nemzetisport.hu 2021.07.18 00:00 Frissítve: 2021.08.07 10:34

Tokió 2020 – ÚSZÁS

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA – ÚSZÁS.

 

ALAPINFORMÁCIÓK
ÚSZÁS
Összlétszám: legfeljebb 878 egyéni induló, országonként maximum 56 (28 férfi és nő), a váltószámokban 16 ország csapata
 Versenyszámok: mindkét nemnél 14 egyéni és 3 váltószám, illetve egy vegyes (mixed) váltószám, összesen 35 szám; 50 méteres medencében mindkét nem esetében: 50, 100, 200, 400, 800, illetve 1500 m gyors, 100 és 200 m hát, 100 és 200 m mell, 100 és 200 m pillangó, 200 és 400 m vegyes, továbbá 4x100 és 4x200 méteres gyors-, 4x100 méteres vegyesváltó, valamint a 4x100 méteres vegyes vegyesváltó
 
MŰUGRÁS
Összlétszám: 136 versenyző, 68 nő és 68 férfi
Versenyszámok: mindkét nemnél 4-4 - 2 egyéni és 2 páros - szám (3 méteres műugrás, toronyugrás, 3 méteres szinkronműugrás, szinkrontoronyugrás) 
  Indítható versenyzők egy országból: mindkét nemnél maximum két egyéni és egy páros versenyszámonként
Lebonyolítási rend: az egyéni számokban selejtező van, innen a legtöbb pontot gyűjtő 18 versenyző folytathatja szereplését az elődöntőben, a döntőben azonban már csak a legjobb 12 indulhat. A szinkronos pároknak rögtön döntőt rendeznek, mind a négy fináléban nyolc-nyolc kettős vetélkedik a dobogós helyekért.
 
 MŰÚSZÁS
Összlétszám: 104 versenyző, összesen 10 csapat és 22 páros
Versenyszámok: női csapat és páros
Indítható versenyzők egy országból: országonként legfeljebb egy csapat (8 fős) és egy páros
Lebonyolítási rend: csapatban nincs selejtező, a tíz vízbe szálló nemzeti együttes között a kötelező és a szabadon választott gyakorlatok alapján hirdetnek végső sorrendet. Párosban a kötelezők és a szabadon választott gyakorlatok bemutatását követően a legjobb 12 duó folytathatja szereplését a döntőben.

Helyszín: Tokió Aquatics Centre (15 000 férőhely)

 
NYÍLTVÍZI ÚSZÁS
Összlétszám: 50, nemenként 25 úszó
Versenyszámok: férfi, női 10 km
Indítható versenyzők száma országonként: legfeljebb 2 úszó
Helyszín: Odaiba Kikötőpark

 

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

A TOKIÓI OLIMPIA ÚSZÓ, MŰUGRÓ, MŰÚSZÓ ÉS NYÍLTVÍZI ÚSZÓ VERSENYEINEK MENETRENDJE/EREDMÉNYEI

ÚSZÁS

JÚLIUS 24., SZOMBAT
12.00:
férfi 400 m vegyes, női 100 m pillangó, férfi 400 m gyors, női 400 m vegyes, férfi 100 m mell, női 4x100 m gyorsváltó – előfutamok 

férfi 400 m vegyes, előfutam: Verrasztó Dávid a 4. legjobb idővel döntős, Bernek Péter 13. idővel nem jutott tovább.
női 100 m pillangó, előfutam: Sebestyén Dalma 27. idővel nem jutott az elődöntőbe
férfi 400 m gyors, előfutam: Zombori Gábor 18. idővel nem jutott a döntőbe
női 400 m vegyes, előfutam: Mihályvári-Farkas Viktória a 6., Hosszú Katinka a 7. legjobb idővel jutott be a döntőbe – összefoglaló itt az előfutamokról

JÚLIUS 25., VASÁRNAP
női 100 m hát, előfutam, Burián Katalin a 17. idővel nem jutott tovább.
férfi 200 m gyors, előfutam, Németh Nándor a 12. helyen továbbjutott, Kozma Dominik a 30. helyen végzett, ezzel nem jutott középdöntőbe.
férfi 100 m hát, előfutam, Telegdy Ádám a 29. helyen végzett, ezzel nem jutott tovább, Bohus Richárdot diszkvalifikálták
női 400 m gyors, elődöntő, Késely Ajna a kilencedik helyen végzett, így nem jutott be a döntőbe.
férfi 4x100 m gyors váltó, elődöntő, a Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Németh Nándor, Bohus Richárd négyes a hatodik lett, ezzel ott van a döntőben.

