Tenisz: orosz ellenfél vár Bondárra a negyeddöntőben Isztambulban

2022.04.21. 20:13
Veronika Kugyermetova játék nélkül jutott tovább (Fotó: AFP)
Az orosz Veronyika Kugyermetova lesz Bondár Anna ellenfele az isztambuli salakpályás női tenisztorna negyeddöntőjében, míg a stuttgarti salakpályás női tenisztorna első fordulójában a második kiemelt Paula Badosa két és fél órás mérkőzésen jutott be a negyeddöntőbe.

ISZTAMBUL

A WTA-rangsorban 72. játékos – aki a legelőkelőbben jegyzett magyar a világranglistán – szerdán került a nyolc közé azzal, hogy 6:4, 6:2-re verte az 54. spanyol Nuria Párrizas Díazt.

A harmadik helyen kiemelt Kugyermetova (29.) csütörtökön játék nélkül jutott tovább, mivel a román Ana Bogdan (90.) nem állt ki ellene.

Bondár Anna negyeddöntője pénteken 17.30 óra körül kezdődik az Istanbul Tennis Centerben.

STUTTGART

A világranglistán harmadik Paula Badosa csütörtökön döntő szett rövidítésben gyűrte le a 19. helyen álló kazah Jelena Ribakinát, aki 38 rontott ütést mutatott be.

Badosa legutóbb tavaly júniusban kapott ki a harmadik játszma tie-breakjében, azóta mind a négy ilyen meccsét megnyerte.

WTA-TORNA, STUTTGART (611 000 euró, salak)