Tokió 2020: a hatodik idővel döntős a 4x100 méteres férfi gyors váltó

2021.07.25. 14:02
Késely Ajna nem jutott be a női 400 méteres gyorsúszás döntőjébe (Fotó: Derencsényi István)
A Tokióban zajló nyári olimpia második napján, magyar idő szerint kora délután újabb előfutamokat, elődöntőket rendeztek úszásban. A mieink közül medencébe ugrott Burián Katalin, Németh Nándor, Kozma Dominik, Telegdy Ádám, Bohus Richárd, Késely Ajna és a férfi 4x100 méteres gyors váltó. Utóbbi összesítésben hatodik lett az elődöntőben, így bejutott a fináléba. Németh Nándor férfi 200 méteres hátúszásban 12. lett előfutamában, így továbbjutott.

FÉRFI 4x100 M GYORS VÁLTÓ
ELŐDÖNTŐ
A mieink a második elődöntőben voltak érdekeltek Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Bohus Richárd és Németh Nándor révén a hatos pályán, ebben a sorrendben. A magyar váltó saját futamában a harmadik helyen végzett, összesítésben hatodikként jutott be a döntőbe 3:12.73-as idővel.

NŐI 400 M GYORS
KÖZÉPDÖNTŐ

Ebben a számban Késely Ajna a negyedik előfutamban ugrott medencébe az ötös pályán. A fiatal úszó 4:05.34-es idővel ért célba, ezzel összesítésben a 9. helyen végzett, így nem jutott be a szám fináléjába.

FÉRFI 100 M HÁT
ELŐFUTAM
Telegdy Ádám
a negyedik, Bohus Richárd a hatodik előfutamban úszott. Előbbi a hetedik helyen végzett 54.42-es idővel a hatos pályán. Utóbbi a nyolcas pályán úszott és a nyolcadik helyen ért célba, ideje azonban nem hivatalos, mert kizárták – valószínűleg szabálytalan fordulás miatt.

Magyar úszó így nem jutott be a 100 méteres férfi hátúszás középdöntőjébe.Telegdy összesítésben a 29. helyen végzett.

FÉRFI 200 M GYORS
ELŐFUTAM
Ebben a számban Németh Nándor és Kozma Dominik révén két fronton is érdekeltek voltunk. Németh a harmadik előfutamban az egyes pályán úszott, ahol egyéni csúccsal, 1:46.19-es idővel az ötödik helyen végzett.

Kozma a negyedik előfutamban ugrott medencébe a hatos pályán, és az utolsó, nyolcadik helyen ért célba, 1:48.87-es idővel. Az ötödik előfutam után biztossá vált, hogy Németh Nándor ott lesz a legjobb 16 között – összesítésben a 12. helyen végzett. Kozma a 30. lett.

NŐI 100 M HÁT
ELŐFUTAM

Burián Katalin 12.12-től ugrott medencébe a 100 méteres női hátúszás ötödik előfutamában. 1:00.07-es időt úszott, ezzel nem sikerült bekerülnie a legjobb 16 közé. Futamában a hetedik lett. Továbbjutása igen kevesen múlott, hiszen összesítésben a 17. lett, a 16. japán Konisi Anna 1:00.04-es időt úszott.

Előfutamok
12.12:
női 100 m hát, előfutam, Burián Katalin a 17. idővel nem jutott tovább.
12.24: férfi 200 m gyors, előfutam, Németh Nándor a 12. helyen továbbjutott, Kozma Dominik a 30. helyen végzett, ezzel nem jutott középdöntőbe.
12.58: férfi 100 m hát, előfutam, Telegdy Ádám a 29. helyen végzett, ezzel nem jutott tovább, Bohus Richárdot diszkvalifikálták
13.24: női 400 m gyors, elődöntő, Késely Ajna a kilencedik helyen végzett, így nem jutott be a döntőbe.
13.35: férfi 4x100 m gyors váltó, elődöntő, a Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Németh Nándor, Bohus Richárd négyes a hatodik lett, ezzel ott van a döntőben.

Úszás:
Döntők

3.30: Verrasztó Dávid (férfi 400 m vegyes) Verrasztó a 4. helyen végzett
4.12: Hosszú Katinka, Mihályvári-Farkas Viktória (női 400 m vegyes) – Hosszú az 5., Mihályvári-Farkas a 6. lett

A Nemzeti Sportot a helyszínről tudósítja: Kovács Erika, Mirkó István, Nedelykov Tamás, Szűcs András, Tumbász Hédi