Verrasztó Dávid (férfi 400 m vegyes) Verrasztó a 4. helyen végzett
Hosszú Katinka, Mihályvári-Farkas Viktória (női 400 m vegyes) – Hosszú az 5., Mihályvári-Farkas a 6. lett
férfi 400 m vegyes – aranyérmes: Chase Kalisz (Egyesült Államok), 2. Jay Litherland (Egyesült Államok), 3. Brendon Smith (Ausztrália)
férfi 400 m gyors – aranyérmes: Ahmed Hafnaui (Tunézia), 2. Jack McLoughlin (Ausztrália), 3. Kieran Smith (Egyesült Államok)
női 400 m vegyes – aranyérmes: Ohasi Jui (Japán), 2. Emma Weyant (Egyesült Államok), 3. Hali Flickinger (Egyesült Államok)
női 4x100 m gyorsváltó – aranyérmes: Ausztrália, 2. Kanada, 3. Egyesült Államok

JÚLIUS 26., HÉTFŐ
női 100 m pillangó – aranyérmes: Margaret Macneil (Kanada), 2. Csang Jü-fej (Kína), 3. Emma McKeon (Ausztrália)
női 400 m gyors – aranyérmes: Ariarne Titmus (Ausztrália), 2. Kathlen Ledecky (Egyesült Államok), 3. Li Ping-csie (Kína)
férfi 100 m mell – aranyérmes: Adam Peaty (Nagy-Britannia), 2. Arno Kamminga (Hollandia), 3. Nicolo Martinenghi (Olaszország)
4x100 m gyors váltó – aranyérmes: Egyesült Államok, 2. Olaszország, 3. Ausztrália

Németh Nándor (férfi 200 m gyors) – Németh a 15. idővel nem jutott döntőbe
férfi 4x100 m gyors váltó – a Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Németh Nándor, Bohus Richárd négyes az ötödik lett.

női 200 m gyors, 200 m vegyes, 1500 m gyors, férfi 200 m pillangóKenderesi Tamás, Milák Kristóf, Hosszú Katinka is továbbjutott a saját számában

JÚLIUS 27., KEDD
női 100 m hát
döntő
aranyérmes:
Kaylee McKeown (Ausztrália) 2. Kylie Masse (Kanada) 3. Regan Smith (Egyesült Államok)
női 100 m mell
döntő

aranyérmes: Lydia Jacoby (Egyesült Államok), 2. Tatjana Schoenmaker (Dél-afrikai Köztársaság), 3. Lilly King (Egyesült Államok)
férfi 200 m gyors
döntő
aranyérmes:
Tom Dean (Nagy-Britannia), 2. Duncan Scott (Nagy-Britannia) 3. Fernando Scheffer (Brazília)
férfi 100 m hát
döntő
aranyérmes:
Jevgenyij Rilov (Oroszország), 2. Kliment Kolesznyikov (Oroszország), 3. Ryan Murphy (Egyesült Államok)
férfi 200 m pillangó
előfutam

Kenderesi Tamás az elődöntőben az 5. legjobb idővel jutott be a döntőbe
Milák Kristóf  –  az elődöntőben a legjobb idővel jutott be a döntőbe
női 200 m vegyes
előfutam

Hosszú Katinka – az elődöntőben a 7. legjobb idővel jutott be a döntőbe
férfi 100 m gyors
előfutam

Szabó Szebasztián, Németh Nándor – Németh Nándor a kilencedik helyen jutott tovább a középdöntőbe, Szabó Szebasztián csak a 20. lett, így kiesett.
női 200 m pillangó
előfutam

Kapás Boglárka – Az ötödik helyen jutott a középdöntőbe Kapás Boglárka
férfi 4x200 m gyorsváltó
előfutam

magyar váltó – Hiába ért a hatodik helyen célba a magyar váltó, rossz váltás miatt diszkvalifikálták.
férfi 800 m gyors
előfutam

Kalmár Ákos – Kalmár Ákos nem jutott a döntőbe, összesítésben a 22. lett.

