Tokió 2020: a svédeket kiütő norvégoké a bronzérem a női kézitornán

V. Á.V. Á.
2021.08.08. 05:27
Nora Mörk (balra) és Silje Solberg is remekelt Svédország ellen (Fotó: AFP)
Nem sok izgalmat tartogatott a tokiói olimpia női kézilabdatornájának bronzmérkőzése: Norvégia 36–19-re kiütötte Svédországot, így a riói ötkarikás játékok után ismét a harmadik helyen végzett.

Norvégia a 10. percben 8–4-re vezetett Svédország ellen, sőt újabb tíz perc elteltével már nyolcgólos volt az előnye (14–6). Az első félidő végére pedig lényegében eldöntötte a bronzérem sorsát az Eb-címvédő, miután 19–7-es állással mehetett pihenőre.

A második felvonás ugyanott folytatódott, ahol az első abbamaradt – a teljesen tanácstalan svédek nem tudtak mit kezdeni az örömkézilabdát játszó riválisukkal.

Norvégia végül 36–19-re nyert az egyaránt 8-8 gólig jutó Nora Mörk és az ETO-t erősítő Kari Brattset vezetésével. Szintén ki kell emelni a magyar klub fantasztikus napot kifogó kapusát, Silje Solberget, aki 14 védést mutatott be a mérkőzésen. A norvégok másik két győri kézilabdázója, Veronica Kristiansen és Stine Oftedal 3-3 gólt szerzett.

Norvégia a riói olimpia után Tokióban is bronzérmes lett.