Birkózás: két arany és egy bronz a lányoktól az U17-es Eb-n

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2025.06.13. 20:14
null
Sillei Janka és Zsitovoz Mária arany-, Bereczki Réka bronzérmet nyert pénteken az U17-es birkózók szkopjei Európa-bajnokságán.

Fantasztikus napot zártak pénteken a magyar női birkózók a szkopjei U17-es Európa-bajnokságon – számol be a hazai szövetségi portál.

A 46 kilogrammos Sillei Janka és az 53 kilogrammos Zsitovoz Mária ugyanott folytatta a versenyt, ahol csütörtökön abbahagyta, és

mindkét ígéret magabiztosan nyerte meg a fináléját.

A döntőben Sillei a fehérorosz, UWW-szinekben versenyző Irina Cidejevát 8–0-ra, Zsitovoz a török Fatma Yilmazt 11–0-ra múlta felül.

A két magyar Európa-bajnoki cím után még egy bronzérem jutott a magyar csapatnak, a 69 kilogrammos Bereczki Réka hasonlóan simán nyerte meg helyosztóját. A harmadik helyért a lengyel Aurelia Godzinskát 9–0-ra győzte le.

Pénteken továbbá elkezdődtek a szabadfogású fiúk küzdelmei. Juhász Györgyöt és Szécsényi Noelt egyaránt grúz, Láng Vincét finn, Bódi Csabát pedig fehérorosz győzte le.

(Kiemelt kép forrása: UWW)

Legfrissebb hírek

A hónap utánpótlásedzője: Tibolya Péter öttusatréneré a júniusi díj

Utánpótlássport
2 órája

Kosárlabda: felemás Európa-bajnokságot zárt az U18-as leányválogatott

Utánpótlássport
5 órája

Birkózás: Szinay Szabolcsnak bejött a B-terv az U20-as Eb-n

Utánpótlássport
Tegnap, 20:28

Kosárlabda: negyeddöntős az U19-es leányválogatott a brnói vb-n

Utánpótlássport
Tegnap, 19:01

Bohus Beáta: Azt mondták a lányok, hogy nem most kellett nyerni, hanem majd csütörtökön kell

Kézilabda
Tegnap, 18:04

Atlétika: kezdődik az U23-as Európa-bajnokság Bergenben

Utánpótlássport
Tegnap, 9:05

Kézi: kikaptak, de így is Eb-negyeddöntősök az U19-es magyar lányok

Utánpótlássport
2025.07.15. 21:17

Öttusa: sikeres Eb után utaztak a dél-afrikai vb-re az U17-esek

Utánpótlássport
2025.07.15. 18:49
Ezek is érdekelhetik