JÚLIUS 28., SZERDA
03.30:

női 200 m gyors – Titmus 200 gyorson is legyőzte Ledeckyt
női 200 m vegyes – Hosszú Katinka a 7. helyen végzett
női 1500 m gyors – Ledecky megnyerte az 1500 gyorsot, beérte Egerszegit
férfi 200 m pillangó – Milák Kristóf olimpiai bajnok, Kenderesi Tamás a 4. helyen végzett
4x200 m gyorsváltó – A britek Európa-csúccsal nyerték a 4x200-as gyorsváltót
női 200 m pillangó – Kapás Boglárka a 3. legjobb idővel döntős
férfi 100 m gyors – Németh Nándor a 7. legjobb idővel döntős
200 m mell – elődöntő

12.00: női 100 m gyors, 200 m mell, 4x200 m gyorsváltó, férfi 200 m hát, 200 m vegyes – előfutamok:
Cseh és Telegdy elődöntős, a 200-as női gyorsváltónk döntős

JÚLIUS 29., CSÜTÖRTÖK
Női 200 m pillangó, 4x200 m gyorsváltó, férfi 100 m gyors, 800 m gyors, 200 m mell – döntő; női 100 m gyors, 200 m mell, férfi 200 m hát, 200 m vegyes – elődöntő
Telegdy Ádám a 4. helyen döntős 200 háton!
Kapás Boglárka negyedik lett 200 pillangón
Németh a 8. 100 gyorson, Dressel győzött
Cseh László a 8. helyen döntős 200 vegyesen!
Hetedik lett a magyar női 4x200-as gyorsváltó


Előfutamok
Női 800 m gyors:
Késely Ajna a 13. helyen zárt.
Női 200 m hát: Hosszú Katinka a 20. helyen zárt, nem jutott tovább, Burián Katalin a nyolcadik helyen középdöntős.
Férfi 100 pillangó: Milák Kristóf a második, Szabó Szebasztián a tizennegyedik legjobb idővel középdöntős.
Mix 4x100 m vegyes váltó: a Kovács Benedek, Halmai Petra, Márton Richárd és Gyurnovics Fanni összeállítású csapat 15. lett.

JÚLIUS 30., PÉNTEK
03.30:
női 100 m gyors, 200 m mell, férfi 200 m hát, 200 m vegyes – döntő; női 200 m hát, férfi 100 m pillangó – előfutamok

Milák olimpiai csúcsot úszott, ami Caeleb Dressel gyorsan meg is döntött, a második idővel döntős

Szabó futamában a hetedik lett, nem jutott döntőbe, összességében a 14. helyen végzett

Telegdy az 5. helyen végzett

Cseh László a 7. helyen ért célba utolsó úszása alkalmával

Burián 5. lett, nem jutott a döntőbe, a 10. helyen végzett

12.00: női 50 m gyors, női 4x100 m vegyes váltó, férfi 50 m gyors, 1500 m gyors, 4x100 m vegyes váltó – előfutamok  
Lobanovszkij, Gyurta, Kalmár és a váltó sem jutott tovább

JÚLIUS 31., SZOMBAT
női 800 m gyors
aranyérmes:
Kathee Ledecky (Egyesült Államok), 2. Ariarne Titmus (Ausztrália), 3. Simona Quadarella (Olaszország), …13. Késely Ajna

200 m hát
aranyérmes:
Kaylee McKeown (Ausztrália), 2. Kylie Masse (Kanada), 3. Emily Seebohm (Ausztrália), …10. Burián Katalin 

férfi 100 pillangó
aranyérmes:
Caeleb Dressel (Egyesült Államok), 2. Milák Kristóf (Magyarország), 3. Noe Ponti (Svájc), …14. Szabó Szebasztián

mix 4x100 m vegyes váltó
aranyérmes:
Nagy-Britannia, 2. Kína, 3. Ausztrália,…15. Magyarország (Kovács Benedek, Halmai Petra, Márton Richárd, Gyurnovics Fanni)

