13MagyarországHUN573
Tovább a teljes éremtáblára
MTI, V. Á. 2021.07.22 08:19 Frissítve: 2021.07.22 10:25

Tokió 2020: Fucsovics a Wimbledonban elődöntős Hurkacz ellen kezd

Az idei wimbledoni tornán elődöntős Hubert Hurkacz lesz Fucsovics Márton ellenfele a pénteken rajtoló tokiói olimpia férfi tenisztornájának első fordulójában – számolt be róla az MTI.

Fucsovics Márton (Fotó: AFP)

A nyíregyházi játékos pályafutása során kétszer csapott össze a lengyel riválissal és mindkétszer legyőzte őt: 2018-ban a cincinnati mesterversenyen és a budapesti challangertornán is három játszmában kerekedett felül. Mindkét találkozót kemény pályán játszották, s a tokiói játékokat is azon rendezik.

Ennek ellenére a hetedik helyen kiemelt Hurkacz számít esélyesebbnek, mivel 12. a világranglistán, míg a 29 éves Fucsovics a 38. pozíciót foglalja el. Ráadásul a lengyel néhány hete az elődöntőig menetelt Wimbledonban, ahol többek között Roger Federert búcsúztatta.

A meccs győztese a második körben a brit Liam Broady és az argentin Francisco Cerúndolo párharcának továbbjutójával találkozik, a nyolcaddöntőben pedig – a papírforma szerint – a 11. helyen rangsorolt, Australian Open-elődöntős orosz Aszlan Karacev következhet.

Ugyanezen az ágon szerepel a világelső Novak Djokovics is, aki a világranglistán 139. bolíviai Hugo Dellien ellen kezd. A magyar játékos – akit éppen a szerb sztár állított meg Wimbledonban a negyeddöntőben – a legjobb négy között találkozhat Djokoviccsal, ha mindketten eljutnak addig.

Az első forduló pontos menetrendjét később hozzák nyilvánosságra, a tenisztorna az első teljes versenynapon, azaz szombaton rajtol.

A Nemzeti Sportot a helyszínről tudósítja: Kovács Erika, Nedelykov Tamás, Szűcs András (szöveg), Mirkó István, Tumbász Hédi (fotó)

2021.08.05 12:24:22

Tokió 2020 SZŰCS ANDRÁS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

A spanyolok végig nagy különbséggel vezettek, csak a végén tudtunk valamelyest közelebb jönni.

2021.08.05 04:11:28

Tokió 2020 KARÁDI ZOLTÁN

Tótka rajt-cél győzelmet aratott, Csipes Tamara ezüstérmes, Csizmadia Kolos, Kozák Danuta és a Nádas Bence, Kopasz Bálint páros negyedik lett.

2021.08.05 02:27:34

Férfi kajakozóink a két középső pályán indulhatnak a 4.42-kor kezdődő fináléban. Női kajakosaink is megnyerték elődöntőjüket és a Nádas, Kopasz kajak páros 1000 méteren szintén finalista.

2021.08.05 00:38:42

Tokió 2020 H. Á.

A férfiak 10 km-es nyílt vízi úszásában végig az élmezőnyben haladó magyar szerezte újabb érmünket.