Tenisz: Nadal 12-edszer döntős Rómában, Djokovics vár rá

2021.05.15. 21:38
Rafael Nadal tizenkettedik alkalommal döntős a római Masters-versenyen (Fotó: AFP)
Rafael Nadal profi pályafutása 500. salakpályás mérkőzésén 6:4, 6:4-re győzött a 211 centiméter magas amerikai Reilly Opelka ellen a római Masters-tornán, ezzel bejutott a döntőbe, amelyben a szombaton két meccset nyerő Novak Djokoviccsal találkozik.

A valamivel több mint másfél óráig tartó meccsen Nadal az első és a második szettben is egyszer vette el Opelka adogatását, aki csak egyetlen fogadójátékában – az első szettben 2:1-es vezetésénél – jutott el bréklabdákig.

A spanyol kiválóság 12-edszer döntős a római versenyen – ennél többször csak a Roland Garroson játszhatott finálét (13) –, Masters-tornán pedig 52. alkalommal. Ellenfele a vasárnapi döntőben a címvédő Novak Djokovics lesz, aki szombaton Sztefanosz Cicipasz után a hazai közönség előtt versenyző Lorenzo Sonegót is legyőzte. A szerb klasszis ezen a napon négy perc híján összesen öt órát töltött a pályán. A második meccsét (a Sonego ellenit) befejezhette volna két játszmában is, de 6:3, 6:5-nél adogatóként veszni hagyott két meccslabdát, majd 3–0-ról elveszítette a rövidítést.

Nadal és Djokovics vasárnap az 57. mérkőzését vívja egymás ellen (29–27-re a szerb vezet kettejük összevetésében), Rómában a kilencediket (ott azonban 5–3 Nadalnak). Salakon összességében 26., ATP 1000-es versenyen 29., tornadöntőben pedig 28. alkalommal mérkőznek meg egymással.

A nőknél a cseh Karolína Plísková és a Roland Garros-címvédő lengyel Iga Swiatek vívja a vasárnapi döntőt.

ATP 1000-ES TORNA, RÓMA (2 082 960 euró, salak)