AUGUSZTUS 1., VASÁRNAP
03.30:
női 50 m gyors, férfi 50 m gyors, férfi 1500 m gyors, női 4x100 m vegyes váltó, férfi 4x100 m vegyes váltó – döntő

Caeleb Dressel olimpiai csúccsal nyerte az 50 gyorsot
Emma McKeon olimpiai csúccsal nyerte az 50 gyorsot
Robert Finke lett az 1500 méter gyors győztese
Ausztrál siker a női 4x100-as vegyes váltóban – olimpiai csúccsal
Világcsúccsal győzött az amerikai férfi 4x100-as vegyes váltó

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

MŰUGRÁS

JÚLIUS 25., VASÁRNAP
08.00:
női szinkron 3 méter – döntő
Aranyérmes: Si Ting-mao, Vang Han (Kína), 2. Jennifer Abel, Melissa Citrini-Beaulieu (Kanada), 3. Lena Hentschel, Tina Punzel (Németország)

JÚLIUS 26., HÉTFŐ
férfi torony szinkron – döntő
Aranyérmes: Thomas Daley, Matty Lee (Nagy-Britannia), 2. Cao Jü-an, Csen Aj-szen (Kína), 3. Alekszandr Bondar, Viktor Minibajev (Orosz csapat)

JÚLIUS 27., KEDD
női szinkron torony – döntő
Aranyérmes: Csen Jü-hszi, Csang Csi-csi (Kína), 2. Jessica Parratto, Delaney Schnell (Egyesült Államok), 3. Gabriela Agundez Garcia, Alejandra Orozco Loza (Mexikó)

JÚLIUS 28., SZERDA
férfi szinkron 3 méter – döntő 
Aranyérmes: Vang Cung-jüan, Hszie Sze-ji (Kína), 2. Andrew Capobianco, Michael Hixon (Egyesült Államok), 3. Patrick Hausding, Lars Rüdiger (Németország)

AUGUSZTUS 1., VASÁRNAP
női 3 m – döntő
Aranyérmes: Si Ting-mao (Kína), 2. Vang Han (Kína), 3. Krysta Palmer (Egyesült Államok)

AUGUSZTUS 3., KEDD
férfi 3 m – döntő
Aranyérmes: Hszie Sze-ji (Kína), 2. Vang Cung-jüan (Kína), 3. Jack Laugher (Nagy-Britannia)

AUGUSZTUS 4., SZERDA
8.00:
női toronyugrás – selejtező 

AUGUSZTUS 5., CSÜTÖRTÖK
03.00, 08.00:
női toronyugrás – elődöntő, döntő. Aranyérmes:  Csüan Hung-csan (Kína) 466.20 pont, 2. Csen Jü-hszi (Kína) 425.40, 3. Melissa Wu (Ausztrália) 371.40 

AUGUSZTUS 6., PÉNTEK
08.00:
férfi toronyugrás – selejtező 

AUGUSZTUS 7., SZOMBAT
03.00, 08.00:
férfi toronyugrás – elődöntő, döntő

Aranyérmes: Cao Jüan (Kína) 582.35, 2. Jang Csien (Kína) 580.40, 3. Thomas Daley (Nagy-Britannia) 548.25 – kettős kínai győzelem toronyugrásban

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

MŰÚSZÁS

AUGUSZTUS 2., HÉTFŐ
12.30:
párosverseny, szabadprogram – selejtező

AUGUSZTUS 3., KEDD
12.30: párosverseny, technikai program – selejtező

AUGUSZTUS 4., SZERDA
12.30:
párosverseny, szabadprogram – döntő
aranyérmes: Szvetlana Romasina, Szvetlana Kolesznyicsenko (Orosz csapat), 2. Huang Hszüe-csen, Szun Ven-jen (Kína), 3. Marta Fegyina, Anasztaszija Szavcsuk (Ukrajna)

AUGUSZTUS 6., PÉNTEK
12.30:
csapatverseny – technikai program

AUGUSZTUS 7., SZOMBAT
12.30:
csapatverseny, szabadprogram

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

NYÍLTVÍZI ÚSZÁS

AUGUSZTUS 3., KEDD
női 10 km
Aranyérmes:
Ana Marcela Cunha (Brazília), 2. Sharon van Rouwendaal (Hollandia), 3. Kareena Lee (Ausztrália), 4. OLASZ ANNA (MAGYARORSZÁG)

