Cseh és Verrasztó pazar úszással döntős 400 vegyesen

2012.12.13. 11:52
Cseh László a második legjobb eredménnyel jutott a 400 méteres vegyes úszás döntőjébe (Fotó: Reuters)
Jól sikerült a csütörtök délelőtt a magyar úszók számára az isztambuli rövid pályás úszó-világbajnokságon, hiszen ahol továbbjutást remélhettünk az előfutamok során, ott nem kellett csalódnunk. Cseh László és Verrasztó Dávid is saját futama megnyerésével jutott a 400 méteres vegyes úszás esti döntőjébe, míg Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna szintén remek részsikerrel verekedte magát a 100 méteres női vegyes úszás elődöntőjébe.

Cseh László és Verrasztó Dávid is megnyerte előfutamát a 400 méteres vegyes úszásban az isztambuli rövid pályás világbajnokságon, így mindketten bejutottak az esti fináléba. Cseh 4:04.61 perccel összesítésben a 2., Verrasztó 4:06.64-gyel a 4. legjobb idővel jutott tovább, a legjobb a japán Szeto Daija volt 4:04.28-cal.

Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna is továbbjutott a női 100 méteres vegyes úszás selejtezőjéből, így este az elődöntőben folytathatja szereplését. A hét előfutamból Jakabos a hatodikon állt rajtkőre, 59.84-gyel meg is nyerte a saját sprintjét.

Az utolsón a szerdán 200 pillangón arany-, 400 vegyesen bronzérmes Hosszú indult el, s ő sem talált legyőzőre futamában, 59.37-tel csapott célba. Összesítésben harmadikként jutott tovább, Jakabos pedig ötödikként várhatja az első napnál sokkal kényelmesebb folytatást.

Az 50 méteres férfi gyorsúszás selejtezőjében érdekelt Kozma Dominik, Takács Krisztián egyaránt a 15. futamban állt rajtkőre (a 17-ből). Takács 21.96 másodperccel a 7., Kozma 22.18-cal a 9. lett, ami mindkettejük számára kevésnek bizonyult az esti folytatáshoz. Takács végül a 19., Kozma pedig a 30. helyen zárta a világbajnokságot.

Dara Eszter 100 méteres gyorsúszásban a 18. helyen zárta az előfutamokat (54.56), így nem jutott az elődöntőbe.

A délelőtt utolsó számában Verrasztó Evelyn a 800 méteres gyorsúszásban – benne 31 fordulóval – indult, s futamában az 5. helyen ért célba. Ezzel összesítésben a 7. helyen áll, de a legjobb nyolc az esti programban úszik, úgyhogy várhatóan ennyi helyezést még veszíteni fog. Verrasztó ideje 8:30.42 perc.