Labdarúgás: körkép a kiemelt utánpótlás-bajnokságok állásáról

Bruckner Máté utanpotlassport.huBruckner Máté utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2024.11.13. 09:04
null
Már kirajzolódnak az erőviszonyok korosztályos labdarúgó-bajnokságokban: a fiatalabbak között az MTK Budapest dominál, míg az idősebbek tabelláin a Puskás Akadémia, a Vasas és a Budapest Honvéd áll az élen.

Augusztus végén rajtoltak a korosztályos labdarúgó-bajnokságok Kiemelt csoportjai, amelyekben az akadémiai csapatok mellett egyes tehetségközpontok együttesei is szerepelnek.

A legidősebbek, az U19-esek ligájában az előző évadban a két évvel fiatalabbak között bajnok Puskás Akadémia vezet.

A felcsútiakat az elmúlt években az utánpótlás-válogatottak edzőjeként dolgozó Babó Levente irányítja – egyelőre sikeresen, ugyanis nyolc meccs után veretlenül (hét győzelemmel és egy döntetlennel) áll a tabella élén az alakulat. Öt ponttal lemaradva második a DVTK, a miskolciakat pedig a további egy pont hátrányban lévő Budapest Honvéd fiataljai üldözik. A sereghajtó a Véber György és Szlezák Zoltán vezette Újpest, amely egy győzelemmel, egy döntetlennel és hat vereséggel a tizenkettedik. A lilák két korábbi játékosa az elmúlt három esztendőben a kilencedik, az ötödik és a nyolcadik helyen zárt az U19-es csapattal, így Véberék bizonyára többet várnak tanítványaiktól a hátralévő mérkőzéseken.

A bajnokság idei kiírásának eddigi legszomorúbb eseménye a Győri ETO-ban futballozó Zója-Katona Márk Diósgyőr elleni sérülése volt: egy rúgás következtében megrepedt a 17 éves fiú egyik veséje, amit később el is veszített, és kérdéses, hogy

visszatérhet-e valaha a pályára.

Az U17-esek tabelláját jobb gólkülönbségének köszönhetően vezeti a Vasas – az edző a korábban korosztályos válogatottak mellett dolgozó Belvon Attila – az ugyancsak 17 pontos Budapest Honvéd előtt, és a harmadik helyezett Puskás Akadémia is csak két ponttal gyűjtött kevesebbet, mint az éllovasok.

Az U16-osok mezőnyéből a Honvéd emelkedik ki: a kispestiek kilenc fordulóban 20 pontot értek el. A bajnokság rendkívül kiélezett, amit az is jól mutat, hogy a második MTK Budapest és a nyolcadik Vasas között mindössze három pont a különbség. Érdemes megjegyezni, hogy az előző évadban az U15-ösök között bajnok Debrecen az elmúlt két fordulóban nem szerzett pontot, és az élről visszaesett a negyedik helyre.

A két legfiatalabb korosztályban az MTK áll az élen.

Az U15-ös mezőnyben tíz forduló után öt pont a kék-fehérek előnye az egyaránt 18 pontos Ferencváros és DVSC előtt. Üdítő kivétel, hogy az akadémiai csapatok és az NB I-es klubok utánpótlás-együttesei mellett a Gödöllői SK is a Kiemelt ligában szerepel, miután az előző évadban meglepetésre megnyerte az U14-esek között az Alap csoportot. A szezonrajt előtt a játékosok a felsőházat célozták meg, és jelenleg csak rosszabb gólkülönbségük miatt szorulnak az Illés Akadémia mögött a 7. helyre a tizenkét csapatos tabellán.

Az U14-esek közül szintén kiemelkedik az MTK, a kék-fehérek tízből tíz meccset nyertek meg, és már kilenc ponttal járnak a második Puskás Akadémia előtt. És ha már az U15-ös gödöllőiek pozitív példáját megemlítettük, akkor a negatív jelenségre is fel kell hívni a figyelmet:

a Kisvárda U14-es csapata 6–52-es, azaz mínusz negyvenhatos gólkülönbséggel, egyetlen döntetlennel és kilenc vereséggel áll a bajnokság utolsó helyén...

Az U14-es Kiemelt bajnokságban kizárólag államilag elismert sportakadémiák csapatai versenyeznek, így meglehetősen aggasztó, hogy a kisvárdai fiatalok tíz góllal kaptak ki az MTK-tól, nyolcat rúgott nekik az FTC és hetet-hetet a Diósgyőr meg a Vasas.

(Kiemelt képünkön: Az MTK Budapest vezeti az U15-ös és az U14-es bajnokságot Forrás: MTK Budapest)

 

 

Legfrissebb hírek

Röpi: az ezüstök után a Pénzügyőr idén felült a trónra az U20-asoknál

Utánpótlássport
11 órája

Kissné Oroszi Edit: Minden gyerek értékes

Utánpótlássport
20 órája

Kézilabda: Fazekas Máténak a vérében a tehetség

Utánpótlássport
22 órája

Vívás: Gachályi Gréta két érmet hozott haza a tallinni U23-as Eb-ről

Utánpótlássport
2025.04.30. 20:21

Tollaslabda: Karalyos Etelka triplázott az U19-es országos bajnokságon

Utánpótlássport
2025.04.30. 19:02

Kosárlabda: Fekete-Gál Csongor a döntőre időzítette a legjobb formáját

Utánpótlássport
2025.04.30. 14:36

Labdarúgás: az ifi BL-ben sem tartoznak az elithez a magyar csapatok

Utánpótlássport
2025.04.30. 09:15

A hónap utánpótlásedzője: Oroszi Edit sportlövőtréneré a márciusi díj

Utánpótlássport
2025.04.29. 16:10
Ezek is érdekelhetik