Tenisz: Monfils Rotterdam trónján, Wawrinkát megverve

2019.02.17. 23:29
A 32 éves Monfils karrierje nyolcadik egyéni ATP-trófeáját nyerte meg (Fotó: AFP)
Gaël Monfils nyerte meg a rotterdami kemény pályás férfi tenisztornát. A világranglistán 33. francia játékos a vasárnapi fináléban három játszmában, 1:45 óra alatt múlta felül a rangsorban jelenleg 68., háromszoros Grand Slam-torna-győztes svájci Stan Wawrinkát. A 32 éves Monfils karrierje nyolcadik egyéni ATP-trófeáját nyerte meg.

ATP 500-AS TORNA, ROTTERDAM (2 098 480 dollár, kemény pálya)
EGYES, DÖNTŐ
Monfils (francia)–Wawrinka (svájci) 6:3, 1:6, 6:2

Buenos Airesben a harmadik helyen kiemelt olasz Marco Cecchinato nyert, mivel a vasárnapi döntőben két sima szettben legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Diego Schwartzmant. A világranglistán 18., 26 éves Cecchinato pályafutása harmadik tornagyőzelmét aratta, ezt megelőzően tavaly Budapesten és Umagban nyert.

ATP 250-ES TORNA, BUENOS AIRES (673 135 dollár, salak)
Cecchinato (olasz, 3.)–Schwartzman (argentin, 4.) 6:1, 6:2

A 11. helyen kiemelt orosz Darja Kaszatkina és a 12.-ként rangsorolt spanyol Garbine Muguruza is három szettben nyert vasárnap Dubaiban. Babos Tímea egyesben korábban búcsúzott a nyitó körben, párosban viszont első kiemelt világbajnok francia társával, Kristina Mladenoviccsal, s a nyolcaddöntőben kapcsolódnak majd be a küzdelembe. Első ellenfelük a spanyol Lara Arruabarrena-Vecino és az amerikai Kaitlyn Christian kettőse lesz.

WTA-TORNA, DUBAI (2 828 000 dollár, kemény pálya)