Női vízilabda: ismét nyert a válogatott, jöhet a döntő

2016.01.07. 07:14
Második mérkőzését is megnyerte a jövő heti belgrádi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságra készülő magyar női vízilabda-válogatott: Bíró Attila együttese hétfő délután a görög csapatot győzte le 10–7-re a Miskolcon zajló Univer Kupa második fordulójában.
A két csapat azonos csoportban szerepel majd a vasárnap kezdődő szerbiai kontinensviadalon is.

MAGYARORSZÁG–GÖRÖGORSZÁG 10–7 (3–2, 3–1, 2–2, 2–2)
A magyar válogatott gólszerzői:
Bujka, Tóth I., Antal D., Keszthelyi 2-2, Takács O., Czigány 1-1MAGYARORSZÁG–GÖRÖGORSZÁG 10–7 (3–2, 3–1, 2–2, 2–2)
A magyar válogatott gólszerzői:
Bujka, Tóth I., Antal D., Keszthelyi 2-2, Takács O., Czigány 1-1

Mindkét oldalon egy-egy emberelőnyös góllal indult a találkozó, amelyen főleg Bíró Attila szövetségi kapitány forgatta folyamatosan csapatát, talán ennek a frissességnek is köszönhetően vezetett az első szünetben 3–2-re a magyar válogatott.

A második felvonás elsősorban Antal Dóra gyönyörű egyéni megmozdulásairól, illetve Gangl Edina védéseiről marad emlékezetes. Különösképpen előbbi megoldása volt elképesztő, egy labdát ugyanis lábban rúgott fel magának húzásra (5–3). A harmadik negyedet Takács Orsolya vízre pattintott bombagólja vezette fel, majd az új csapatkapitány, Keszthelyi Rita is feliratkozott a gólszerzőkhöz (8–3). Ötgólos előnyben kissé lanyhult a magyarok védekezése, ezt kihasználva a görögök kétszer is a kapuba találtak.

A záró játékrészben a magyar válogatott magabiztosan őrizte előnyét, s végül megérdemelten aratott 10–7-es győzelmet.

KÉSŐBB
Magyar ligaválogatott–Olaszország 16.45

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Olaszország–Görögország 17–7 (4–2, 4–3, 5–1, 4–1)
Magyarország–Magyar ligaválogatott 11–3 (4–1, 3–1, 2–1, 2–0)

KEDDEN JÁTSSZÁK
Magyarország–Olaszország 16.15
Magyar ligaválogatott–Görögország 17.45



Legfrissebb hírek

Az FTC hozta a vártakat, de a BVSC meglepetést szerzett

Vízilabda
55 perce

Ötödikként zárt a Ferencváros női vízilabdacsapata az európai rangsorban

Vízilabda
Tegnap, 12:54

Az Olympiakosszal játszik a serlegért a Ferencváros a női vízilabda BL-ben

Vízilabda
2026.06.10. 22:33

Először jutott be a női vízilabda BL-döntőbe a Ferencváros!

Vízilabda
2026.06.10. 20:26

Faragó Kamilla: Nem lehetünk elégedetlenek

Vízilabda
2026.05.30. 11:24

Szorosabb második meccsen duplázta meg előnyét az FTC a BVSC ellen a női vízilabda ob I döntőjében

Vízilabda
2026.05.24. 17:09

Női vízilabda ob I: az UVSE előnybe került a bronzcsatában

Vízilabda
2026.05.20. 20:28

Itt a játékos, a jogász és a vízilabdaelnök válasza Mihók Attila piros lapos botrányára

Vízilabda
2026.05.20. 08:02
Ezek is érdekelhetik