MTI/SZ. R. 2021.09.02 12:37 Frissítve: 2021.09.02 13:58

Paralimpia 2020: Adámi Zsanett hetedik 50 méteres hátúszásban

Adámi Zsanett a hetedik helyen végzett 50 méteres hátúszásban a tokiói paralimpián.

Adámi Zsanett az előfutamban, majd a döntőben is török riválist megelőzve zárt a hetedik helyen (Fotó: AFP, 2016)

Az S2-es kategóriában szereplő 26 éves versenyző az előfutamában török ellenfelét megelőzte, és a hetedik idővel, 1:27.13 perccel tette biztossá helyét a nyolcas fináléban. A merev ízületekkel született magyar parasportoló a döntőben is Elif Ildemnél bizonyult jobbnak 1:27.48-cal, ezzel a hetedik helyen végzett.

A 100 méter mellen az S4-es kategóriában paralimpiai bajnok – végtaghiányos – Illés Fanni az S6-osoknál 400 m gyorson 5:59.05 perccel futamában hatodik, összességében pedig 11. lett. Ugyanitt indult, Száraz Evelin, akinek központi idegrendszeri sérülése van, és 5:58.09-es eredménnyel eggyel előzte meg Illést a futamban és az összesített listán is, azaz a tizedik helyen végzett.

2021.09.27 00:01:43

Tokió 2020 THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Az a ritkább eset, hogy egy játékvezetőt, bírót megdicsérjenek, mondván, jól végezte a dolgát.

2021.09.11 21:15:22

Tokió 2020 MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Úgy is mondhatom, van mire szerénynek lennünk.

2021.09.07 23:34:33

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Sosem volt még ilyen erős és egységes a magyar paralimpiai csapat.

2021.09.05 16:03:25

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS (Tokió)

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke szerint a magyar versenyzők mindent kihoztak magukból.