Tekvondó: hat kvóta és egy érem a verseci GP-selejtező nyitónapján

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2025.06.21. 21:18
null
Mind a juniorok, min a kadétok három kvótát szereztek a tekvondósok E3-as besorolású European Grand Prix-selejtezőjén a szerbiai Versecen, ráadásul Vértes Zara dobogóra is állhatott.

Szombaton kezdődött az a nemzetközi utánpótlástorna, amely fontos kvalifikációs versenyük az ifjú tekvondósoknak, ugyanis a súlycsoportok legjobb nyolc versenyzője kvótát szerez az E8-as besorolású GP tornára. Ez utóbbi szeptember végén Belgrádban lesz, ahonnan a döntősök jutnak be automatikusan a Grand Prix–fináléba, amely pedig december elején kerül megrendezésre

A nyitónapon a juniorok közül Schrenk Jázmin (46 kg, BHSE), Hoták Nándor (55 kg, Tájfun) és Nagy Koppány Károly (59 kg, BHSE) is negyeddöntőig jutott, így 5. helyezésüknek köszönhetően ott lehetnek majd Belgrádban.

A kadétoknéá Vértes Zara (44 kg, Tájfun) jutott a legtovább,

ő egészen az elődöntőig menetelt, és lett végül harmadik,

míg Vince Noémi (37 kg, BHSE) és Kiss Laura (41 kg, Taekwondo Fanatics) ötödikként zárva szerzett kvótát őszre.

A selejtező vasárnap folytatódik.

(Kiemelt képünkön: Schrenk Jázmin, Hoták Nándor és Nagy Koppány kvótát szerzett a juniorok között Forrás: wtftaekwondo.hu)

Legfrissebb hírek

Kézi: kikapott a csehektől a magyar leányválogatott az U19-es Eb-n

Utánpótlássport
16 órája

Röplabda: vereséggel zárta a magyar válogatott az U16-os leány Eb-t

Utánpótlássport
17 órája

Vízilabda: negyeddöntőbe jutott a magyar válogatott az U16-os fiú Eb-n

Utánpótlássport
18 órája

Asztalitenisz: érmes esélyek az ostravai ifjúsági és serdülő Eb-n

Utánpótlássport
19 órája

Kosárlabda: a 9-12. helyért folytatják az U18-as lányok az Eb-n

Utánpótlássport
23 órája

Atlétika: népes magyar csapat utazik a bergeni U23-as Eb-re

Utánpótlássport
Tegnap, 11:55

Kosárlabda: pénteken startol a jereváni B-divíziós U20-as férfi Eb

Utánpótlássport
Tegnap, 9:00

Vízilabda: megszerezte első győzelmét az U16-os fiúválogatott az Eb-n

Utánpótlássport
2025.07.09. 21:46
Ezek is érdekelhetik