Tokió 2020: Biles a gerendán, Doncic-varázslat – keddi videók

2021.08.03. 17:36
Simone Biles végül vállalta a gerendadöntőt – bronzérmes lett
A szlovénok sztárja, Luka Doncic a németek ellen is varázsolt a kosártornán, Simone Biles bronzérmes lett gerendán, a francia sportmászó villámgyorsan teljesítette a távot – íme, a keddi versenynap leglátványosabb nem magyar vonatkozású videói, melyeket a Eurosport közölt.

Szlovénia 94–70-re győzte le Németországot a férfi kosárlabdatorna negyeddöntőjében. A Dallas Mavericks sztárja, Luka Doncic többek között ezzel a parádés passzal is hozzájárult a sikerhez.

A négyszeres olimpiai bajnok és 19-szeres vb-aranyérmes Simone Biles korábban több számtól is visszalépett, a gerendadöntőt azonban vállalta – végül bronzérmet szerzett.

Mint pók a falon – a francia sportmászó, Bassa Mawem 5.45 másodperc alatt teljesítette a távot.

TOKIÓ 2020
A MAGYAR VERSENYZŐK KEDDI PROGRAMJA/EREDMÉNYEI

Atlétika
férfi 1500 m, 1. forduló

Szögi István Futamában a 12., összesítésben a 23. helyen végzett Szögi István, nem jutott tovább.
női gerelyhajítás, selejtező
Szilágyi Réka 57.39 métert dobott, saját csoportjában a 12. lett, nem jutott tovább.
férfi 110 m gát, előfutam
Szűcs Valdó továbbjutott az elődöntőbe

Birkózás
férfi kötöttfogás 97 kg, vigaszág

Szőke Alex–Giorgi Melija (grúz) – Szőke Alex 5:1-re nyert grúz ellenfelével szemben, így a bronzéremért birkózhat a kora délutáni órákban a a lengyel Tadeusz Michalikkal.
férfi kötöttfogás 67 kg, nyolcaddöntő
Korpási Bálint–Karen Aszlanjan (örmény) 1:1 – az utolsó szerzett ponttal Aszlanjan győzött

férfi kötöttfogás 87 kg
nyolcaddöntő

Lőrincz Viktor–Atabek Aziszbekov (kirgizisztáni) 6:1 – Lőrincz Viktor nyert és továbbjutott
negyeddöntő
Lőrincz Viktor–Denis Kudla (német) 1:1 – az utolsó szerzett ponttal Lőrincz Viktor jutott tovább
elődöntő
Lőrincz Viktor–Metwalli Mohamed (egyiptomi) 9:2 – Lőrincz Viktor döntős!

női 62 kg Sastin Marianna kikapott, kiesett

férfi kötöttfogás 77 kg
döntő

Lőrincz Tamás–Akzsol Mahmudov (kirgiz) – Lőrincz Tamás olimpiai bajnok!
férfi kötöttfogás 97 kg, bronzmérkőzés
Szőke Alex–Tadeusz Michalik (lengyel) – Szőke Alex technikai tussal veszített, 5. lett.

Kajak-kenu
2.37:
női K–1 200 m, elődöntő, Lucz Dóra, Kárász Anna – Lucz Dóra futamgyőztesként bejutott a döntőbe, Kárász Anna a nyolcadik lett a második futamban, így a B-döntőben folytathatja.
3.00: férfi K–1 1000 m, elődöntő, Kopasz Bálint – A magyar versenyző futamgyőztesként döntős.
3.08: férfi K–1 1000 m, elődöntő, Varga Ádám – Második lett a futamában Varga Ádám, így ő is bejutott a döntőbe.
3.23: női K–2 500 m, elődöntő, Kozák Danuta, Bodonyi Dóra és Csipes Tamara, Medveczky Erika – Kozák Danuta és Bodonyi Dóra az első, Csipes Tamara és Medveczky Erika a második helyen végzett az első futamban, mindkét egységünk bejutott a döntőbe.
A kajak-kenu elődöntőkről ide kattintva olvashat bővebben!
4.30: döntők
4.37: női K–1 200 mLucz Dóra a hatodik helyen végzett, Kárász Anna a B-döntőben a hetedik, összességében a 16. lett.
4.53: férfi C–2 1000 m, B-döntő – Adolf Balázs és Fejes Dániel duója a harmadik, összesítésben a 11. lett.
5.21: férfi K–1 1000 mKettős magyar siker született: Kopasz Bálint olimpiai csúccsal aranyérmes, Varga Ádám a második helyen végzett.
5.46: női K–2, a Kozák Danuta, Bodonyi Dóra páros bronzérmes, a Csipes Tamara, Medveczky Erika páros a negyedik

A kajak-kenu döntőkről ide kattintva olvashat bővebben!