Tokió 2020: Ausztrália simán nyert, bronzérmes a férfi kosártornán

Luka Doncic mindent megtett, de az ausztrálok jobbak voltak (Fotó: AFP)
Ausztrália 107–93-ra győzte le Szlovéniát a tokiói olimpia férfi kosártornájának bronzmérkőzésén.
Szorosnak ígérkezett a bronzmeccs, de előzetesen Szlovénia volt az esélyesebb. Az első negyedben fej-fej mellett haladtak egymás mellett a csapatok, a másodikban azonban elléptek az ausztrálok, s kezükbe vették az irányítást.
A szünetben nyolc ponttal ment Ausztrália, majd a harmadik és a negyedik negyedet is megnyerte három-három ponttal, így simán, 107–93-ra behúzta a bronzmeccset a torna végére látszólag jelentősen elfáradt szlovénok ellen. Utóbbi legjobbja, Luka Doncic 22 pontig, 8 lepattanóig és hét gólpasszig jutott.
TOKIÓ 2020
KOSÁRLABDA, FÉRFIAK
BRONZMÉRKŐZÉS
Szlovénia–Ausztrália 93–107 (19–20, 26–33, 22–25, 26–29)
DÖNTŐ
Franciaország–Egyesült Államok 82–87 (18–22, 21–22, 24–27, 19–16)
Legfrissebb hírek

Az amerikaiak 10 év után térnek vissza Seattle-be
Foci vb 2026
2026.06.19. 17:34

Újra az élvonal kapujában a lendvai csapat
Minden más foci
2026.05.31. 08:24
Ezek is érdekelhetik


