H. Á. 2021.08.05 06:56 Frissítve: 2021.08.06 06:13

Tokió 2020: egy arany és két ezüst a hajnali termés – ez történt az éjjel

Magyar idő szerint csütörtök hajnalban – sőt, valójában már szerda este – folytatódtak Tokióban a 32. nyári olimpiai játékok, ezúttal Rasovszky  Kristóf hosszútávúszónknak, kajakosainknak és atlétáinknak szoríthattunk az éjszakai órákban. Mostanság ébredő olvasóink kedvéért röviden felidézzük az éjjel és hajnalban történteket.

Tótka Sándoré lett az ötödik magyar aranyérem Tokióban (Fotó: Tumbász Hédi)

Elsőként Rasovszky Kristóf szerepelt csütörtökön a magyar sportolók közül Tokióban, s a veszprémi születésű 24 éves hosszútávúszó remek teljesítményt nyújtva ezüstérmet szerzett a férfiak nyílt vízi úszásában.

Bővebben itt.

Csütörtökön újabb négy kajak-kenu versenyszám fináléját rendezték a tokiói olimpián. Férfi kajak egyes 200 méteren Tótka Sándor olimpiai bajnok, Csizmadia Kolos negyedik lett. Női kajak egyes 500-on Csipes Tamara lett ezüstérmes, Kozák Danuta pedig negyedik, csakúgy, mint a férfi kajak kettesek 1000 méteres távján Nádas Bence és Kopasz Bálint.

Egyetlen ma érintett atlétánk, a hétpróbázó Krizsán Xénia a 20. helyen zárta a távolugrást, így összesítésben visszacsúszott a 20. helyre két számmal a vége előtt. A reggeli gerelyhajítás után kora délután a 800 méteres futással zárul a szám.

Ami a további atlétikai számokat illeti: férfi súlylökésben nagyon kevés hiányzott az új világcsúcshoz, így Ryan Crouser „csak”olimpiai csúcsot javítva védte meg riói címét. Férfi hármasugrásban pedig portugál siker született, s először szerzett olimpiai érmet Burkina Fasó-i sportoló az olimpiák történetében.

2021.09.11 21:15:22

Tokió 2020 MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Úgy is mondhatom, van mire szerénynek lennünk.

2021.09.07 23:34:33

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Sosem volt még ilyen erős és egységes a magyar paralimpiai csapat.

2021.09.05 16:03:25

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS (Tokió)

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke szerint a magyar versenyzők mindent kihoztak magukból.

2021.08.25 09:15:01

Tokió 2020 NAGY PÉTER, NÉMETH ANDREA, PAPP BÁLINT

A franciák az összesen megszerzett 33 érmükből 16-ot nem egyéni számban nyertek az olimpián.