A szerbek 16 góllal rontották el a franciák ünnepét

2014.07.14. 15:46
Montenegró sima görögveréssel rajtolt (Fotó: MTI)
Kezdetét vette a margitszigeti férfi vízilabda Európa-bajnokság, a címvédő szerbek 16 gólt szerezve ütötték ki a franciákat.

A szerbek nem bíztak semmit a véletlenre, 4–0-val kezdtek, és bár Alexandre Camarasa duplájával szépítettek a franciák (4–2), ezt követően azonban egészen a záró játékrész közepéig gólképtelenek maradtak, ekkor pedig már 11-nél jártak a címvédők (11–2).

A Bastille ostromának 225. évfordulóját ünneplő franciák végül az utolsó percekben elkezdték termelni a gólokat, a szerbek sem fogták vissza magukat, és végül tizenegy góllal nyertek (16–5).

A torna nyitó mérkőzésén Horvátország 10–5-re legyőzte a német válogatottat. A 2010-es aranyérmesnek még az is belefért, hogy Sandro Sukno az egész mezőny toronymagasan legtöbb kísérletéből (a waterpolo.hu statisztikája szerint 9 lövést eresztett meg) egy árva gólt sem szerezzen. A németek az első és a negyedik negyedet lehozták összességében ikszre, de a kettő közötti időszakban a horvátok egy 5–0-s sorozattal eldöntötték a meccset.

Az A-csoport első mérkőzésén Románia 11–6-ra legyőzte Grúziát. A románok Cosmin Radu két gyors góljával bekezdtek, majd jött a sokk (2–0), hiszen Marko Jelaca nem tudott hibázni az első negyedben, három találata után pedig elhúztak a grúzok (2–4).

A második negyedben fordított a szomszédunk, 5–5-nél pedig még egyszer egyenlítettek a grúzok ugyan, ezt azonban egy 5–0-s román sorozat követte, lényegében eldöntve a meccset (10–5).

A 2012-es ezüstérmes Montenegró 11–6-ra kiütötte Görögországot. Az első negyed közepén Hrisztosz Afrudakisz törte meg a gól nélküli állapotot, de nagyjából ennyi örömre volt oka ma a görög válogatottnak. Mert bár az első negyedet még 1–1-gyel lehozták, a másodikban Alekszander Ivovicsék négyszer is betalálva 5–2-re elléptek.

Mladen Janovics találatával a harmadik felvonásban már öttel (8–3), Filip Klikovak fórgóljával pedig héttel vezetett a két évvel ezelőtti döntős (11–4), a végén pedig Jannisz Funtuliszék pedig már csak kozmetikázni tudtak (11–6).

Az olaszok már a meccs elejét megnyomták, és gyakorlatilag a hatodik percre biztos előnyt építettek fel (3–0). Bár itt még szépítettek az oroszok, erre egy újabb olasz „tripla” következett (6–1), így a szünetben lévő 7–4 még hízelgő is volt számukra.

A harmadik negyedet ismét megnyomták Alex Giorgettiék (11–5), így már csak a végeredmény volt kérdéses, végül egy utolsó másodpercekben szerzett emberelőnyös orosz találat után az olaszok 13–6-ra nyert.

VÍZILABDA EB, A MAI PROGRAM
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ (július 14.)
B-csoport

Horvátország–Németország 10–5 (4–3, 2–0, 3–0, 1–2)
Ld: Jokovic, Muslim, Buslje 2-2, ill. Schüler 2
Franciaország–Szerbia 5–16 (1–4, 1–3, 0–3, 3–6)
Ld: Camarasa, Bodegas 2-2, ill. Nikics 4, Mandics, Pijetlovics, Filipovics, Prlainovics 2-2
20.30: Spanyolország–MAGYARORSZÁG (Tv: M1, Eurosport2) – élőben az NSO-n!