Paralimpia 2020: Pálos Péter aranyérmes asztaliteniszben

B. D. K.B. D. K.
2021.08.29. 11:34
Pálos Péter hatalmas csatában nyert (Fotó: hparalimpia.hu)
Az asztaliteniszező Pálos Péter Tokióban kétszer is szetthátrányból felállva visszahódította bajnoki címét, és megszerezte pályafutása második paralimpiai aranyérmét, miután a vasárnapi döntőben 3:2-re legyőzte az ausztrál Samuel Philip von Einemet. Ez volt a magyar csapat ötödik paralimpia érme, és második aranya.

Pálos Péter pályafutása során eddig két paralimpián szerepelt, 2012-ben, Londonban aranyérmet, 2016-ban, Rio de Janeiróban pedig bronzot szerzett.

„Magam sem tudom, hogyan nyertem. Az egész paralimpián rosszul játszottam, de valahogy mégis összejött. Még mindig nem fogtam fel, hogyan, de nagyon örülök, hogy ilyen kiélezett meccsen én voltam a jobb” – idézi Pálost az MTI.

XVI. PARALIMPIAI JÁTÉKOK
Férfiak. Para-asztalitenisz. S11. Paralimpiai bajnok: PÁLOS PÉTER (MAGYARORSZÁG). Döntő:
Pálos Péter (Magyarország)–Samuel Philip von Einem (Ausztrália) 3:2 (-6, 7, -7, 6, 9)