AUGUSZTUS 4., SZERDA
23.30:
férfi 10 km
Olimpiai bajnok:
Florian Wellbrock (Németország), 2. Rasovszky Kristóf (Magyarország), 3. Gregorio Paltrinieri (Olaszország)

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

MAGYAR INDULÓK

FÉRFIAK

BERNEK PÉTER
Született: 1992.04.13., Budapest
Klubja: BVSC-Zugló
Versenyszáma: 400 m vegyes
Olimpiai eredményei: 8. (4x100 m vegyesváltó, 2012), 21. (400 m gyors, 2016), 37. (200 m gyors, 2016)
Legjobb eredményei: Eb-2. (200 m hát, 2012), Eb-3. (4x200 m gyorsváltó, 2012; 400 m gyors, 2016), Eb-3. (4x100 m vegyesváltó, 2012), ifjúsági olimpiai bajnok (200 m hát, 2010), rövidpályás világbajnok (400 m gyors, 2014)

BOHUS RICHÁRD
Született:
1993.04.09., Békéscsaba
Klubja: BVSC-Zugló
Versenyszáma: 100 m hát
Olimpiai eredményei: 9. (4x100 m vegyesváltó, 2016), 22. (2012, 100 m hát), 24. (100 m gyors, 2016)
Legjobb eredményei: vb-3. (4x100 m gyorsváltó, 2017), Eb-2. (50 m hát, 2016), Eb-3. (50 m hát, 2012; 4x100 m vegyesváltó, 2016;), Eb-8. (100 m hát, 2012)

CSEH LÁSZLÓ
Született:
1985. december 3., Budapest
Klubja: BVSC-Zugló
Versenyszáma: 200 m vegyes
Olimpiai eredményei: 2. hely (400 m vegyes, 2008; 200 m pillangó, 2008; 200 m vegyes, 2008, 100 m pillangó, 2016), 3. hely (400 m vegyes, 2004; 200 m vegyes 2012), 4. hely (200 m vegyes, 2004), 6. hely (100 m hát, 2004), 7. hely (4×100 m vegyesváltó, 2004; 200 m pillangó, 2016)
További legjobb eredményei: világbajnok (400 m vegyes, 2005; 200 m pillangó, 2015), vb-2. (400 m vegyes, 2003; 200 m vegyes, 2005; 200 m vegyes, 2009; 100 m pillangó, 2013, 2015, 200 m pillangó, 2017), vb-3. (100 m hát, 2005; 200 m vegyes, 2007; 400 m vegyes, 2009; 200 m vegyes, 2011; 50 m pillangó, 2015), Európa-bajnok (100 m hát, 2004; 400 m vegyes, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012; 200 m vegyes, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014; 200 m pillangó, 2012, 2016; 100 m pillangó, 2016), Eb-2. (100 m pillangó, 2012; 200 m hát, 2006; 50 m pillangó, 2016), Eb-3. (4×100 m vegyesváltó, 2004; 4x100 m vegyesváltó, 2012, 2014, 2016; 4x200 m gyorsváltó, 2012)

GYURTA GERGELY
Született:
1991.09.12., Budapest
Klubja: UTE
Versenyszáma: 1500 m gyors
Olimpiai eredményei: 11. (400 m vegyes, 2016), 12. (800 m gyors, 2012), 19. (1500 m gyors, 2016)
Legjobb eredménye: ifjúsági Európa-bajnok (1500 m gyors, 2009)

HOLLÓ BALÁZS
Született:
1999.02.10., Eger
Klubja: Egri ÚKSE
Versenyszáma: 4x200 m gyorsváltó
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredménye: junior világbajnok (4x200 m gyorsváltó, 2017)

HOLODA PÉTER

Született: 1996.01.09., Debrecen
Klubja: Debreceni Sportcentrum
Versenyszáma: 4x100 m gyorsváltó
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredménye: Vb-3. (4x100 m gyorsváltó, 2017)

KALMÁR ÁKOS
Született:
2000.01.11
Klubja: Balaton Úszó Klub Veszprém
Versenyszámai: 800 és 1500 m gyors
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: Eb-6. (1500 m gyors, 2021), junior világbajnok (4x200 m gyorsváltó, 2017)

