A cél? Új kapitánnyal győzelem az összes Eb-selejtezőn!

MTI MTIMTI MTI
2010.11.04. 19:17
null
Sok csata vár a női vízilabdázókra: Eb-selejtezők, Eb, no meg olimpiai kvalifikáció – immáron új kapitánnyal <br />(Fotó: Mirkó István)
Mint arr&oacute;l besz&aacute;moltunk, az eddigi ut&aacute;np&oacute;tl&aacute;s-kapit&aacute;nyt, Mer&eacute;sz Andr&aacute;st b&iacute;zta meg a női v&aacute;logatott szakmai ir&aacute;ny&iacute;t&aacute;s&aacute;val a Magyar V&iacute;zilabda-sz&ouml;vets&eacute;g (MVLSZ) eln&ouml;ks&eacute;ge, amely cs&uuml;t&ouml;rt&ouml;ki &uuml;l&eacute;s&eacute;n d&ouml;nt&ouml;tt az &uacute;j sz&ouml;vets&eacute;gi kapit&aacute;ny szem&eacute;ly&eacute;ről.

A 47 éves szakember előzőleg igent mondott a szövetségi felkérésre, hogy vállalja a jelöltséget, az elnökség 7:6-os voksaránnyal szavazott bizalmat neki – tudatta Török László, az MVLSZ sajtófőnöke az MTI-vel.

Az elődöt, Petrovics Mátyást az MVLSZ vezető testülete szeptember 30-án váltotta le tisztéből, 20 hónappal hivatalba lépését követően, miután az idei tétesemények egyikén – így a világkupán, a világligában és az Európa-bajnokságon – sem sikerült csapatával a legjobb négy közé jutnia.

A női válogatott szakvezetői posztjának betöltése azért is volt sürgető feladat, mert a jövő év elején már a 2012-es Európa-bajnokságra selejtező mérkőzést játszik a nemzeti együttes.

Merész András több jelentős sikert is elért már korosztályos válogatottjaival, édesanyja, Ördögh Éva alapítója volt a magyar női vízilabdázásnak.

„Hatalmas örömöt érzek most, vágytam rá, és készültem is a női kapitányi tisztségre – mondta Merész András az MTI megkeresésére. – A megbízatásommal, a családi vonatkozás miatt is, úgy érzem, kiteljesedik a női vízilabdázással kapcsolatos vonulat, a szövetség felkérésére nem lehetett mást mondanom, csakis igent. Rögtön belevágunk a munkába, jelen állás szerint már január 29-én Európa-bajnoki selejtezőmérkőzést játszunk a három riválisunk – Németország, Franciaország, Szlovákia – egyikével. Aztán áprilisban jön az újabb meccs, májusban pedig világliga-selejtező vár ránk, szóval nem lesz időnk unatkozni. A cél? Úgy gondolom, hogy valamennyi Eb-selejtezőnket kötelező megnyernünk, s ha már kijutottunk az Európa-bajnokságra, ott meg majd a négyben kell lennünk, miáltal ott lehetünk az olimpiai kvalifikációs tornán, s ott London, a 2012-es ötkarikás játékok a cél. De még az idei világliga szuperfináléjába is el kéne jutni, no, és a nyári sanghaji világbajnokságon is jól kéne szerepelni."

Az elnökségi ülésen Kemény Ferenc utánpótlás-igazgató a Székely Bulcsú, Vári Attila olimpiai bajnok kettőst kérte fel a férfi utánpótlás-válogatott élére.

Legfrissebb hírek

Női vízilabda-világkupa: kikapott a spanyoloktól a magyar válogatott

Vízilabda
2026.05.03. 17:11

Továbbra is veretlen a Debrecen a férfi vízilabda ob I alsóházában

Vízilabda
2026.04.11. 22:35

Női vízilabda BL: az FTC nyerte a „magyaros” rangadót, magabiztos előnyt szerzett az UVSE elleni visszavágóra

Vízilabda
2026.04.11. 21:55

Női vízilabda Eurokupa: értékes döntetlent játszott a BVSC Barcelonában

Vízilabda
2026.04.11. 19:10

Hosszú kihagyás várhat Keszthelyi Ritára

Vízilabda
2026.04.10. 15:53

Női vízilabda-vk: Keszthelyi és Tiba nélkül a magyar válogatott

Vízilabda
2026.04.09. 12:09

Kiütéses győzelmet aratott az FTC, bejutott a női vízilabda ob I döntőjébe

Vízilabda
2026.04.08. 20:31

Megmaradt a BVSC döntős álma a női vízilabda ob I-ben

Vízilabda
2026.04.07. 20:13
Ezek is érdekelhetik