0, 2–1, 8–2, 4–3). G: Vigvári Vince 5, Szalai P. 3, Tóth M. 2, Baksa B., Ten Broek, Salamon F., Rossi, Aranyi M., ill. Hegedűs Cs. 2, Herczeg, Kardos A., Alekszejev, Bencz

1. FTC 4 4 73–27 +46 12
2. OSC 4 4 64–28 +36 12
3. Vasas 4 4 60–30 +30 12
4. Szolnok 4 4 53–29 +24 12
5. BVSC 4 4 58–39 +19 12
6. Honvéd 3 3 35–25 +10 9
7. Eger 4 1 3 40–44 –4 3
8. Miskolc 4 1 3 33–45 –12 3