KENDERESI TAMÁS
Született: 1996.12.13., Bonyhád
Klubja: PSN Zrt.
Versenyszáma: 200 m pillangó
Olimpiai eredménye: 3. hely (200 m pillangó, 2016)
További legjobb eredményei: Eb-3. (200 m pillangó, 2016), Vb-4. (200 m pillangó, 2017), Eb-2. (200 m pillangó, 2018), Eb-3. (200 m pillangó, 2016, 2021), ifjúsági olimpiai bajnok (200 m pillangó, 2014), junior Európa-bajnok (200 m pillangó, 2014)

KOVÁCS BENEDEK
Született:
1998.05.18., Budapest
Klubja: Érdi Úszósport Kft.
Versenyszáma: 4x100 m vegyes vegyesváltó
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredménye: -

KÓS HUBERT
Született:
2003.03.28, Telki
Klubja: UTE
Versenyszáma: 200 m vegyes
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: Eb-5. (200 m vegyes, 2021), junior világcsúcstartó

KOZMA DOMINIK
Született:
1991.04.10., Dunfermline (Skócia)
Klubja: Stamina TK
Versenyszáma: 200 m gyors
Olimpiai eredményei: 5. (4x100 m vegyesváltó, 2012), 8. (4x200 m gyorsváltó, 2012), 10. (200 m gyors, 2012), 13. (4x200 m gyorsváltó, 2008), 15. (200 m gyors, 2016), 26. (100 m gyors, 2016)
Legjobb eredményei: Eb-3. (200 m gyors, 2012), Eb-3. (4x200 m gyorsváltó, 2012), Eb-3. (4x100 m vegyesváltó, 2012)

LOBANOVSZKIJ MAXIM
Született:
1996.01.18., Juzsno-Szahalinszk (Oroszország)
Klubja: Győri Úszó SE
Versenyszáma: 50 m gyors
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: rövidpályás Eb-3. (50 m gyors, 2019), Eb-2. (4x50 m vegyes, 2019)

MÁRTON RICHÁRD
Született:
1999.10.07., Budapest
Klubja: Budafóka XXII. SE
Versenyszáma: 4x200 m gyorsváltó
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredménye: junior világbajnok (4x200 m gyorsváltó 2017)

MILÁK KRISTÓF
Született:
2000.02.20., Budapest
Klubja: Budapest Honvéd SE
Versenyszáma: 100 és 200 m pillangó
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: világbajnok (200 m pillangó, 2019), vb-2. (100 m pillangó, 2017), Európa-bajnok (200 m pillang, 2018, 2021), ifjúsági olimpiai bajnok (200 m gyors, 400 m gyors, 200 m pillangó, 2018), junior világbajnok (100 m pillangó, 200 m pillangó, 4x100 m gyorsváltó, 4x200 m gyorsváltó)

NÉMETH NÁNDOR
Született:
1999.11.19., Siófok
Klubja: BVSC-Zugló
Versenyszámai: 100 és 200 m gyors
Olimpiai eredménye: -
Legjobb eredményei: junior világbajnok (4x100 m gyorsváltó, 4x200 m gyorsváltó, 2017)

RASOVSZKY KRISTÓF
Született:
1997.03.27., Veszprém
Klubja: Balaton ÚK
Versenyszámai: nyíltvízi úszás, 10 km
Olimpiai eredménye: 35. (1500 m gyors, 2016)
Legjobb eredményei: világbajnok (5 km, 2019), Európa-bajnok (5 km, 25 km, 2018), Eb-2. (10 km, 2018), junior világbajnok (10 km, 2016)

SZABÓ SZEBASZTIÁN
Született:
1996.03.11, Frankfurt (Németország)
Klubja: Győri Úszó SE
Versenyszáma: 100 m gyors és 100 m pillangó
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredménye: Európa-bajnok (50 m pillangó, 2021)

TAKÁCS TAMÁS
Született:
1998.10.10., Budapest
Klubja: BVSC-Zugló
Versenyszáma: 4x100m vegyes
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredménye: -

