Tenisz: ott a 20.! Nadal Indian Wellsben is döntőzhet

K. T. I./MTIK. T. I./MTI
2022.03.20. 07:40
Nadal 2022-ben eddig megállíthatatlan (Fotó: Getty Images)
Háromszettes sikert ért el az Indian Wells-i kemény pályás tenisztorna elődöntőjében Rafael Nadal. A naptári évben még veretlen, sorozatban 20 győzelemnél járó spanyol klasszis honfitársát, a mindössze 18 esztendős Carlos Alcarazt búcsúztatta 6:4, 4:6, 6:3-mal. A döntőben Nadal ellenfele az amerikai Taylor Fritz lesz, aki némi meglepetésre kétszettes sikert ért el Andrej Rubljov ellen.

A negyedikként rangsorolt Nadal a szombati elődöntőben három szettben győzte le honfitársát, a 19. helyen kiemelt Carlos Alcarazt, így idén továbbra is veretlen és immár húsz győzelemnél tart. Korábbi legjobb szezonrajtját 2014-ben produkálta, akkor 11 meccset nyert sorozatban. A rekordot John McEnroe tartja, aki 1984-ben az első 42 mérkőzésén nem talált legyőzőre, őt Novak Djokovics követi a 2011-es (41) és a 2020-as (26) teljesítményével – idézte fel a Magyar Távirati Iroda.

A 35 éves, 21-szeres Grand Slam-tornagyőztes Nadal 129. alkalommal jutott döntőbe az ATP-sorozatban, eddigi mérlege 91 győzelem és 37 vereség. Indian Wellsben az ötödik fináléjára készülhet.

Ellenfele némi meglepetésre a huszadik helyen kiemelt Taylor Fritz lesz, aki két szoros játszmában búcsúztatta a hetedikként rangsorolt orosz Andrej Rubljovot. Az amerikai teniszezőnek ez lesz a hetedik döntője, eddig egyszer nyert és ötször kikapott.

ATP 1000-ES TORNA, INDIAN WELLS (8 584 055 dollár, kemény pálya)