Tokió 2020: Gasol és Pellegrini is NOB-tag lett

2021.08.04. 10:03
null
Pau Gasolra szavaztak a legtöbben (Fotó: AFP)
Július 13. és augusztus 3. között 6825, a tokiói olimpián szereplő versenyző vett részt azon a szavazáson, amelyen húsz jelentkezőből négy új tagot választottak a NOB sportolói bizottságába. A legendás spanyol kosarasra, Pau Gasolra, a világbajnok lengyel kerékpározóra, Maja Wloszczowskára, az olimpiai aranyérmes úszóra, Federica Pellegrinire és a vb-győztes japán tőrvívóra, Óta Júkira esett a választás.

 

A Nemzetközi Olimpia Bizottság ugyanezen testületében van az olimpiai bajnok magyar mellúszó, Gyurta Dániel is, akit a 2016-os Rio de Janeiró-i olimpián választottak meg – nyolc évre.

A legtöbb szavazatot, összesen 1888-at Gasol kapta, Wloszczowska lett a második (1674), Pellegrini a harmadik (1658), Óta pedig a negyedik (1616).

Legfrissebb hírek

Mikel Oyarzabal: Nyugodtságot kell sugároznunk a fiatalabb játékosok felé

Foci vb 2026
2026.06.15. 21:01

Ilyen mezekben játszanak a H-csoport csapatai az első fordulóban

Foci vb 2026
2026.06.15. 16:28

Szkander Eb: minden idők legjobb magyar szereplése az MTK Sportparkban

Egyéb egyéni
2026.05.20. 09:01

Héder Barna kiüresítette a cégét, a végrehajtó sem tudja utolérni

Párizs 2024
2026.03.12. 15:32

Gyurta Dániel a Nemzetközi Cselgáncsszövetség nagykövete lett

Egyéb egyéni
2026.02.15. 13:59

Aláírások az általános fegyvernyugvásért a milánói-cortinai téli olimpián

Téli sportok
2026.02.03. 13:31

Gyurta Dániel: Kedvező elmozdulás a szankciók ügyében

Egyéb egyéni
2025.12.03. 21:55

Héder Barna továbbra sem fizet és a sajtót teszi felelőssé

Párizs 2024
2025.10.17. 21:36
Ezek is érdekelhetik