TELEGDY ÁDÁM
Született:
1995.11.01., Budapest
Klubja: Kőbánya SC
Versenyszámai: 100 és 200 m hát
Olimpiai eredménye: 19. (200 m hát, 2016)
Legjobb eredménye: vb-7. (200 m hát, 2019)

VERRASZTÓ  DÁVID
Született:
1988.08.22., Budapest
Klubja: Jövő SC Veolia
Versenyszámai: 400 m vegyes, 200 m vegyes
Olimpiai eredménye: 12. (400 m vegyes, 2016), 22. (400 m vegyes, 2012)
Legjobb eredményei: vb-2. (400 m vegyes, 2015, 2017), Európa-bajnok (400 m vegyes, 2014, 2016, 2018), Eb-2. (400 m vegyes, 2010, 2012)

ZOMBORI GÁBOR
Született:
2002.10.8., Szolnok
Klubja: Budafóka XXII. SE
Versenyszáma: 400 m gyors
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: junior világbajnok (400 m gyors, 2019)

NŐK

BÉKÉSI ESZTER
Született:
2002.01.19., Debrecen
Klubja: Egri Úszó Klub
Versenyszáma: 200 m mell
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredménye: -

BURIÁN KATALIN
Született:
1995.01.17., Budapest
Klubja: BVSC
Versenyszámai: 100 és 200 m hát
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: Eb-3. (2018, 2021)

GYURINOVICS FANNI
Született:
2001.10.24., Baja
Klubja: Vasas SC
Versenyszáma: 4x100m vegyes vegyesváltó
Olimpiai eredményei: újonc
Legjobb eredménye: -

HALMAI PETRA
Született:
1997.05.29, Dombóvár
Klubja: Kaposvári Sportiskola Sportközpont
Versenyszáma: 4x100 m vegyes váltó
Olimpiai eredményei: újonc
Legjobb eredménye: -

HOSSZÚ KATINKA
Született:
1989.05.03., Pécs
Klubja: Iron
Versenyszámai: 200 m hát, 200 m pillangó, 200 és 400 m vegyes
Olimpiai eredményei: olimpiai bajnok (200 és 400 m vegyes, 100 m hát, 2016), ezüstérem (200 m hát, 2016), 4. hely (400 m vegyes, 2012), 8. hely (200 m vegyes, 2012) 9. hely (200 m pillangó, 2012), 12. hely (400 m vegyes, 2008), 17. hely (200 m vegyes, 2008), 31. hely (200 m gyors, 2004)
Legjobb eredményei: világbajnok (400 m vegyes, 2009, 2013, 2015, 2017, 2019; 200 m vegyes, 2013, 2015, 2017, 2019), vb-3. (200 m vegyes, 2009; 200 m pillangó, 2009, 2013; 200 m hát, 2015), Európa-bajnok (200 m vegyes, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018; 4x200m gyorsváltó, 2010, 2016; 200 m pillangó, 2010, 2012; 400 m vegyes, 2012, 2014, 2016, 2021; 100 m hát, 2014, 200 m hát, 2016), Eb-2. (400 m vegyes, 2008, 2010; 4x200 m gyorsváltó, 2012; 200 m pillangó, 2014, 2021; 200 m gyors, 2014; 100 m hát, 2016)

JAKABOS ZSUZSANNA
Született:
1989.04.03., Pécs
Klubja: Győri Úszó SE
Versenyszámai: 200 m vegyes, 400 m vegyes, 4x200 m gyorsváltó
Olimpiai eredményei: 6. (4x200 m gyorsváltó, 2008 és 2016), 7. (200 m pillangó, 2012), 13. (400 m vegyes, 2008)
Legjobb eredményei: vb-5. (4x200 m gyorsváltó, 2011), vb-6. (200 m pillangó, 2011), Európa-bajnok (4x200 m gyorsváltó, 2016), Eb-2. (200 m pillangó, 2010, 2012; 400 m vegyes, 2012; 4x200 m gyorsváltó, 2012, 2014, 2021), Eb-3. (400 m vegyes, 2010; 4x200 m gyorsváltó, 2014; 4x100 m vegyes vegyesváltó, 2016; 400 m vegyes 2016)

