B. M. 2021.09.15 18:36 Frissítve: 2021.09.15 22:51

Paralimpia: bélyegre került az érmes Novák Károly-Eduárd

A tokiói paralimpián érmet szerzett romániai sportolókat ábrázoló bélyegeket hozott forgalomba a Romfilatelia. A 9 lejes (635 forintos) értékű bélyegek egyike a pályakerékpározás egyéni üldözőversenyében ezüstérmes Novák Károly-Eduárd ifjúsági- és sportminiszert, a másik a bronzérmet szerző Alexandru Bologa látássérült cselgáncsozót ábrázolja.

Novák Károly-Eduárd a világ első sportminisztere, aki paralimpiai játékokon szerepelt és érmet is nyert (Fotó: Koncz György, archív)

A bélyegek kibocsájtására jogosult román állami intézmény közleményében külön kiemelte, hogy Novák Károly-Eduárd a világ első sportminisztere, aki paralimpiai játékokon szerepelt és érmet is nyert. A csíkszeredai kerékpáros 2004 óta már ötször vett részt a játékokon, ő nyerte Románia első paralimpiai érmét (2008, Peking) és első aranyérmét (2012, London) is. Négy paralimpiai érme (egy arany és három ezüst) mellett világbajnokságon 23 alkalommal állhatott dobogóra, ebből ötször annak legmagasabb fokára, és az egészséges sportolók közt is rendszeresen versenyzett: 2012-ben például ő lett Románia országúti bajnoka.

Novák Károly-Eduárd közösségi oldalán mondott köszönetet a megtiszteltetésért. „Számomra ez egy gyönyörű emlék, egy gyönyörű örökség, amelyet boldogan adok át a gyerekeimnek, a következő sportolói generációnak” – írta a sportminiszter.

2021.09.27 00:01:43

Tokió 2020 THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Az a ritkább eset, hogy egy játékvezetőt, bírót megdicsérjenek, mondván, jól végezte a dolgát.

2021.09.11 21:15:22

Tokió 2020 MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Úgy is mondhatom, van mire szerénynek lennünk.

2021.09.07 23:34:33

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Sosem volt még ilyen erős és egységes a magyar paralimpiai csapat.

2021.09.05 16:03:25

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS (Tokió)

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke szerint a magyar versenyzők mindent kihoztak magukból.