Tokió 2020: Verrasztó 4., Hosszú 5., Mihályvári-Farkas 6. 400 vegyesen

KARÁDI ZOLTÁNKARÁDI ZOLTÁN
2021.07.25. 03:20
Vasárnap elkezdődtek az úszódöntők is, mindjárt két magyar érdekeltséggel, hiszen női 400 méteres vegyes úszásban a címvédő Hosszú Katinka is ott volt a mezőnyben, mellette pedig Mihályvári-Farkas Viktória is bejutott a fináléba, míg ugyanebben a számban a férfiaknál a korábbi Európa-bajnok és világbajnoki ezüstérmes Verrasztó Dávidnak szurkolhattunk. Utóbbi végül negyedik, Hosszú ötödik, Mihályvári-Farkas pedig hatodik lett.
Hosszú Katinka a szombati előfutamban (Fotó: Tumbász Hédi)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Hosszú Katinka a szombati előfutamban (Fotó: Tumbász Hédi) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

FÉRFI 400 MÉTERES VEGYES ÚSZÁS, DÖNTŐ
Elsőként a férfi 400 méteres vegyes úszás döntőjét rendezték, ahová a negyedik legjobb idővel jutott be Verrasztó Dávid, mindössze fél másodperccel lemaradva a legjobb időt produkáló ausztrál Brendon Smithtől. Dávidnak ez az egyetlen versenyszáma Tokióban, úgyhogy most vagy soha...

Elrajtolt a mezőny...
100 méter pillangó után az utolsó volt Verrasztó, de háton zárkózott.
200-nál az ötödik helyen fordult, ám mellen feljött a harmadik helyre.
300-nál a harmadik volt, de alig maradt el a másodiktól. Az amerikai Kalisz nagyon elhúzott.
Végül holtversenyben a negyedik helyen ért célba Verrasztó, kettős amerikai siker született.

„Jó úszás volt, egyszer a szerencse mellém állhatott volna – mondta mondta a 4. helyen végző Verrasztó Dávid az M4 Sportnak. – Azért boldog vagyok. Sokszor nem volt szerencsém, sokszor kellett felállnom a padlóról, és volt, amikor döntőbe sem sikerült bejutnom, de most nem lehetek csalódott. Ez az idő máskor érmet ért, de legalább nem a szégyengéppel megyek haza. Meglátjuk, hogyan tovább, de nyugodtan alszom a következő hetven évben.”

8. Alberto Razzetti (Olaszország) 4:11.32

Verrasztó Dávid a szerencsét hiányolta (Fotó: Tumbász Hédi)

NŐI 100 MÉTERES PILLANGÓÚSZÁS, ELŐDÖNTŐ
Az első futamot a francia Marie Wattel nyerte az ausztrál Emma McKeon és az amerikai Torri Huske előtt. A második futamban a kínai Csang Jü-fej volt a leggyorsabb, és összesítésben is övé a legjobb idő. A nagy esélyes svéd Sarah Sjöström a második, a kanadai Margaret McNeil pedig a harmadik.

FÉRFI 400 MÉTERES GYORSÚSZÁS, DÖNTŐ
Két hossz után az ausztrál Winnington vezetett világcsúcsrészidőn belül az amerikai Smith előtt. 200-nál fordult a kocka: a másik ausztrál, McLoughlin úszott az élen a tunéziai Hafnaui előtt, még mindig világcsúcson belül. 300 méter után továbbra is McLoughlin volt az első. Óriási meglepetésre viszont a végén a kezdettől az első három között haladó tunéziai Hafnaui csapott elsőként a célba, McLoughlin és az amerikai Smith előtt.

NŐI 400 MÉTERES VEGYES ÚSZÁS, DÖNTŐ
A hölgyeknél az előfutamok során némi meglepetésre az élete legjobbját úszó Eb-ezüstérmes Mihályvári-Farkas Viktória két századmásodperccel megelőzte a saját világcsúcsától közel tíz másodperccel elmaradó Hosszú Katinkát is, ám a lényeg, hogy mindketten bejutottak a fináléba a 6. és a 7. idővel, sőt, azt lehetett remélni, hogy a surranópálya még jobb is a címvédőnek.

Katinka jól rajtolt és vezetett. 100 méter után a második helyen úszott Flickinger mögött, a másik magyar az utolsó volt. Fél távnál Katinkát harmadikként, Mihályvári-Farkast pedig hetedikként láthattuk. A japán Ohasi vezetett másfél másodperces előnnyel. 300-nál is a harmadik volt Hosszú. Ohasit nem lehetett utolérni, két amerikai előtt győzött, míg Hosszú Katinka sajnos visszacsúszott az ötödik helyre, Mihályvári-Farkas Viktória viszont feljött a hatodikra.