KAPÁS BOGLÁRKA
Született:
1993.04.22., Debrecen
Klubja: UTE
Versenyszáma: 200 m pillangó
Olimpiai eredményei: 3. hely (800 m gyors, 2016), 4. (400 m gyors, 2016), 6. (800 m gyors, 2012, 4x200 m gyorsváltó, 2016), 29. (400 m gyors, 2008)
Legjobb eredményei: világbajnok (200 m pillangó, 2019), vb-3. (1500 m gyors, 2015), Európa-bajnok (800 m gyors, 2012; 400 m gyors, 2016; 800 m gyors, 2016; 1500 m gyors, 2016; 4x200 m gyorsváltó, 2016, 200 m pillangó, 2018, 2021), Eb-2. (1500 m gyors, 2014), Eb-3. (800 m gyors, 2014; 400 m gyors, 2021), ifjúsági olimpiai bajnok (200 m pillangó, 400 m gyors, 2010)

KÉSELY AJNA
Született:
2001.09.10., Budapest
Klubja: Kőbánya SC
Versenyszámai: 400, 800 és 1500 m gyors
Olimpiai eredménye: 6. (4x200m gyorsváltó, 2016), 21. (400 m gyors, 2016), 25. (200 m gyors, 2016)
Legjobb eredményei: vb-4. (400 m gyors, 2019), Európa-bajnok (4x200 m gyorsváltó, 2018) Eb-2. (400 és 800 m gyors, 2018), junior világbajnok (400 m gyors, 2017), junior Európa-bajnok (800 m gyors, 400 m gyors, 200 m gyors, 2016), ifjúsági olimpiai bajnok (200, 400 és 800 m gyors, 2018)

MIHÁLYVÁRI-FARKAS VIKTÓRIA
Született:
2003.11.26., Budapest
Klubja: Ferencváros
Versenyszámai: 1500 m gyors és 400 m vegyes
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredménye: Eb-2. (400 m vegyes, 2021)

OLASZ ANNA
Született:
1993.09.19., Szeged
Klubja: Szeged
Versenyszáma: nyíltvízi úszás 10 km
Olimpiai eredménye: 14., 2016
Legjobb eredményei: vb-2. (25 km, 2015), Eb-2. (25 km, 2014, 10 km, 201), vk-2. (2015), vb-5. (2013)

SEBESTYÉN DALMA
Született:
1997.01.23, Székesfehérvár
Klubja: Győri Úszó SE
Versenyszámai: 200 m vegyes, 100 m pillangó
Olimpiai eredménye: 19. (200 m mell, 2016)
Legjobb eredményei: junior Európa-bajnok (200 m vegyes, 2012, 2013), EYOF-győztes (200 m vegyes, 200 m pillangó, 2011)

VERRASZTÓ EVELYN
Született:
1989.07.17., Budapest
Klubja: Ferencváros
Versenyszámai: 4x200 m gyors gyorsváltó
Olimpiai eredményei: 6. (4x200m gyorsváltó, 2008, 2016), 9. (200 m vegyes, 2008), 17. (200 m hát, 2008), 28. (200 m gyors, 2016)
Legjobb eredményei: vb-5. (4x200 m gyorsváltó, 2011), Európa-bajnok (4x200 m gyorsváltó, 2010, 2016), Eb-2. (200 m vegyes, 2008 és 2010; 4x200 m gyorsváltó, 2012, 2021), Eb-3. (200 m vegyes, 2012; 4x200 m gyorsváltó, 2014)

VERES LAURA
Született:
2005.08.21. Gyula
Klubja: Gyula
Versenyszáma: 4x200 m gyorsváltó
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredménye:
Eb-2. (4x200 m gyorsváltó, 2021)

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

 

2021.09.11 21:15:22

Tokió 2020 MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Úgy is mondhatom, van mire szerénynek lennünk.

2021.09.07 23:34:33

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Sosem volt még ilyen erős és egységes a magyar paralimpiai csapat.

2021.09.05 16:03:25

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS (Tokió)

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke szerint a magyar versenyzők mindent kihoztak magukból.

2021.08.25 09:15:01

Tokió 2020 NAGY PÉTER, NÉMETH ANDREA, PAPP BÁLINT

A franciák az összesen megszerzett 33 érmükből 16-ot nem egyéni számban nyertek az olimpián.