Tokió 2020: köszöntötték az ELTE olimpikonjait

MTI/ CS. M.MTI/ CS. M.
2021.10.07. 13:29
Ünnepélyes fogadás keretein belül elismerést vehettek át az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) tokiói olimpikonjai csütörtökön.

A fogadáson Borhy László rektor és Schauer Gyula kancellár köszöntötte a nyári ötkarikás játékokon szerepelt sportolókat. Az intézmény vezetői köszöntőjükben kiemelték, hogy bár a sport és a tanulás összehangolása rendkívül nehéz, mégis ez a két terület rengeteg platformon segíti egymást. Hozzátették, tanulóik az eddigi eredményeikkel remek példát állítanak a többi hallgató elé.

Emlékérmet vett át a Rióban olimpiai bronzérmes, Tokióban negyedik Kapás Boglárka, az idei paralimpián aranyérmes, szintén úszó Illés Fanni, az idei játékokon bronzérmes Leimeter Dóra vízilabdázó, az olimpiai ezüstérmes Siklósi Gergely párbajtőröző, és a Tokióban 50 kilométeren 20. helyezett Venyercsán Bence gyalogló.

A rendezvényen nem tudott részt venni az immár háromszoros ötkarikás bajnok, ugyancsak az ELTE-n végzett Szilágyi Áron, a szintén vívó, olimpiai negyedik Márton Anna, az atléták közül pedig Gyurátz Réka olimpiai 26. helyezett kalapácsvető, valamint ennek a dobószámnak a férfi képviselője, a világbajnoki bronzérmes Halász Bence, aki Japánban a 14. helyen végzett.

Emlékérmet vett át a Rióban olimpiai bronzérmes, Tokióban negyedik Kapás Boglárka, az idei paralimpián aranyérmes, szintén úszó Illés Fanni, az idei játékokon bronzérmes Leimeter Dóra vízilabdázó, az olimpiai ezüstérmes Siklósi Gergely párbajtőröző, és a Tokióban 50 kilométeren 20. helyezett Venyercsán Bence gyalogló.

A rendezvényen nem tudott részt venni az immár háromszoros ötkarikás bajnok, ugyancsak az ELTE-n végzett Szilágyi Áron, a szintén vívó, olimpiai negyedik Márton Anna, az atléták közül pedig Gyurátz Réka olimpiai 26. helyezett kalapácsvető, valamint ennek a dobószámnak a férfi képviselője, a világbajnoki bronzérmes Halász Bence, aki Japánban a 14. helyen végzett.

Legfrissebb hírek

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14

Sikeres operáción van túl az FTC női válogatott vízilabdázója

Vízilabda
2026.06.19. 14:04

Az FTC felszabadultan játszva mutatná meg a női vízilabda BL-döntőben, hogy mire képes igazán

Vízilabda
2026.06.12. 09:54

Leimeter Dóra: Még nem nyújtottuk azt, amire igazán képesek vagyunk

Vízilabda
2026.05.31. 08:50

Leimeter Dóra: Éremért utazunk a BL négyes döntőjére

Vízilabda
2026.05.19. 09:57

Venyercsán Bence és Spiller Tiziana nyerte a tízezer méteres gyalogló ob-t

Atlétika
2026.04.25. 20:55

Venyercsán Bence félmaratonon is remekül gyalogolt

Atlétika
2026.03.30. 11:24
Ezek is érdekelhetik