US Open: 23 ásszal a legjobb nyolc között a címvédő

2015.09.06. 20:13
Serena Williamsre a nővére vár a negyeddöntőben (Fotó: AFP)
A címvédő Marin Cilic jutott be elsőként a negyeddöntőbe a US Open férfi egyesében, miután négy szettben legyőzte Jérémy Chardyt.

Marin Cilic a négy játszma alatt 23 ászt ütött, míg Chardy 11 kettős hibával segítette horvát ellenfelét. Cilic a következő körben is egy franciával, Jo-Wilfried Tsongával találkozik, aki honfitársát, Benoit Paire-t verte meg simán.

A nőknél Venus Williams az eddigi legkönnyebb mérkőzésén jutott be a negyeddöntőbe, 6:2, 6:1-re legyőzve az észt Anett Kontaveitet. Venus a következő körben a húgával játszik, miután Serena túljutott Madison Keysen. A Williams testvérek az idei wimbledoni bajnokságon is összeakadtak, a nyolcaddöntőben 6:4, 6:3-ra nyert a későbbi győztes Serena.

Az öltözőben fejsérülést szenvedő – a diagnózis szerint agyrázkódása van – Eugenie Bouchard a páros és vegyes páros után az egyénitől is visszalépett, így Roberta Vinci játék nélkül jutott a legjobb nyolc közé.

US OPEN (42 300 000 dollár, kemény pálya)