Női vízilabda: ismét nyert a válogatott, jöhet a döntő

2016.01.07. 07:14
Második mérkőzését is megnyerte a jövő heti belgrádi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságra készülő magyar női vízilabda-válogatott: Bíró Attila együttese hétfő délután a görög csapatot győzte le 10–7-re a Miskolcon zajló Univer Kupa második fordulójában.
A két csapat azonos csoportban szerepel majd a vasárnap kezdődő szerbiai kontinensviadalon is.

MAGYARORSZÁG–GÖRÖGORSZÁG 10–7 (3–2, 3–1, 2–2, 2–2)
A magyar válogatott gólszerzői:
Bujka, Tóth I., Antal D., Keszthelyi 2-2, Takács O., Czigány 1-1MAGYARORSZÁG–GÖRÖGORSZÁG 10–7 (3–2, 3–1, 2–2, 2–2)
Bujka, Tóth I., Antal D., Keszthelyi 2-2, Takács O., Czigány 1-1

Mindkét oldalon egy-egy emberelőnyös góllal indult a találkozó, amelyen főleg Bíró Attila szövetségi kapitány forgatta folyamatosan csapatát, talán ennek a frissességnek is köszönhetően vezetett az első szünetben 3–2-re a magyar válogatott.

A második felvonás elsősorban Antal Dóra gyönyörű egyéni megmozdulásairól, illetve Gangl Edina védéseiről marad emlékezetes. Különösképpen előbbi megoldása volt elképesztő, egy labdát ugyanis lábban rúgott fel magának húzásra (5–3). A harmadik negyedet Takács Orsolya vízre pattintott bombagólja vezette fel, majd az új csapatkapitány, Keszthelyi Rita is feliratkozott a gólszerzőkhöz (8–3). Ötgólos előnyben kissé lanyhult a magyarok védekezése, ezt kihasználva a görögök kétszer is a kapuba találtak.

A záró játékrészben a magyar válogatott magabiztosan őrizte előnyét, s végül megérdemelten aratott 10–7-es győzelmet.