Tenisz: Nadal nem lesz világelső, meglepte a 18 éves kanadai

2017.08.11. 08:38
Denis Shapovalov ezt a napot sosem fogja elfelejteni (Fotó: Twitter)
Az első kiemelt Rafael Nadal három játszmában (3:6, 6:4, 7:6) kikapott a világranglista 143. helyén álló, 18 éves kanadai Denis Shapovalovtól a montreali kemény pályás férfi tenisztorna harmadik fordulójában, így eldőlt, hogy jövő hétfőn még mindig a brit Andy Murray áll majd a világranglista élén. A kétszeres Rogers-kupa-győztes Roger Federer szetthátrányból nyert a spanyol David Ferrer ellen.

A világelsőségre törő Rafael Nadal átvehette volna a vezetést a ranglistán, ha eljut az elődöntőig Montrealban, ám a legjobb tizenhat között három szettben kikapott a 18 éves kanadai Denis Shapovalovtól. A spanyol kiválóság az első szettet 6:3-ra behúzta, a másodikban felállt brékhátrányból, de a legfontosabb pillanatban, 5:4-es hátrányban ismét elveszítette az adogatójátékát (4:6), majd a döntő játszma rövidítését 3–0-s előnyről 7–4-re elbukta (6:7).

SHAPOVALOV MECCSLABDÁJA

A világranglista 143. helyén álló Shapovalov pályafutása eddigi legnagyobb sikerét könyvelte el, és 18 évesen ő lett a legfiatalabb, aki Masters-tornán bejutott a negyeddöntőbe. Ha a hazai közönség kedvence a legjobb nyolc között a francia Adrian Mannarinót is megveri, akkor a világranglistán a 66. helyre is felléphet.

Nadal legutóbb a 2014-es wimbledoni bajnokságon kapott ki ilyen alacsonyan jegyzett játékostól, akkor a 144. Nick Kyrgios verte meg.

„Kétség sem férhet hozzá, ez az év legfájdalmasabb veresége számomra. Túl sokat hibáztam a fontos pontoknál” – értékelt Nadal.

A svájci Roger Federer nem játszott olyan jól, mint az év eddigi szakaszában, ám szetthátrányból felállva így is legyőzte a legszebb napjait idéző David Ferrert, akivel szemben 17–0-ra módosította a mérlegét. A Rogers-kupát legutóbb 2006-ban megnyerő Federer a negyeddöntőben a spanyol Roberto Bautistával találkozik.

A nőknél Angelique Kerber négy, Venus Williams három játékot nyerve esett ki, ellenben Simona Halep csak egy gémet veszített, míg a Babos Tímeát kiejtő Agnieszka Radwanska simán kikapott Caroline Wozniackitól.

ATP-TORNA, MONTREAL (5.27 millió dollár, kemény pálya)